Vyjadrenie zo Slovenského pozemkového fondu

Pekný deň prajem, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti so Slovenským pozemkovým fondom. Konkrétne skúsenosť so Žiadosťou o stanovisko k stavebnému povoleniu. Ako dlho trvalo, kým ste dostali spätnú reakciu? Máte skúsenosti s tým, že inžinierske siete k vašej nehnuteľnosti prechádzajú cez pozemok, ktorý je v určitom podiele v správe SPF (vačšinovú časť vlastníme my) a Slovenský pozemkový fond s tým musí súhlasiť..zvyknú bývať nejaké komplikácie, alebo nemajú problém vydať súhlasné stanovisko? Ďakujem. 🙂
Odpovedať
Presne riesim spf kvoli sietam od jula asi zatial ziadna odpoved akoze cista katastrofa.
Odpovedať
6 rokov mi trvalo kym som daco vybavil so SPF... takze drzim palce 🙂
Odpovedať
Spf je mafia, pracuju len pre svojich…takze good luck…tie pozemky su oficialne urcene na restitucie, nie na predaj…ak nie si nas clovek, tak chapes…
Odpovedať
@miro107 podľa toho, čo som si čítala, nie som naivná, že to pôjde rýchlo.. Ale skúšal si tam volať prípadne písať email, že sa chceš informovať v akom stave je žiadosť a ani tak žiadna reakcia?
Odpovedať
@jana1305 ano ze vraj som v poradí, potom pisala druha pani ze chyba uzemni plan obce zaslali sme vsetko co ziadala a uz zasa presiel dobry mesiac.
Odpovedať
@miro107 držím palce, nech sú tentokrát už spokojní a máte to vybavené 👍🙂 my sme iba teraz odoslali žiadosť, tak môže naše čakanie začať..
Odpovedať
@jana1305 aj vam prajem vela nervov , ja dufam ze coskoro pride vyjadrenie posledne ktore stavebne odomna vyzaduje.
Odpovedať
Profilova fotka
Pokiaľ viem..niesu aktuálne uznasaniaschopni. Nový šéf. A neúplné zasadnutie. Pochybujem ze sa teraz niečo vybaví.
Odpovedať
@miro107 pekný večer, posunuli ste sa niekam? dostali ste vyjadrenie, ktoré ste potrebovali? my budeme mať pomaly dvojmesačné výročie, čo som posielala žiadosť o stanovisko, tak tam zase skúsim zavolať.. naposledy mi povedali, že som v poradí a majú toho veľa.. ale tak skúsim na koho v telefóne natrafím, či sa nedozviem niečo nové..
Odpovedať
@jana1305 "Dvojmesačné výročie" a Ty už chceš od tejto gubernie mať odpoveď? V minulosti som vybavoval viackrát isté veci, stále sa to rátalo na roky vybavovania/čakania. Jedno aká vláda, oni stále tak fungovali. A to nevravím už o rôznych šikanách, ktoré oni robia. Napr. podáš žiadosť s rôznymi povinnými prílohami, gubernia nič nekoná, no občas (každý rok) Ťa vyzve, že máš doložiť nové prílohy, lebo tie pôvodne čo boli priložené ku žiadosti sú staršie ako rok, a sú teda podľa nich neaktuálne. A reku, keď nedodáš, zastavia konanie. Ty s radosťou, lebo si myslíš, že teraz sa to už pohne, všetko zabezpečíš, no a čakáš ďalší rok. Chceš od nich niečo kúpiť? Vysporiadať? Nariadia Ti, že súčasťou tvojej žiadosti musí byť aj súdno-znalecký posudok na určenie ceny. Ty ho zabezpečíš, zaplatíš nemalé prachy, no gubernia určí vlastnú cenu. Niekedy aj niekoľkonásobne vyššiu než určil Tvoj posudok. Ty nemáš pomoci, buď to príjmeš, alebo nie.
Odpovedať
@jana1305 viete co nikde som sa neposunul ani len neodpisuju. Spravil som zmenu v projekte aby som ich obisiel inak asi cakanie do nekonecna
Odpovedať
6 rokov som cakal na SPf 🙂 to len tak aby rec nestala...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja som si na SPF dňa 31.10.2019 podal žiadosť o vysporiadanie spoluvlastníckeho práva na pozemok kde mám 50 %-ný podiel...po jednom roku mi došla trpezlivosť, tak som napísal mail priamo vtedajšej generálnej riaditeľke SPF z akého dôvodu nekonajú rok v mojej veci, generálna mi odpísala a aj sa ospravedlnila, čo som vôbec nečakal ale bolo to milé 😉 a asi mesiac na to mi prišiel list z regionálnej pobočky SPF v ktorom žiadali doložiť do 90 dní (znalecký posudok na pozemok, geometrický plán, UPI atď...) toto všetko som im poslal a odvtedy ubehol skoro ďalší rok, čiže 2 roky a 3 mesiace a nič sa nedeje 😞 pred mesiacom som sa náhodou dozvedel že existuje aj iná možnosť ako vysporiadať pozemok so SPF ak ste spoluvlastníkom predmetného pozemku, nie len na základe žiadosti, tak som sa toho chytil a už to rieši právnička, počítam že do 2 týždňov bude podaná žaloba na súd a dúfam, že do pol maximálne do roka bude rozhodnuté...ak by som čakal na vybavenie mojej žiadosti SPF tak tipujem že skôr ako za 5 rokov by to nebolo. Viem, že zadávateľka témy rieši len stanovisko, ale tiež nech sa pripraví že to bude trvať véééľmi dlho. Čiže riešiť niečo so SPF je čistá katastrofa ! ! !
