Difúzna fólia pod škridlu

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na názor, ktorú fóliu by ste odporučili? Rozhodujeme sa medzi 2 druhmi difúznych fólii pod škridlu (TONDACH). DORKEN delta foxx + alebo Tyvek supro Tape. Jedná sa o bungalov (jednopodlažný) so sklonom strechy 14 stupňov . Ďakujem.
Odpovedať
@luss247 Ja som dal Tyvek supro plus.Tyvek je mercedes medzi foliami,ale Dorken tiez kvalita.
Odpovedať
Nakoniec sme sa aj my pre ňu rozhodli, tak dúfam že budeme spokojní.
Odpovedať
Urcite nemecku foliu Delta Dorken. Tyvek som montoval 4 roky a niektore folie zacali pustat. Nie je nic horsie ako rozoberat strechu a davat novu foliu. Uz 3 roky robim s Deltou Max plus a zatial bez problemov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@stillwater7908 no myslel som že dám Delta Maxx keďže som si chcel priplatiť za niečo kvalitnejšie ale keď vidím aký je rozdiel v priepustnosti keďže má sd 0.15 a naproti tomu Tyvek ktorý je tiež kvalitný má síce menšiu gramáž ale uvádza sd 0,03 čo je dosť rozdiel. Neviem či neostane vlhkosť na spodnej strane dostatočne dlho nato aby skondenzovala na chladnom povrchu. Neviem či na niečo také nestalo aj tu https://forum.tzb-info.cz/137580-mokr...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@martinko85 Paropriepustnost u Tyveku je lepsia ale tam to asi konci. Pokial budes mat parozabranu dobre spravenu SD 0,15m je plne postacujuce. Rozmyslal si uz aj o ostatnych vlastnostiach? Vodny stlpec, mech. vlastnosti po umelom starnuti, teplotna odolnost, atd. Folia v streche by sa mala dozit aspon 25 rokov. Ten Tyvek tam za 7-8 rokov uz mat nebudes 🙂
Odpovedať
@stillwater7908 ale ved tie folie su tam ako poistne ... ked to tecie, urcite nie kvoli folii ci co ste to montovali ?
Odpovedať
@shadowmilan Ktora skladana krytina je dnes tesna pri dnesnych hnanych dazdoch? Dnes ci ti nezatecie do izolacie a obytnych casti rozhoduje FOLIA a nie hocijaká😀
Odpovedať
no ja ti neviem, teda prietrz bola slusna u rodicov az potopa uz bola ale nezatieklo, foliu nemaju, je pravda ze zalezi od sklonu strechy 🙂 u nas ked menili, mame tu istu strechu ale strechary, ze bez folie to robit nebudu 😄 nuz, dajte teda foliu
Odpovedať
@stillwater7908 určite môžeš mať pravdu. Minimálne čo sa týka životnosti je taká "hutná" fólia ako je deltamaxx na tom určite lepšie ako lacnejší Vent S/ Vent N alebo ten spomínaný Tyvek s menšou gramážou. Ja som narážal len na to čo bolo v článku a že to vypadá z toho tak že cez ten hutnejší deltamaxx para neprechádza až tak ľahko a teda či potom niečo také netrena zohľadňovať aj pri výške vetranej medzery v streche. Predpokladám že po vložení zateplenia a dosušení stavby sa im ten problém s kondenzom na spodnej strane fólie vyriešil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?