Prosim o pomoc v zakladnych otazkach

Ahojte, doteraz som sa orientovala na kupu stareho domu a jeho prerabku. Nakolko ma vsak oslovila jedna zaujimava ponuka stavebneho pozemku so vsetkymi IS, chcela som velmi pekne poprosit o Vase rady, skusenosti s postupom pri stavbe noveho domu. Nevyznam sa O🙂 - Kolko cca trva, kym dostane stavebnik stavebne povolenie? - Ake su prekazky pre stavebne povolenie, pokial ide o pozemok vyslovene urceny na stavbu rodinneho domu, siete su dostupne? - Mate prosim skusenosti s dobrou stavebnou firmou, ktora ponuka projekt katalogoveho RD a sucasne aj jeho realizaciu? - Mate prosim skusenosti s firmou Euroline ? Velmi krasne dakujem kazdemu, kto si najde cas na odpoved. 🙂 pekny vecer prajem
Odpovedať
Ideálne prosim ak mate niekto skusenosti z Bratislavy, resp. okolia, dakujem 🙂)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 uplne hlupa otazka, ako zistim, ci je pozemok v zastavaom uzemi? v okoli su rodinne domy, ale vznikaju transformaciou zahrad na domy. je to zapisane v LV pod nejakym oznacenim ? dakujem krasne 🙂
Odpovedať
@tinatinnat Preštuduj uzemny plan obce a pozri podmienky, napr niektoré obce majú v UP kritérium na veľkosť pozemku pre stavbu RD minimálne 600m2.
Odpovedať
@tinatinnat na stránke mapka.skgeodesy.sk nájdeš pod parcelným číslom aj charakteristiku - druh pozemku.
Odpovedať
@petinko1982 dakujem krasne 🙂
Odpovedať
@tinatinnat Dôležité je aj možné % zastavanosti pozemku, to si over na stavebnom úrade v príslušnej obci. Môže byť napríklad 33%.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
dakujem velmi pekne 🙂 prosim nahodou s firmou euroline nemate skusenosti ?
Odpovedať
@tinatinnat co sa tyka prerabka stareho vs novostavba, cenovo je niekedy lepsie postavit rovno novy dom, nez rekonstruovat stary. Doba vybavenia stavebneho povolenia, to je ako ruleta, zalezi od mnohych faktorov, taktiez ci pod vybavenim stavebka myslis iba podanie ziadosti na SU alebo este aj ratas dobu vybavovania vsetkych priloh k ziadosti o stavebko potrebnych. Zalezi aj od uradu ako takeho, co urad to ina ves, dokonca aj uradnici jedneho uradu su rozni. Niekde si napr. LV stiahnu z geoportalu, inde chcu papierovu kopiu origosu. Staci z nejakeho dovodu, ze pride k preruseniu konania a v zavislosti kedy dolozis co treba, hned mas +mesiac navyse. alebo cakas na vyjadrenia sietarov, vodohospodarov a ja neviem este koho, alebo si zmyslia, ze este treba projekt vjazdu na pozemok a overeny na ODI...sietari a rozne institucie maju 30 dni lehotu na odpoved, to mas mesiac, povedzme ze mas papiere od vsetkych pozadovanych insitutcii a podas ziadost na SU, tak len kym ti dojde papier, ze zacali stavebne konanie to je min tyzden dva, kym to skontroluju a prelistuju, povedzme ze vsetko je tiptop, tak tri tyzdne prec, potom este rozne lehoty, lebo stavebko ked vydaju tak este sa caka na pravoplatnost myslim, ze to je 15?dni od prevzatia? nepamatam si to teraz presne, kebyze sa niekto chce odvolat...takze finalne, 3mesiace urcite by som ratala ako minimum (od vybavovania priloh k ziadosti o SP po jeho pravoplatnost). Co a ci mozes postavit na pozemku najlepsie zistis ked si podas ziadost o uzemnoplanovaciu informaciu, v nej bude vsetko info potrebne na to aby si vedela aky dom mozes postavit. Prekazky pre stavebne povolenie, fuu, no takto mi nic zrovna nenapada, napr. staci , ze sused ma nejaku namietku, potom samozrejme SU rozhodne ci je opodstatnena alebo ju zamietne. Problem moze byt napr, ze siete su postavene ale neskolaudovane, a tak musis podat trebars najprv PD pre dom a ked sa skolauduju neskor siete, tak zas PD pre siete, ale to by malo postacovat uz na ohlasku. Ale v UPI mas info co mozes postavit, takze ked to dodrzis tka porblem by nemal byt ziaden...samozrejme odstupy od hranice pozemku/susednych stavieb, takze ziadne take, ze novostavba na hranici pozemku alebo ze zburam stary dom, necham jednu stenu a ostatne postavim nove a poviem ze to je rekonstrukcia😄DD Firmy, skusenosti nemam, ale bud su firmy co porjektuju aj stavaju, alebo stavaju a projekty ponukaju od zazmluvneneho projektanta. Kazdopadne odporucam ale potom si tam dat svojho nezavisleho dozora. Euroline, priatel je projektant, takze dom by sme si navrhli vlastny, ale ak by som si mala vybrat katalog, tak urcite prave od euroline, ich domy sa nam obom pacia.
Odpovedať
2 mesiace vybavovanie vyjadrení k stavebnému povolenie a 2 mesiace od podania žiadosti sme dostali stavebné povolenie. A ešte cca mesiac počkať či bude právoplatne. 🙂
Odpovedať
Zajdem na stavebny urad v prislusnej obci a spytam sa ,nie tu mudrlantov MS. Tak jej hadam jasne povedia..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda ahoj, mne nejde len o vecnost, ale o realne skusenosti... preto sa pytam na portali, kde su ludia, ktori riesia rovnake problemy @virnik27 3 roky??? a co konkretne bol pre nich problem? :/ @567funny567 dakujem 🙂 @babi32 dakujem krasne za odpoved🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tinatinnat prsne ako píše @virnik27 stavebné povolenie môže trvat dva tri mesiace ale aj roky ... Nám napr. Trvalo dlhšie stavebné povolenie ako stavba domu asi dvakrát dlhšie 😀 lebo stavebný zákon je u nás z čias ferenz Jožka ....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?