Co je trvacnejsie a bezproblemovejsie vyspravenie komina nad strechou ?

Ahojte, chcem sa spytat, ake je podla vas najlepsie vyspravenie komina v nadstresnej casti? Mame skridlovu strechu v sklone 22st. T.j. ci je lepsie komin cely oplechovat na farbu klampiariny, alebo ho vyspravit klasicky na fasadu domu? Nejde mi teraz o estetiku, aby bol komin vo farbe domu. Ide mi o prakticku stranku, t.j. ci je trvacnejsi, bezproblemovejsi a bezudrzbovejsi plech alebo fasada na komine? Ci napr. komin v plechu casom nedegraduje napr. kvoli rozdielnym teplotam apod. alebo naopak, ci omietka na komine sa casom "nemrvi" a neodpadava? Dakujem za vase rady, skusenosti a odpovede.
Odpovedať
@itgospa ak ste prikloneni oplechovaniu...tak ho oplechujte
Odpovedať
Profilova fotka
@itgospa oplechovat… ale klampiarom nie fuserom
Odpovedať
@itgospa v podstate je to jedno no na vrch daj plech na čiapku a ak stierku tak okolo komína na streche plech utesniť tak aby nepretekalo
Odpovedať
@duzu nad ciapkou na komin vaham, uvazujem nedat ju na komin, lebo mam v komine naspodu odvod kondenzu/vody a komin je novy, schiedel absolut. Myslis, ze je ciapka nevyhnutna? Skor mam dojem, ze napr. ten dazd do komina je zanedbatelny a naopak ciapka ma negativny vplyv na tah v komine
Odpovedať
@itgospa Komín mame tiež od nich, ale nám prišiel aj s čiapkou (dvoj komin, 180) Čiapky máme a predsa prší do komína viď foto. (Na fugach dlažby je hrdza) neviem prečo v čom je chyba. Zlý spoj komin a kotol? Neviem. Komín je vysoky máme 3posch dom tak 8-9m bude mať.
Odpovedať
@itgospa kondenz je zvnútra komína, čiapka chráni komín z vonkajšej strany
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?