Vydajú nám stavebné povolenie bez elektriny?

Zdravím, prosím o radu... Vybavujeme stavebné povolenie, na pozemku ešte nemáme elektrickú prípojku, elektrárne sa vyjadrili, že musia posilniť vedenie a postaviť novú trafostanicu, že do dvoch rokov by to malo byť. Napriek tomu by sme chceli začať stavať, ideme stavať svojpomocne a pomaly, neponáhľame sa, takže kým by postavili trafak, my chceme pomaly stavať. Na stavebnom nám povedali, že bez elektriky nám nedajú povolenie. Prosím o radu, ako by sme mali postupovať, alebo co urobiť, aby nám to povolenie dali, aby sme mohli začať stavať. Ďakujem
Odpovedať
1
2
A skusili ste na stavebnom predlozit to vyjadrenie z elektrarni? Bezne sa hrube stavby robia bez el pripojky,ved od toho su elektrocentraly. Bez prípojky el. neskolaudujete, ale preco by ste nemohli stavat, tomu nerozumiem.
Odpovedať
@lenka8531 Keď elektrárne povedali, že do 2 rokov by mala byť trafostanica, tak to nebude skôr, ako za 4 roky. Kým nemáte od elektrární súhlas k pripojeniu, alebo aspoň kladné stanovisko k stav. povoleniu, tak ti stav. povolenie nevydajú. Začneš napr. stavať a ani za 5 rokov tá trafostanica nebude. Čo urobíš potom?
Odpovedať
@lenka8531 neviem ci budete len vy stavat alebo Vas tam bude viacej.. My sme toto zacali riesit pred rokom a sme krocik od toho aby nam dali vyjadrenie... Treba ist na Elektrarne za kompetentnymi a porozoravat sa..neviem ci si elektriku budete vy alebo elektrarne vam budu robit.ak oni treba zacat so zmluvou o vybudovanie elektriky potom geometricke plany projekty trasovanie elektriky vecne bremena a nakoniec protokol o prevzati a az potim mozete ziadat o vyjadrenie na dom.Nam to bude robit ZSE ale toto vsetko sme im museli dodat aby nam dali kladne vyjadrenie na dom k stavebku ale stavebko mozete dostat aj ked to tam este nie je vybodobane,ale ako pisem az po splneni tychto veci...a narovinu papiere nam trvali rok
Odpovedať
@kejsix papier sme na stavebnom úrade ukazali, ale odbili nás s tým, že to nič neznamená.... Chceli sme to skúsiť tak, že by sme si dali na papier fotovoltaiku, a časom keď už bude elektrika, tak to pre píšeme, ale odbili nás s tým, že co je dané na začiatku tak to bude aj platiť.... Nerozumiem, sak počas stavby sa môžu diať zmeny, či? Nam by teraz stačila len hrubá stavba, a kým by bola kolaudácia, tak ta elektrika tam už bude, lebo nie sme jediný kto tam ide stavať....
Odpovedať
@chrobak7 okrem nás, tam idú stavať a už aj stávajú ďalší dvaja, tak si myslím ze to bude skôr ako za 5 rokov...
Odpovedať
@lenka8531 skus ziskat od elektrarni suhlas na fotovoltaiku a dodatocnom pripojeni na elektriku. my mame podobny problem s kanalizacou. mame ju rovno pred pozemkom ale sevak nam nedovolil pripojit sa, lebo nestiha, no povolili nam zumpu s tym, ze az bude rozsirena, tak sa musime pripojit. slubuju, ze to dalsi rok bude. zumpu davat nejdeme, lebo je to zbytocna investicia a dufam, ze dalsi rok to bude spravene.
Odpovedať
@lenka8531 A Ti co tam idu stavat a stavaju okrem Vas to riesili ako?
Odpovedať
@lenka8531 To ešte nedáva garanciu, že to elektrárne naozaj vybudujú. Možno toho jedného ešte napoja, ale ostaných už nie. Môžu vám kľudne povedať, že si to budete musieť vybudovať sami.
Odpovedať
@lenka8531 my sme kupovali pozemok s tým, že k aprílu 2018 bude elektrická prípojka. Hotová bola vo februári tohto roku (2020). Takže skoro 2 ročné meškanie 😞
Odpovedať
@zltalienka aj ste stavali predtým? Dali vam stavebné povolenie?
Odpovedať
@lenka8531 áno, papierovo sme sa ešte mohli napojiť na susednú ulicu. Ale nevyužili sme to. Je to ďaleko.
