Cena strechy 268 m2, 16 m3 dreva bungalov súrne...

Profilova fotka
Ahojte, prosím Vás aká by mala byť cena strechy na bungalov. Klasicky krov zo stolicou, valbova, prestrešený vchod vpredu a terasa vzadu. V projekte je výmer reziva 16 m3 a plocha 268 m2 (pre verziu 22 stupňov). My chceme 25 stupňovú verziu, takže tam pôjde trochu viac dreva a aj krytiny asi... Krytina Mediterran danubia evo carbon. Komplet cena za motáž krovu, drevo, krytinu a jej pokládku a inštaláciu zvodov. Aká je dobrá cena? Cez víkend sa musím rozhodnúť, dostanem cenové ponuky, tak aby som vedel čo sa dá ešte zjednať...(jeden, že má drevo po cca 205 eur) Meníme narýchlo firmu, pretože pán čo to mal robiť sa ukázal ako neseriózny... :-| Môžete napísať aj PM. Pridávam aj foto. ĎAKUJEM.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Pockaj si na ponuky a ztoho si vyber lebo ak ti jeden da drevo lacnejsie a druhy krytinu treti okapy tak stvrty bude montaznik a reklamacie sa nedopatras. Daj to jednemu lebo ked bude chybat on to zariadi. Ja som to robil po vlastnej osi vsetko len majstri boli externy tej vysky som sa uz bal no ja mam o dom dalej stresne centrum a oni maju vstko sklafom co mi chybalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr Ja ale ja chcem vedieť, čo je normálna dobrá cena aspoň od niečoho aby som sa odrazil, pretože ešte nemám žiadnu cenovú ponuku na stole a potrebujem to doriešiť čo najskôr.
Odpovedať
@predatorzv treba pozrieť do rozpočtu. Máš snáď spracovaný rozpočet ?
Odpovedať
@predatorzv aj my mame carbon :) krasna je
Odpovedať
@predatorzv ahoj nasa 230m strecha teda samotny krov stal nieco cez 6200 eur na komplet. Krytina nas vysla 3600 eur a praca pokryvacov 2600 eur
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@predatorzv moj odhad cca 15 tis.
Odpovedať
Ahoj...my sme dali za krov 1500 krytina 3200a robota nas stala okolo 800eur...tak vysledna suma 5500eur...a myslim,ze to bola cena z tych lacnejsich...✌
Odpovedať
Profilova fotka
@minonkysk Nemam rozpocet, mam len odhad na každú položku cca +/-.
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius No ja mam max. ratane do tych 15 tisic, ale keby to bolo 10-12 tak som stastny...preto sa pýtam, ze kolko je normal cena...vlastne celu strechu na komplet spravit. Montáž krovu je napr. cena za m3, strecha pokrytie, latovanie, folie je cena za m2..??? Je to klasicky krov, nie vazniky !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv praca (krov, folia, laty, zlaby krytina) 15e/m2, nepises ci je tam aj drevenny strop drevo (nezabudni na rezervy) 210e/m3 bez dph krytinu si daj nacenit v stavebninach P.S. teraz je roboty jak maku, takze ceny mozu byt aj vyssie, ak pockas na marec-april mozes usetrit....
Odpovedať
Profilova fotka
@tarbavalaba Mam pevny strop Premac, takze to potrebujem zakryť. cenu dreva ma jeden cca 205 eur m3 bez dph + krytinu mam nacenenu v stavebninach cca 4000 ...takze kolko je praca na krove + pokrytie betonovou carbon evo danubia s latovanim a foliou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@predatorzv mam podobný typ tento rok robenu strechu. 3800e krytina tiez mediterran, krov 7900e,plný zaklop 1000e,latovanie 800eodkvapy ruukki 1000e. Robota svojpomocne, ale odhad 3500e
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv 4000 plus minus je primerana cena za vsetky prace....
Odpovedať
Profilova fotka
Mám cenovu ponuku, ale myslím, že je to strašná pálka od jednej firmy (275 m2 bungalov, klasicky krov, valbová, betonova krytina terran)...
