Stavebné povolenie - zmena stavby pred dokončením

Zobraz úvodný príspevok
Velmi pekne prosim o radu: Kupili sme pozemok aj so stavebnym povolenim a projektom, rozmyslame ze projekt sa nam moc nepaci, ze by sme si kupili iny....,Len neviem ci mame ziadat o nove stavebne povolenie, alebo na stavebnom maju take tlacivo na "zmeny pred dokoncenim" a su tam v roznych cenovych vyskach, ci staci to...Som sa pytala pani na stavebnom urade, jedna mi povedala ze treba nove stavebne povolenie, a dnes mi ina pani tam povedla ze sa to da v ramci "zmien pred dokoncenim". Ma s tym niekto skusenost?? budem vdacna za kazdy prispevok :-)
Odpovedať
Chceli by sme k prístavbe spraviť aj jeden chodník zo zámkovej dlažby. Šírka chodníka 80 cm dĺžka 15 m, aby sme mohli okolo celej prístavby chodiť "suchou" nohou. V schválenej projektovej dokumentácii chodník chýba. Ten chodník by porušil 5m vzdialenosť od hranice pozemkov so susedom. Rád by som ho dal spraviť hneď aj s ostatnou zámkovou dlažbou. Otázka: Berie sa chodník len ako terénna úprava - ak áno, postavím ho hneď. Alebo chodník treba nahlásiť ako zmenu stavby pred kolaudáciou? - ak áno, tak ho teraz stavať nebudem, ale neskôr ho postavím určite.
Odpovedať
@milan_toman zastavane plochy a nadvoria, max ti nechaju dolozit novy geometrak pri kolaudacii.
Odpovedať
@rkorba čiže podľa teba kludne stavať. geometrak aj tak budem robiť ku kolaudácii, tak nech ho nerobím na dvakrát...
Odpovedať
@milan_toman jasne buduj chodnik okolo domu nikto nebude riesit ani keby bol po plot.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
zmenil som stavbu pred dokončením: vyhodil som 3120 mm HS portál a polovicu som zamuroval a druhú polovicu dal fix okno. Ide o zimnú záhradu. Treba požiadať o zmenu stavby pred kolaudačným rozhodnutím? prosím odôvodniť aj s odvolaním sa na konkrétny paragraf, ako postupovať...
Odpovedať
@milan_toman ked bude normalny uradnik zakresli cervenou do schvalenej projektovej dokumentacie, ked bude polonormalny nakaze to tebe a ked bude trotel da ti spravit zmenu pred dokoncenim ku tomu prekresleny projekt projektantom a ty si to vsetko zaplatis
Odpovedať
@rkorba ide o minimálnu zmenu, v podstate zmenšenie "okna", čo nie je prakticky žiaden zásah, zmena stavby to je, ale nie zásadná, ani voči susedom, ani voči zhoršeniu projektu. Tak v globále, keby som rozšíril dom, pridal okno... tak pochopím... ale takáto zmena by mohla byť ok...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ahojte. Mame taky problem, ze mame projekt na rozsiahlu rekonstrukciu domu, kde povodny dom bol len 1m od suseda, podla projekta to ostalo, tym ze ,, ostala len jedna stena. SP tvrdili ze musia byt 2 m, kedze budeme burat…. aj to sme spravili, zburalo sa vsetko okrem 1 steny… ale teraz banka nam nechce navysit hypo,kedze sme vybrali na rekonstrukciu, ale sme posunuli cely projekt 2 m od suseda… je to dost blba situacia…co mame robit ? SP sa da nejak prepisat ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?