Odpovedať
Ahoj, my sme tiež k stavebnému povoleniu prikladali vyjadrenie od elektrární, že v budúcnosti bude možné napojenie. Na základe toho nám povolenie stavebné dali. No potom sme sa dozvedeli, že tak sa to už robiť nemôže. Možno len závisí od pani na stavebnom úrade. najlepšie je ísť priamo za ňou a opýtať sa, či jej to bude stačiť. Je rozdiel tiež, či je to veľké mesto, alebo malá dedinka ako v našom prípade.... Tiež nám povedali, že 2 roky, no keď som im tam stále volala a otravoval, či už s tým niečo robia, tak do 3 mesiacov sme boli pripojení 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@monika553 no my sme tiež mala dedinka, a pán na úrade povedal, že také vyjadrenie neberie do úvahy, preto potrebujeme nájst iný spôsob...
Odpovedať
@monika553 a volali ste priamo na elektrárne, alebo do ssd? Ja keď som volala, tak mi len dali info v akom stave to je teraz, a keď som chcela vedieť ze koľko to bude este trvať, tak ma odbili stým, že oni nevedia, a keď som písala email, tak poslali len automaticky email
Odpovedať
@lenka8531 všetko sme riešili s ssd. nám tiež stále hovorili, že sa to rieši a máme čakať, že nás budú informovať... potom sme oslovili elektrikára, ktorý nám robil napojenie do el. hodín, tak tam volal, a pán zo ssd, že oni tu už ukončili, a že stále čakajú na nás, aby sme im poslali projekt na napojenie 🙂 no nahlavu. Je zas pravda, že my sme riešili len predĺženie siete, tak to je troška jednoduchšie.... Ale presne to nám potom hovorili na stavebnom úrade, že takéto potvrdenie už nebudú stačiť. že situácia s elektrinou sa rýchlo mení, a môže sa stať, že potom už to sieť neutiahne a dom nebude napojení
Odpovedať
Pozeram,ze vela ludi dostalo stavebne povolenie,aj ked na pozemku este neboli skolaudovane siete. Ake tlaciva ste vyplnali v od elektrarni ktore pozadoval stavebny urad? Mna ziada tlacivo o bode napojenia,no elektrarne mi ju nedaju,kym nebudu mat vo vlastnictve a skolaudovane siete. Cize sa nepohnem. Tak ako ste postupovali vy,co ste dostali
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobrý deň, momentalne sme v podobnej situácii ako ste boli/ste aj vy. Kúpili sme pozemok v dedinke, kde je potrebné vybudovať novú trafostanicu aby sme mohli mat el.prípojku, s tým, že my musíme financovať projekt na ňu a vybaviť papierovacky.Môžem sa spýtať v akej ste momentálnej situácii, vidím, že odvtedy ubehol už pól rok.ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lenka8531 dobrý deň prajem, tiež mame túto situáciu, akurát dnes nám prišlo vyjadrenie, že nám vybudujú novú stanicu na elektriku do 2 rokov. V akej ste vy momentálnej situácii? Dalo sa Vám niečo vybaviť bez elektriky alebo stále stojíte? Ďakujem.
Odpovedať
Dobrý deň, stále stojíme.😒Na stavebnom sa s nami vôbec nechcú ani baviť. Na susednom pozemku by mali vraj do konca júla postaviť odberné miesta,ale nám zatiaľ nič neprišlo a ani nedali vedieť a to je už dva roky... A ze vraj kolaudácia tej "trafostanice" potrvá niekoľko mesiacov. Tak som zvedavá...
Odpovedať
@timika26 a prečo to musíte vy financovať? Ste v intraviláne, alebo mimo? Lebo ak ste v území obce, tak elktrikari majú povinnosť vám vybudovať pripojenie... My sme sa ziadno nepohli😒, vždy keď tam píšeme, tak sa vyhovoria na covid situáciu, tak ja už neviem...
Odpovedať
Zdravím aj my sme na tom podobne, od elektrarni čakáme a čakáme sme v dedine a museli potihnuť nove trafo ktore viedli cez Železnice tie neboli odsuhlasene tak sa hlada nove miesto natiahnutia elektriky z trafa v dedine na stlp v ulici, 2 susedia uz maju postavene domy bez elektriky dostali stav. povolenie lebo si dali na papier studnu a žumpu, po kolaudaciu si prerobia papiere, ale elekrtiku maju na cierno potiahnutu od 1 domu kde je existuj. dom uz roky za nim sa stavaju nove 3 domy, kable maju od neho potiahnute po zemy k domu nikto to neriesi a my sa iba kukame ako tam pekne buduju a my uz 2 roky iba cakame a nic, vie niekto poradit čo by sme mohli urobit aby sme aj my mali stav. povolenie na elektriku ? kanal a voda budu za chvilu skolaudovane ale elektrika je este na dalsie 2 roky kedze vsetci maju cas. A nechceme postavit dom a elektrika este dlho nebude. Co mame robit ?