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv to mas dost prehnane na taku malu strechu. pri TO a NR cena od 9 do 14€/m2. Niektori v tej cene aj ryny spravia
Odpovedať
@predatorzv ja byt tebou beriem kazdeho kto ma cas. U nas sa zajednavaju strechari 4-5 mesiacov dopredu a kto ma volno lebo stihol nieco skor tak si zapyta viac ako obycajne. Mam rovnaku strechu ako ty valbovu do L a 285m2 a cena za pracu cca7200e na komplet az po ryne. Skus aspon objednat skridlu lebo kolegovi dali dodaciu dobu viac ako mesiac ja som objednaval pred 3 mesiacmi a drzia ju v stavebninach. Ceny isli riadne hore pri praci nakolko maju vela roboty a mozu si vyberat.
Odpovedať
Profilova fotka
Druha dnesna ponuka...firma je dobra..majitel povedal, ze je tam vela rezania a keby to bolo Acko, tak je cena prace 4500...ja som pocital cenu do tych 15 000...tak neviem...este cakam nejake ponuky...2-3...
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv ta prva ponuka je velice dobra :) nasa partia (4 chlapi) polozi 250m2 krytiny za den. to by bola vyplata 8-)
Odpovedať
poviem Ti, ak som to urobil ja. (18 m3 dreva, cca 260 m2, Terran Danubia EVO) 1. nasiel som si pilu, kupil som drevo, papier som neriesil - dohodol som sa pri kave 3800 eur (bolo by menej, ale mal som tam stredove veznica 26x22 ), vela krokiev 8 metrov dlhych adt... 2. kamarat v stavebninach dal skridlu za 3700 3. ten isty kamarat dal klampiarcinu za 800 (bez zvodov, tie budem robit az po chodnikoch) 4. dohodol som sa s majstarmi na pausalnej cene 16eur/m2 - v mojom pripade nieco nad 4000, dal som im 4500, lebo urobili 5. podla toho, co mi povedal strechar som nakupil klince/sroby/zavitove tyce atd.... co bolo tak 400+ eur este som daval ocelovy nosnik za 1000+ (statik je blazon), plus dve stresne okna, a cela stracha ma vysla do 15k. dal slm si robit predtym (ako Ty) ponuky od roznych firiem a pod 20k som nesiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@tarbavalaba Ale, ze tam je vela pilenia...Valdova strecha + 2 striesky...neviem, co teraz...
Odpovedať
Profilova fotka
@jarino_sc Ja by som robil podobne, ale padla mi jedna firma co bola pol roka dogodnuta za podobnu cenu, tam to vyslo do 15 tis. ....
Odpovedať
@predatorzv ja mam strechu podobnú ako ty a vyšla ma okolo 18000, ale s keramickou krytinou Braas (Materiál 13000) robota cca 5000
Odpovedať
@predatorzv mne to firma nacenila na 12000, ale určite by sa to výrazne navyšovalo, keďže len rezivo a krytina stáli toľko. Firmy radi ponúknu dobrú cenu a keď dôjde na robotu, začnú navyšovať cenu, alebo nemajú čas..
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav33 Este cakam na 2 ponuky, budem sa musiet rozhodnut, ale chcem to mat hotové do konca roka...zial musim ro riesit v maximalnom strese posledne 2 týždne 😐... Rad by som to este zjednal na nizsiu cenu...
Odpovedať
Pochybujem že to do konca roka reálne stihnete, ak ešte nemáte nakúpené rezivo a krytinu. Firma mi koncom mája ponúkla termín na začiatok septembra. Ja som si preto materiál zháňal sám, na rezivo som čakal dva týždne a na krytinu 3. Ušetriť sa dá tým, že si nakúpite materiál sami a zaplatíte len za robotu. Ak staviate v okolí Zvolena, blízko máte pílu PRP Tomášovce, super drevo za dobrú cenu. Krytinu viete objednať cez stavebniny a dovezú vám ju zadarmo. A už len zohnať majstrov, čo bude asi najväčší problém teraz. poznám pár majstrov strecharov z okokia VK a robota sa im sype z každej strany. Ale asi jediná šanca to zakryť do Vianoc.
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav33 No tieto firmy firmy by to prave vedeli do konca roka spraviť, ale uz ma napadla myslienka kupit plachtu 15x20 m a zakryt to, aj keď to by som asi nepovazoval za najideanejsie riesenie...ale co uz, ked je takato situacia...
Odpovedať
@predatorzv držím palce
Odpovedať
Som v podobnej situacii ako ty, tiez 333+T+G, drevo by bolo, krytina je uz na sklade ale nie je toho ktonby mi to spravil do konca roka:( takze tiez uz pomaly rozmyslam ako a cim to zakryt
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav33 Dakujem.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?