Búchanie plechovej strechy ...

Kúpil sme starší dom (1974) s plochou plechovou strechou (sklon 90cm na 11m). Prešiel som si toto fórum ale nenašiel som riešenie ako zamedziť búchaniu strechy počas vetra. Takže ako nato? - Prekryť celé bituménovou fóliou (pomože v ochrane plechu + búchaniu) - Priskrutkovať? Neviem či trafím 50% debnenie, ak je správna teplota, vidno kde je sneh roztopený a kde nie ... - Zaťažiť? Napr. betónovými držiakmi bleskozvodu - Inak?
Odpovedať
Profilova fotka
asfaltový pás áno, ale dala by sa tam urobiť vegetačná strecha
Odpovedať
@pajdoom Zaklepať všetky falce do rovna a nalepiť kvalitnú ipu.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren to iste by som poradil aj ja
Odpovedať
@tankeri Na mám s tým aj osobnú skúsenosť a môžem potvrdiť, že to funguje.
Odpovedať
@ruren Keď sklepať, taký detail na ktorú stranu (obrázok)?
Odpovedať
@pajdoom Pozri sa na začiatok falcu a uvidíš na ktorú stranu je ohnutý. Zhruba do pol metra od kraja by tam mal mať každý falc nábeh. Treba len v tom smere pokračovať. Normálne by to malo byť B-čko. Keby si tie falce nezarovnal, ipa by sa ti na nich trhala. Musíš použiť kvalitnú Ipu na strechy. My sme mali tu zelenú s posypom.
Odpovedať
@ruren Niečo takéto? https://dek.sk/produkty/detail/101015...
Odpovedať
Profilova fotka
Nalepit ipu na plechovu strechu je zaciatok konca strechy.
Odpovedať
@muska414 Dôvod? Koľko trvá ten koniec?
Odpovedať
@pajdoom Áno, alebo niečo také. Pamätám, že sme použili ipu od Icopal http://asfalt.rychlastrecha.sk/asfalt...
Odpovedať
@jan45 dala? Statika, sklon?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 v 75 sa statika ešte robila na stupeň bezpečnosti, aj snehové oblasti sa menili , sú aj ľahké lpnštrukcie s MV, sklon sa používa až do 30°.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pajdoom ak strecha netečie , tak na odstránenie hlučnosti stačí nalepiť pásy naj lacnejšej lepenky s posypom medzi falce, alebo prisypať štrkom. Ale na štrk sa musia priletovať zábrany alebo upeviť na falce ako hromozvod.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@pajdoom na búchanie plechovej strechy takto... systém od KJG. Primárna funkcia je sneholam, druhotná funkcia "wind protection" = ochrana pred vetrom.
Odpovedať
@vladimear buchala vam z akeho dovodu? akoze vietor, dazd atd?
Odpovedať
Áno, podtlak vetra (už pri nárazoch 30-40km/h) spôsoboval búchanie plechu do takej miery, že som nemohol spávať a mal som pocit, že nám ide vytrhnúť strechu. Máme 40cm sklenenej vaty a celoplošný doskový záklop, aj tak to bolo počuť. Po inštalácii týchto prvkov je ticho. Pri nárazoch vetra viac ako 60km/h ešte kde-tu niečo buchne.
Odpovedať
Pozdravujem, mam sice stresnu krytinu z betonovych skridiel, avsak je lomena do L-ka a v zlabe su plechy ktore buchaju ked na ne zasvieti slnko. Ono je to fakt rana ako keby niekto tresol kladivom po krove. Dlho mi trvalo kym som zdroj zvuku jednoznacne identifikoval, no som si isty ze su to tieto plechy. Plus som si vsimol ze zopar skridli v blizkosti danych plechov je vychylenych, akoby ich nieco nadvihlo. Buchot pocut v celom dome, podobbe to trieska ked plechy zase chladnu. Existuje moznost ako to napravit? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@vladimear dobrý deň, mám ten istý problém. Dalo by sa s Vami spojiť ? Vďaka
Odpovedať
@andy2022 dobrý deň, ako by som vám mohol pomôcť?
Odpovedať
@vladimear Práve pozerám fotografiu.... Juuuj, hrôza a des taká strecha 😮
Odpovedať
@vladimear Chcel som sa len opýtať či by som sa mohol prísť pozrieť ako vám to spravili a či vám to pomohlo … to opatrenie na streche . Môj tel je 0915722996 . Vďaka . Andrej
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?