Stavebné povolenie-studňa

Profilova fotka
Ahojte, potrebujeme stavebné povolenie ku studni. A máme doložiť aj hydrogeologický posudok. Ale hydrogeologický posudok sa vraj robí až keď je studňa postavená. Na stavebnom zase hovoria že im tam ľudia nosia posudky. Neviete mi poradiť čo teda treba? Prípadne skúsenosti vaše? Dakujem
Odpovedať
Sprav studnu a ser na to
Odpovedať
@fely Ja som k stav. povoleniu na studňu prieskum nepotreboval. Ani potom. Ale máme aj mestský vodovod. Jedine, že by bola studňa ako jediný zdroj vody pre dom - že nie je verejný vodovod. Potom môže stav. úrad vyžadovať prieskum vody, že je použiteľná pre domácnosť.
Odpovedať
Ja tiez vybavujem stav. povolenie pre studnu. Siel som podla tohto navodu: https://www.stavebnik.sk/clanky/povol... Uradnicka bola trochu prekvapkana, ked som sa jej pytal, ci ma nejaky formular na ziadost o stanovisko na prieskumny vrt (krok cislo 1, dal som si u hydrogeologa vypracovat projekt geologickej ulohy, a vybavit vyjadrenia organov SVP). Zdalo sa, ze patrim v Modre medzi prvych, ktori stavaju studnu legalne 😄 Ked prislo vyjadrenie od mesta, ze nemaju namietky, dosiel studniar, urobil vrt, vystrojil, obsypal, vycistil, a spravil 8h cerpaciu skusku s odberom vzoriek vody - zatial bez vybudovania podzemnej sachty. Na zaklade protokolu o vrte + cerpacej skusky + rozboru vody vypracoval hydrogeolog zaverecnu spravu. Krok cislo 2 som preskocil, pretoze mi uradnicka tvrdila, ze netusi co to je, a ze take stanovisko nepotrebujem, ze mam rovno prejst na treti krok a poziadat o odber vody a stavebne povolenie - to som bol zaniest do podatelne (spolu s projektom sachty, zaverecnou spravou od hydrogeologa a podpismi od susedov) - v podatelni sa cudovala, ked som chcel zaplatit poplatok za podanie - musela volat uradnicke, aby zistila, ci sa za to vobec plati a kde najde na to kod... 😄 Po vybudovani sachty by mal este nasledovat posledny 4. krok - kolaudacia studne.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 no,vodovod tu zatiaľ nie je. Tak to riešiť asi budeme muset. A ke kolaudaci domu musí být aj pitna voda, či? Lebo je možné že do roka tu bude verejný vodovod.
Odpovedať
@fely Neviem, či musí byť pitná, ale musí spĺňať nezávadnosť a nejaké limity. Jednoducho dom musí mať zdroj úžitkovej vody a nestačí, že vedľa tečie potok. Ku kolaudácii sa zvyčajne dokladajú zmluvy s dodávateľmi energií - elektrina, plyn vodári, kanalizácia... keďže od vodárov nebudete mať, musíte doložiť, že máte studňovú vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
@fely studňa nie je vodnou stavbou, pokiaľ sa voda odoberá ručne alebo jednoduchým technickým zariadením... odporúčam ohlásiť na stavebný úrad zámer o plánovanej studni ako vodnej stavby a o vykonaní vrtu.. následne je možné vykonať vrt a po vykonaní vrtu dať vypracovať hydrogeologický posudok..odčerpávať vodu a potom rozbor vody.. potom postupovať na vodnej stavbe ako píše @ruskur
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Zdravím riešil niekto teraz povolenie na vŕtanú studňu, lebo niekto tvrdí že to treba a niekto že to netreba. ?
Odpovedať
@pavol_molnar máš i obecnú vodu? vtedy netreba, ved nikto o tom nebude ani tušiť, studňu zvonku nevidieť
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nie obecná voda tam nieje.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň tak na obecnom úrade mi dali tuto žiadosť. Nevie mi niekto povedať aký je postup ?
Odpovedať
@pavol_molnar Však žiadosť vyplníš, doložíš tie dokumenty uvedené v prílohe, zaplatíš poplatok a čakáš, kým ti vydajú stav. povolenie. Potom dáš studňu navŕtať alebo vykopať a skolauduješ ju.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Obnovujem tému lebo skúšam všade a vidím že ste to tu viacerí riešili. Ideme stavať dom, riešime stavebné konanie, na verejný vodovod už nie je kapacita sa napojiť, preto nám odporučili vlastnú studňu. No vraj sa povolenie na studňu sa vydáva len na 10 rokov a tým pádom ani stavebné povolenie na výstavbu domu nedostaneme. Pretože sa bude považovať za dočasnú stavbu. Stretol sa s tým niekto? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dann1:

Obnovujem tému lebo skúšam všade a vidím že ste t…
@dann1 to je nesprávna úvaha. Keď skončí platnosť povolenia na odber podzemných vôd, tak potom termíne odoberáš vodu nelegálne (Ak povolenie nepredĺžiš). To je všetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roboza:

@dann1 to je nesprávna úvaha. Keď skončí platnosť…
@roboza ok takže tým pádom dom s vlastnou studňou nemôžem mať, lebo nikoho teraz nepresvedčím že to povolenie o 10 rokov predĺžim...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?