Odpovedať
Ďakujem všetkým za reakcie..snažili sme sa tomu všemožne vyhnúť, ale potrebujeme to stanovisko 🙁 chytá ma zúfalstvo, keď myslím na to, ako dlho sa to môže naťahovať..a koľko budeme musieť na stavbu nášho domu čakať 😢
Odpovedať
SPF nemá čas sa zaoberať žiadosťami obyčajných ľudí,lebo z toho im nekvapne nič do vrecka. To len také kšefty uprednostňujú ako kauza dobytkar a pod kde sa to hemží v miliónoch €.
Odpovedať
@jana1305 a mozno to pojde rychlo. Netreba proste hned mysliet na najhorsie
Odpovedať
@jana1305 este taka drobnost, komunikujes so spravnym "centrom"? Lebo oni si to teraz nejako pomenili a uz sa delia na centra - plus niektore veci idu elektronicky takze mozno skusit to este raz podat cez ten ich system - neviem, uz sa o to (radsej) nezaujimam...
Odpovedať
@marekjahoda to som si už potvrdila, že sa dopytujem na správnom mieste, len majú toho veľa.. A začala som žiadosťou cez ich systém plus to bolo treba poslať aj poštou do BA na centrálu a tam to pridelili do Martina.. takže čakáme 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, mali sme rovnaký problém, našťastie už vyriešený, tak by som sa chcela podeliť s postupom, možno to niekomu pomôže: Poslali sme 16.9.2021 žiadost na SPF na súhlasné stanovisko k stavebnému konaniu na uloženie elektrickej, vodovodnej prípojky a vybudovanie vjazdu na náš pozemok z cesty, ktorá patrila SR. Nechali sme to cca mesiac tak a v novembri sme začali vyvolávať. Zdvihli niekedy na 4ty, 6ty krát, niektoré dni vobec. Dozvedeli sme sa postupne, že je to v Martine, že má naša žiadost už pridelene čislo, kto to ma na starosti, aj povedali, že to napišu do tabulky, že som to urgovala, ale stale nič. Začiatkom decembra tam muž volala zdvihla mu to nahodou ta pani, ktorá to mala na starosti a povedala mu, že mu do mailu pošle info, ake dalsie prilohy si ma pripravit a posle mu to aj postou (doslo o dva tyzdne neskor). Doporucila tiez zaloziť si elektronicku schranku na slovensko.sk, ze to komunikaciu urychli. 18.1. sa nám podarilo odoslat jej pozadovane prilohy (z katastra, z obce). 2.2. som jej napísala mail, či to dostala a úprimne som tam napísala, ako súrne o potrebujeme, že od toho závisí naša stavba RD, že ak nám to nepríde najbližšie dni, možme to zabaliť, lebo ceny rastú a stavebna firma nam zrusi zmluvu a dá o min 10 000 € vyššiu.... pani odpísala mail, že dorobi rozpracovane žiadosti a bude sa venovat tej našej. Presli dva tyzdne a nic, tak sme sa rozhodli zase konat: Napísali sme do kancelárie generálneho riaditela mail, ake finančne škody nam SPF sposobuje, ze je to pre celu slovensku ekonomiku pohroma atd.. a ze aj ich prosime o urgentne vybavenie nasej ziadosti. Napisali sme v tenden tiez aj nasej uradnicke, ze sme to u GR urgentovali a odpisala ten den, ze jej maam mailom poslat este jednu prilohu, a posle nam stanovisko do elektronickej schránky. Na 4.ty pracovný den, 22.2.2022 sme dostali súhlasné stanovisko. Takže to je náš postup, za cca 5 mesiacov sme dostali stanovisko. Neviem, či pomohli tie urgencie, alebo úpenlivá dôverná modlitba (a modlitba mnohých našich priatelov... pani na úrade bola vždy milá a pôsobila ochotne, len hovorila, že je toho veľa. Nám v januari prišli už všetky ine vyjadrenia k stavebnému povoleniu a toto zo SPF bolo jedine, čo nam branilo napredovat, preto sme to tak neustale urgovali. Skúste prípadne napísat aj do kancelarie GR, majú tam proklientsky prístup, ešte v ten den mi odpisali 🙂 Držím palce
Odpovedať
@lucia_chrastova podla mna sa tie urgencie dostali na spravne miesto. No je zaroven smutne, ze to nechavaju tak, az pokial sa cloveku nepodari spravne niekde zatlacit
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň chcem sa spýtať či niekto riešil nejaké súhlasne stanovisko SPF ? potrebujeme stavebne povolenie na elektricku pripojku a kedže cesta patri pod SPF kabel pojde popri ceste neviete niekto akú žiadosť použiť?
Odpovedať
@pavol_molnar Môžeš použiť tento elektronický formulár: https://epodania.pozfond.sk/epodania_...
Odpovedať
@pavol_molnar zavolaj si na infolinku do martina do centra stanovisk, poradia ti ake prilohy mas dolozit k ziadosti. Cerstva informacia, nieco obdobne som od nich ziadal a trvalo to cca. 2 a pol mesiaca. Samozrejme veľa urgovania bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
@podko aké majú vôbec lehoty na vyjadrenie sa
Odpovedať
@sampur zo zakona nemaju ziadne lehoty. Odkupenie trva roky, vyjadrenie k stavebku mesiace
Odpovedať
Profilova fotka
@podko tak to potom nekonečný proces
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?