Delta Vent N versus Jutadach 135

Neviem sa rozhodnúť pre ktorú poistnu fóliu pod strešnú krytinu. Krytina bude Metrotile clasic. Skôr sa mi viac pozdáva Jutadach.
Odpovedať
Profilova fotka
Neriešil by som fóliu, ale záklop s poistnou fóliou, záklop môže byť z najtenšej dvd(dtd) dosky
Odpovedať
a prečo záklop? sklon strechy mám 35°
Odpovedať
Profilova fotka
Preco sa viac pozdava JUTADACH 135 ??? Nie su obe PP ( polypropylenove ) folie ?? Ale mne sa tiez viac paci nazov Jutadach... :)..a urcite bude lacnejsia, ako Delta Vent N..
Odpovedať
Juradach sa mi viac pozdáva a dosť som ju videl po stavbách. Cena je tiež o trošku nižšie ale cenu veru neriešim. @jan45
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo no pokiaľ staviate podľa toho, čo sa Vám pozdáva, tak je ťažko radiť, @andiablo pri každom sklone ak je vata prekrytá fóliou a škridlou, dochádza pri veternom počasí k nedmernému ochladzovaniu podkrovia.
Odpovedať
@jan45 dnes som bol v stavebninách a rozoberali sme tieto dve fólie. Asi nakoniec skoncim i Delta Ventu. Je to Nemecký výrobok.
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo a ak chces, predam ti k nej obojstrannu transferovu pasku 38mm x 50m a budes mat dokonca Delta Vent N plus :) inak zalezi trochu aj na technologii vyroby folii, aj ked je vsetko PP-folia, niektori vyrobcovia maju celkom fajn nove stroje a velmi dobre spoji tie 3 vrstvy dohromady... radsej nepoviem viac, aby ma niektore nezalovali, ze ohovaram..xixix :)
Odpovedať
@drasnican1 nazdar Vent spája vrstvy LASEROM a JUTA nejako lepí. Aspoň takéto info mám ja :-D neviem ako ty
Odpovedať
Profilova fotka
ani u Juty to nie je celkom lepenie... este si pozri, aku maju obaja toleranciu v gramazi.. lebo vela vyrobcov napise napr. 135, alebo 150 g/m2, plus minus 20%, niekdy je to , plus minus 10%... zial v skutocnosti je to vzdy minus, nikdy nie plus.... oni velmi dobre vedia, co spajaju, trochu sa vsak hraju s cislami...
Odpovedať
@drasnican1 hm ale delta vent nie je na zaklop a ten budem mať. Takže asi to bude ten jutadach 135. Alebo viete niekto niečo iné doporučiť
Odpovedať
@drasnican1 nAšiel som Difúzna fólia DÖRKEN Delta Vent S Tá je kontaktná Alebo Difúzna fólia Tyvek Solid - TYVEK
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo kedysi sme sa ucili, ze na zaklop len s niecim s gramazou 150g/m2 a vyssie....teraz by uz aj so 135-kou kludne sli., to som ani len netusil, ze JUTA 135 je pisana aj na debnene strechy. . Ale co sa cudujeme, ked sa uz predavaju aj stresne folie 90g/m2 a aj tie s toleranciou ... Ale ked pisu, daj...Ked kupis, daj vediet hmotnost rolky..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@drasnican1 No šak to Tak chaos v tom je a každý jeden sa snaží že to jeho je naj
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo najhorsie je, ze vyrobcov az tak velmi vela nie je... su 4-5 zakladni a potom uz len predajcovia, ktori si daju natlacit svoj obchodny nazov u tychto vyrobcov... V skutku su najcastejsie 3 vrstvove polypropylenove folie s UV odolnostou 3-4 mesiace, potom su Polyesterove s hydrofobnou vrstvou navyse s UV odolnostou 6-12 mesiacov... DuPont s Tyvekom sa vymyka materialovo, takze sa neda celkom porovnat s ostatnymi, ktori su velmi citatelni... Ak by som ja bol na tvojom mieste, isiel by som do 150g/m2 PP folie-vyrobca nerozhoduje... Ak by si ale silou mocou chcel dat viac penazi, tak PES foliu zaterovu, alebo TYVEK- ten to ma celkom prehladne urobene...
Odpovedať
@drasnican1 @jan45 a sme doma stará mama. Dnes som podrobne kukol tie fólie a Tyvek solid má iba cca.85g/m2 čo je nič. Síce dávajú 10 rokov záruku a tvrdia že jej životnosť je 50 rokov no neviem. Stále sa viac presviedčam že asi zoberiem tú Delta vent S, ktorá je aj gramážov úplne niekde inde
Odpovedať
Profilova fotka
@andiablo ako som uz pisal, TYVEK treba brat osve, lebo tieto membrany su uplne ine, ako PP stresne poistne folie..Tyvek je jednovrstvovy s HDPE - vysokohustotneho polyetylenu a cela ta vrstav je funkcna..ak ma aj gramaz len 82 g/m2, ma velmi vysoke pevnosti... tej by som sa nebal vôbec... Ak ju budes mat za dobru cenu, chod do nej...
Odpovedať
@drasnican1 jaj tak teda. Ešte veru si to nechám prechodiť zopár krát hlavou :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, ako ste sa nakoniec rozhodol? tiez ideme davat metrotile - mklip a mame ponuku na poistnu fóliu pod strešnú krytinu delta vent n plus. Viete mi poradit, ci je ok, alebo hladat inu? popr. aku? Dakujem :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?