Ake asfaltove pasy?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim. Vie mi niekto poradit ake su kvalitne asfaltove pasy na hydroizolaciu strechy v jednej vrstve? Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Elastobit GG40 je ideal, ak chces trochu usetrit tak Glasbit G200 S40 Ako izolacia proti zemnej vlhkosti staci v jednej vrstve, obidva pasy su zaroven aj izolacia proti radonu.
Odpovedať
@jr66 Ďakujem, zobral som G200 S40 (sklene vlákna) od KVK , glasbit som nikde nemohol zohnať v rozumnom čase...
Odpovedať
Aká je životnosť asfaltových modifikovaných pásov, ktoré sú použité ako vodorovná hydroizolácia platne RD ? Nepodarilo sa mi vygoogliť tento podľa môjho názoru dosť dôležitý údaj. Citujem jeden odsek z článku : "Asfaltové pásy sú najčastejšie používanou hydroizoláciou spodnej stavby. Oxidované asfaltové pásy majú životnosť 10 až 15 rokov a ich kvalitatívne parametre klesajú z hľadiska životnosti. Modifikované asfaltové pásy majú životnosť 30 až 35 rokov. Tú ovplyvňuje aj ich hrúbka – čím hrubší asfaltový pás, tým je dlhšia aj životnosť." Teda po 35 rokoch stratí hydroizolácia svoj účinok a ja mám čo robiť ? 😄
Odpovedať
Je tu nejaký odborník na asfaltové pásy, ktorý by bol ochotný odpovedať na môj vyššie uvedený príspevok ?
Odpovedať
@purplesticks jr66 vyssie napisal, aky pas treba pouzit. oxidovany by som uz nepouzival. ked jedna vrstva vydrzi 35rokov, tak daj dve a si 70rokov v suchu 😎
Odpovedať
na streche to je tych 10-15r ...modifikac viac ... na takej pristavbe co bol ako chliev dali len oxid pasy na dosky ... teraz po 20r je to uz znicene ale asi aj tym ze sa to prehlo a teda pas narusil, iba by to este zvladal 🙂 ale zacalo zatekat na tram, prehlo sa este viac, potom som nato stupul a spravil dieru uplne a je to v pecku 😄 na dosku pod eps ? kde nieje v podstate pristup nicoho ? prezije to teba aj deti ...ak ju nenarusi zemetrasenie alebo vrtacka ... ja som pod murmy mal terovy papier, dom 60r plna tehla, nic tomu nebolo kym sa toho nechytas, samozrejme, ze ked je to krehke a snazis sa stym nieco potom robit zacne sa lamat ...ale kym to tam neotravujes ...nemas problem s modifikovanym sa pracuje vyrazne lepsie, aj v zime nieje problem, natavovat musis uz fakt ako vol aby si to prepapil ale cena je aj taka ... pod mur daj modifikovany a zvysok podla penazenky
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?