Stavebne povolenie cakanie

Zdravim chcem sa opytat v tomto krasnom pandemickom obdobi podavam ziadost o stavebne povolenie...kolko ste cca cakali, kym ste ho dostali? Samozrejme myslim v roku 2020 nie pred 15rokmi...aby som vedel ci je vobec realne ze tohto roku zacnem stavat...dakujem
Odpovedať
@gedy ahoj,žiadosť podaná 6,11,20, stavebné povolenie vydané 10.2.21. susedia sa vzdali práva na odvolanie, takže 10.2.21 mi ostemplovali aj právoplatnosti povolenia.
Odpovedať
Podali sme žiadosť o stavebné povolenie a začali sme stavať. Risk bol zisk... už mame skoro dokončené. Je to ale v každom meste iné. U nás úradníci nevytiahne nohy z úradu a susedov mám v pohode čiže nerýpal nikto. Ale výhoda bola že pozemok bol v územnom plane a bola tam plánovaná výstavba rodinných domov takze by to aj dodatočne skolaudovali.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my sme podali 8.9 a dostali 3.12.2020
Odpovedať
papiere sme vybavovali od apríla do júna, od júna do konca septembra sme čakali na stavebné, BB
Odpovedať
Na to asi presnu odpoved nedostanes, len dufat, ze to nebude dlho cakat
Odpovedať
@stanii75 ja som chcel vediet orientacne, kedze som mal info ze koli nudzovemu stavu sa caka aj 10mesiace..a to sa my nezdalo velmi
Odpovedať
Dna 15.12.2020 podané. Dnes 12.3.2021 schválené. Ideme podľa A1. Všetky papiere na prvú šupu dodané pri žiadosti, nemali žiadne výhrady k PD, pripomienkovanie atď. 3 mesiace počítajte minimálne.
Odpovedať
Nazdar. Tak podal som 10.5.2020 a povolenie bude k 01.04.2021. Veľa, veľmi veľa robí časovo SPF !!! Závisí či vjazd na tvoj pozemok vlastní obec-mesto,alebo SPF. Ak SPF to robí dlhý čas
Odpovedať
Vyše dvoch mesiacov sme čakali na schválenie stavebného povolenia. Podané na konci novembra 2020, právoplatne 22.2.2021
Odpovedať
Ja podaná žiadosť o vydanie SP 7.9.2020, a právoplatné som ho mal 30.10.2020 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@gedy zalezi aj na susedoch, nie len uradnikoch.... Stavebne urady maju lehoty, ktore musia dodrziavat. Aj ked je pandemia... Zalezi aj kolkych mas susedov, kedy si prevezmu obsielky, ci budu namietat, pripadne sa po vydani SP odvolavat atd. Najskor ide oznamenie o zacani stavebneho konania... kazdy sused ma min. 7 prac. dni na nahliadnutie do PD a pripadne vznesenie namietok, nasledne vydaju SP a idu listy, 15 dni maju susedia na odvolanie... pravoplatnost Vychadzajme z idealnej situacie: Podas ziadost, ktora bude tip top. 1. tyzden kym uradnik napise listy a odosle/dorucis osobne 2. 18 dni je odberna lehota na poste... zalezi kedy susedia preberu 3. 7 dni ma kazdy z nich (od prevzatia) na namietky (max teda 18+7) 4. Ak ziadna namietka + tyzden jym uradnik napise SP a odosle/dorucis 5. Opat odverne lehoty max 18 dni. Kazdy sused ma 15 dni na odvolanie sa (max 18+15 dni). Ak si dobre to susedmi, mozu podpisat vzdanie sa odvolania, ak podpisu vsetci= pravoplatne SP 6. Vydanie stavebka Ak sa niekto odvola + mesiac kym znova napisu listy, obposlu vsetkych, odberne lehoty na namietky, zabalenie a dorucenie na odvolaci organ... a tam +1 mesiac, 2 v komplikovanych pripadoch. Ak odvolaci organ nevyhovie odvolanie = pravoplatnost ak vyhovie vracia sa na spat na tvoj stavebny. Este sa susedia mozu aj sudit, ale to uz ideme do extremov 🙂 Snad pomohlo...
Odpovedať
@vovo urcite Ano...dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@vovo nikde som nenašla,či 15 dní na odvolanie sa je kalendárnych a lebo pracovných..viete mi niekto poradiť?
Odpovedať
@danulka3 Ak máš na mysli odvolanie sa proti vydanému stavebnému povoleniu, tak toto konanie sa je správne konanie a riadi sa zákonom o správnom konaní č. 71/1967. Tam v § 54 je uvedená lehota 15 dní. Pokiaľ nie je inak uvedené, tak sa tým myslí 15 kalendárnych dní.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?