Bleskozvod na plochej streche.

Planujem na plochej streche suvisle nerezove zabradlie dookola pozdlz celej atiky (klasika trubka 42.4mm hr 2mm, skladacka so 6m usekov, mozem to bodovo pozvarat aby bol zaruceny elektricky kontakt, bude priskrutkovane na betonovej dlazbe). Otazka: Mozem zvody bleskozvodu a tyc bleskozvodu pripojit na toto zabradlie, alebo musim tahat paralelne bezny okruh bleskozvodovy drotom? Ak ak ano, tak v ktorom bode pospajat zabradlie s bleskozvodovym okruhom? Staci v mieste zvodov? Mam 5 zvodov, stavba ma tvar "L". Dakujem za podnety. Peter
Odpovedať
Toto by som určite neriskol bez kvalitného projektu ochrany pred bleskom. Prednostne by som to nepripajal k bleskozvodu. Je veľa riešení a viaceré môžu byť správne, 🙂
Odpovedať
@skodovka120 Bleskozvod spajat so zabradlim? Urcite nie. Spytajte sa toho, kto Vam bude robit reviznu spravu.
Odpovedať
@exponent urcite ano, to zabradlie bude beztak bleskozvodom a pripadny drot pod nim na 2 veci...
Odpovedať
@exponent práveže zábradlie treba spojiť s bleskozvodom...
Odpovedať
@megdesign Ano. Urcite ano.
Odpovedať
nechal by som to na odbornika a mozno by bolo fakt fajn sa opytat na najlepsie riesenie revizaka, ktory vam aj tak bude pisat spravu reviznu
Odpovedať
@marrkus Technické riešenie navrhuje projektant a nie revizák. Ten za to nie je platený a pri všetkej úcte k nim nemá v náplni práce robiť analýzu rizika, výpočet dostatočnej vzdialenosti "s", kombinovať viaceré možnosti realizácie, ( oddialený vs. neoddialený bleskozvod, použitie izolovaných VN zvodov, výpočet a modelovanie ochranného priestoru zachytávacej sústavy ....) to je práca projektanta
Odpovedať
Nie som si 100% isty, ale myslim, ze som niekde cital ked je kovovy odkvapovy zlab tak sa spaja s bleskozvodom. Preto v principe to zabradlie by podla mna malo by spojene (uzemnene) s bleskozvodom. Kovove odkvapy ma vela domov, tak by ma zaujimalo, ci moze niekto potvrdit, ze to ma spojene s bleskozvodom.
Odpovedať
@skodovka120 odkvapy sa napajajú na bleskozvod. ale samotný odkvap netvorí nikdy bleskozvod.. bleskozvodové vedenie je vždy nad úrovňou odkvapu
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?