Čím zaklopiť strechu? Kedy je nutné zaklopenie strechy?

Zdravím, zháňam nejaký materiál na stavbu už v predstihu. Mám možnosť zohnať preglejkové palety z tvrdého dreva. Palety majú celú vrchnú stranu z jedného kusu preglejky z tvrdého dreva. Námatkovo som zopár premeral, tak sú veľmi presné tj. pravouhlé, majú rovnakú hrúbku na cca +-0,5mm. Chcel by som ich použiť na debnenie železobetónových stropov, potrebujem až dva (kvôli tomu si chcem vyhotoviť vlastné debnenie, pre dva stropy sa mi veľmi pekne oplatí, mám lacné drevené stojky a na to tie preglejky a pod to ešte hranoly na prepojenie a pod už stojky (stropy budú všetky sadrokartónové, takže ak by aj to debnenie nebolo "najrovnejšie" tak nebude sa tento strop omietať, vyrovnám ho sadrokartónom)). Palety majú rozmer 1300mm x 1100mm Cenovo vychádzajú oveľa lacnejšie ako OSB dosky a masívne dosky a lacnejšie ako prenájom profi debnenia. Premýšľam či by som tieto preglejky potom vedel použiť na zaklopenie strechy. Ide o to že teraz mám možnosť ich zabezpečiť a na strechu potrebujem viac m2 než len na debnenie, tak by som vzal viacej. Len neviem či treba zaklopiť strechu či nie a či by vôbec bolo možné použiť takýto materiál. Strecha bude mať sklon 22° a bude to škridľa. Strechárov ešte nemám objednaných, aby som sa vedel ich spýtať. Vopred ďakujem za informácie.
Odpovedať
@erko2701 na prvu otazku ci sa budu dat pouzit po debneni. Nie nebudu. Na druhu otazku ci potrebujes zaklop. Nie nepotrebujes pri skole 22°
Odpovedať
@erko2701 v r 2019 som kupil OSB 22 mm, ze rozrezem ich po dlzke na tretiny, pouzijem na debnenie vencov a potom ako zaklop pultovej strechy garaze. Po oddebneni som si uvedomil ze na zaklop nepojdu, na garaz som kupil dalsie. Zaspinene od betonu, niekolkokrat na nich naprsalo... Tie spinave som pouzil este na dalsie betonovacky. Neskor som tie ocapane betonom predal 🙂 dalsiemu betonarovi. (Vtedy ma vysla osb 22mm - 23€) som si myslel ze aka draha 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@erko2701 pri každom spáde strechy je záklop dobré (najlepšie) riešenie, palety sa dajú použiť aj bez rozoberania, na strop aj na záklop.
Odpovedať
@jan45 Premýšľal som či neviem ochrániť preglejky pred zašpinením od betónu tak, že pred betónovaním na nich položím fóliu. Normálne takú zakrývaciu nastrihám a položím na debnenie a na to pôjde betonárska oceľ a potom betón. A zospodu by sa mala dať oddeliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@erko2701 určite by to pomohlo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?