Cena polystyrenu

5. aug 2022540
  • Jasne, ze sa da dovazat aj od ineho dodavatela. Len to nebude teraz take lahke zase zabezpecit, kedze viacero spolocnosti bude musiet zmenit dodavatelov. Ti si budu moc vyberat, s kym zacnu spolupracovat a podla toho si stanovia aj ceny.

• Zlá dostupnosť a vysoká cena polystyrénu je len u nás alebo aj v okolitých krajinách?

• Viete niekto poradit dobry eshop/stavebniny, kde sa este da zohnat EPS Greywall 160mm za cenu okolo 14e/m2? Pozeram uz par dni a niektory uz maju cenu za m2 20e, inde vidim 17e, tam kde je ze 14e uz je ze nedostupne a ked som im napisal, povedali, ze aktualne precenuju a za danu cenu uz polystyren nepredavaju...A mate niekto skusenosti so slovizol? Stale cakam od nich na odpoved, tak som zvedavi...

• Sponzor fóra
  • Nejaké aktuálne info. o prognóze cien a dostupnosti polystyrénu z stavebnín alebo od výrobcu ?

• @purplesticks  jasne, bude stale drahsi 🙂

• @milanista  Prečo bude stále drahší ? V roku 2020 stál 1m3 35€, teraz stojí 120€.

• @purplesticks  ak pre nic ine tak ponuka dopyt 🙂 ak sa vykupuje material za cenu 3x vyssiu preco by si mal hocico zlacnovat?

• @purplesticks  inflacia, vojna, kriza, nedostatok, atd.. o rok mozno bude 200..

• Čakačky cca 3 mesiace + stavebniny majú EPS na prídel. Po roku 2025 sa začne u nás situácia zlepšovať. Idú stopnúť Ruskú ropu, preplatení šmejdi v Europarlamente stáli v aplauze a tlieskali, obyčajný človek ich nikdy nezaujímal. V stavebninách je prakticky so všetkým problém(čaká sa) a ceny vo všetkom sú uletené(100%) PUR pena, silikón atď.

• @roman_x  Takže si myslíš, že toho roku kúpiť len podlahový a strešný polystyrén a počkať s fasádou o rok-dva, pokým klesnú ceny za polystyrén?

• Ahojte.

Ja som zakladal tuto temu ohladom polystyrenu.
    Komunikujem priamo s obchodakom, ktory mi dodaval EPS a XPS.

Bohužial progonoza klesania ceny za polystyren nehrozí. Cena surovin +cena prace+ cena energie len rastie čiže cena za polysturen sa bud ustali alebo bude stupat.
    Tiež som na to doplatil dom nemam zatepleny a veril som ze cena pojde dole ak skonči Covid. Covid skončil prišla vojna( ešte väčšie zlo).
    Všeobecne kto nepostavil minuly rok tento rok to bude cenovy masaker.

• @purplesticks  preco si niekto stale mysli ze by to malo zacat klesat? 🤣

Akonahle je dostatocny odbyt aj pri vysokych cenach, nikto normalny nebude cenu znizovat… 🙂

• Treba si spočítať či sa vôbec oplatí pri tejto cene. Momentálne ma stoji prevádzka domu 70€ mesačne na elektrike a to ,kúrim, varím, ohrievam vodu na elektrike. Dom nemam zateplený a pri tych cenách ani nebudem. Ak aj pojdem na 100€ vzdy menej ako dať 10000 za zateplenie a návratnosť 20-25 rokov. Len ľutujem ze som nepouzil 44 itong ked som staval ale som sa nechal ukecat na 30 a polystyrén.

• @ratislav  aký veľký dom a hrúbka zateplenia strechy?

• @tom329  Dom, skôr domček, 9x7 dvojpodlažný, strecha 35cm striekana izolácia

• Sponzor fóra
  • @ratislav  ked toto nazyvas skor domcekom, tak mne by to mali preklasifikovat na kolnu

• Myslíte, že v zime nie sú nižšie ceny polystyrénu?

• @ralf364  Myslím , že momentálne je to jedno.

• rozprával som sa s kamarátom ktorý pracujem v stavebninách, jeho názor je že 50% cien je umelo navýšených, výrobca podrží na sklade, vznikne nedostatok a cena ide hore, zľavy viac-menej nemôže dať, lebo teraz sa predá všetko aj keď je to drahšie, ak by dal väčšiu zľavu, tam mu to stiahnu z výplaty ... niečo na tom pravdy bude

• Včera som sa rozprával v stavebninách a predajca chcel objednať, doplniť zásoby a výrobca ich nemá, jedná o bežné kanalizačné tvarovky, keď dopredá nebude mať, pritom cena v porovnaní spred 2 rokov je dvojnásobná. V stavebninách majú celkovo tento rok predaj poslabší.

• @yetinb  takto jednoducho to nefunguje.
    ak by totiz bolo materialu dostatok tak by sa nasiel niekto kto by ho predaval lacnejsie a v aktualnej situacii v obrovskych objemoch

• @jamur  otázne je načo by to niekto robil keď môže zarobiť to isté pri vysokej cene a nízkych objemoch ,tie isté peniaze za menej roboty 🙂 jedine čoby dokopalo systém aby sa umravnil ,žeby to ľudia prestali kupovať ,ja už čakám vyše roka ale asi má zlomia 😁 cena osb vyletela zo dňa na deň na trojnásobok ,vedel by mi niekto vysvetliť komu sa 3 nasobne vtedy zvýšili náklady?prestala sa kupovať a klesla na menej ako dvojnásobok ,ale už to asi lezie hore ,aspoň tú som stihol nakúpiť keď sa to zase zlomilo.

• no, je to tu samý ekonóm a menežér predaja 😎

• @ratislav  zaujal ma tvoj komentar. Je august a ceny energii stupaju este vzdy sa neoplati zateplit ? 🙂 cenovo mozno nie, ale urcite nas raz ta cena energie dozenie k tomu aby clovek setril. Inak EPS troska klesa na cene len neviem ci su este take cakacky na neho pripadne ci pockat na zimu a vtedy kupit. Dnes clovek nevie co bude zajtra uz som sa dost oklamal ked som to nekupil pred rokom 😭

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Naša spoločnosť sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov a budov fúkanou izoláciou. Používame len certifikované materiály značiek KNAUF a STEICO.
    Vimatech
    Krupina
    Spoločnosť Vimatech s. r. o sa zaoberá realizáciou pultových striech.
    Články od našich partnerov
    Praktické rady pre domácnosti: Ako minúť menej zemného plynu?
    HELUZ zavádza výhodné FIRST MINUTE ceny na nákup tehál
    6 tipov pre moderné bývanie: trendom je inteligentné vonkajšie tienenie
    Archív článkov od partnerov