Odpovedať
@berek Čo robiť? 1. Čakať. 2. Kúpiť inde pozemok. (tento pozemok ste kúpili, alebo zdedili?) 3. Vybudovať na vlastné náklady elektrické siete. 4. Prerobiť projekt na fotovoltaiku a ostrovný systém. Napr. takéto niečo: https://www.solar-eshop.sk/p/48v-dc-2...
Odpovedať
@chrobak7 asi len čakať, pozemok sme kupili, a predať ho nechceme, je to naš sen tu bývať, na vlastné naklady to nemože ist developerom je 1 dom na ulici ktorý zo zahrady predal podu na pozemky na byvanie pre 3 nove domy a on riesi vsetke IS + cestu. Bod 4. musim este prestudovat ci sa oplati ist do niecoho takeho. Ďakujem za info.
Odpovedať
@chrobak7 my sme to chceli tiež riešiť fotovoltaikou, aspoň na papier a kým sa postaví dom, bude už elektrika a urobíme v projekte zmenu... No ale pán na úrade nechcel o tom ani počuť.... Ale našťastie už na susednom pozemku je dotiahnuta elektrina a ze sa môžme aj my napojiť, tak HURRA!! Môžme konečne začat riešiť stavebné a dúfam ze nam ho konečne schvália....
Odpovedať
@lenka8531 tu informaciu o pripojeni mas od suseda, alebo od distribucky na papiery?
Odpovedať
@rkorba ked to tam elektrikári stavali, tak sa manžel pýtal, a oni mu ukázali parcely ktore budú z toho napojené a bol tam aj náš pozemok...
Odpovedať
@lenka8531 jój, škoda, že ste nezačali s vybavovaním stavebného povolenia skôr. Teraz sa pripravte zase minimálne na pol roka vybavovania, ak máte vypracovaný projekt, všetky vyjardovačky a podobne. Dúfam, že toto už je za vami a vy môžete rovno na stavebný úrad. My sme napríklad dostali stavebné povolenie na dom a elektriku tiež nemáme na pozemku. Podmienkou je, že kolaudovať dom môžeme až po pripojení sa do siete. Škoda času, dúfam, že vás to už moc nezdrží a že to pôjde ľahko...
Odpovedať
@551petka551 no je mi to jasné, my sme mali už aj podané stavebné povolenie, len na úrade si ho ani nepozreli, hneď nás odbili skrz elektrinu, tak teraz dúfam, že papiere, ktoré máme na stavebné budu platné aj teraz, že nebude treba novší dátum... No a jasne ze je "covid" situácia, takže aj rozhodnutie bude trvať dlhšie, takže ratam minimalne pol roka😒
Odpovedať
@lenka8531 vy ste to riešili cca 2 roky späť, že? Odporúčila by som Vám vyjadrovačky urobiť nanovo a potom s aktuálnym dátumom doplniť do spisu. A potom chodiť na úrad a pýtať sa ako ste na tom... Neviem ako to je vo vašej obci, ale niekedy sa rýchlejšie vybavia nové žiadosti ako tie dva roky staré, či by nebolo lepšie žiadosť stiahnúť a nanovo podať s aktuálnymi vyjadrovačkami. Len pozor na to, či sa nemenili nejaké normy a vy by ste museli aj projekt prerábať. To záleží od zložitosti projektu.
Odpovedať
@551petka551 áno 2roky boli v júni. No nám tu Žiadosť vrátili hneď naspäť, tak my to stavebné oficiálne nemáme podané ešte, preto dúfam, že keď tam zavolám, tak im nebude vadiť dátum.... Len dúfam, že po dvoch rokoch bude ten pan na úrade trochu lepší, lebo keď som tam vtedy bola, že som laik, nech pozrie ci mam všetko čo treba, tak ma vysmial, že on na to nemá čas a ze si to mam nájsť na nete, že ma veľa roboty.... Tak rozmýšľam ze tam pošlem manžela 😂😂😂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?