Problem so starostkou

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobry den, Pred rokom v januari sme kupili pozemok v zastavanej casti obce. Su na nom siete, ale vedie k nemu len polna cesta.(obecny pozemok). Stavebny urad nam pozastavil stavebne konanie v septembri 2020, kym sa cesta nespevni. Povedali nam, ze ju staci vysypat strkom. Starostka obce nam vsak na toto odmieta dat povolenie. Najprv nas len natahovala, ze nam ho da, ale stale to odkladala, teraz si vymyslela, ze musime cakat na novy uzemny plan. V nom sa vsak tato cesta nemeni. Uz 4 mesiace len cakame aa najnovsie nam povedala, ze urcite o par rokov budeme ziadat riadnu cestu a ze obec na to nema. Komunikuje s nami neprofesionalne a hystericky. Vyhrazala sa, ze ak to dame na obecne zastupitelstvo, sposobime si vacsie problemy. Prosim vas, na koho sa mame obratit? Ako toto riesit? Dakujem
Odpovedať
1
2
@lubk0 prosím ťa a kde v zákone je napisane že na vydanie SP potrebuješ vysypanú cestu? Čo viem stačí mať prístupovú cestu a jedno v akom je stave. U nás sú tiež také cesty a ak je v zlom stave napr. smeti musia vlastníci doniesť k dohodnutému miestu alebo si odvoz zabezpečiť
Odpovedať
@jumt čo je cesta a čo nie určuje obec v územnom pláne resp. vo výkresoch zaznamenávajúcich cestnú sieť danej obce :) 2 vyjazdené kolaje v hline naozaj nie sú prístupová cesta :) To by sme si mohli všetci vyjazdiť na hocijakom obecnom pozemku 2 kolaje a mohli by sme hovoriť, že cestu máme, že ano 😂 Keďže je to v majetku obce, len obec môže povedať, za akých okoľností z toho spraví verejnú cestnú komunikáciu ktorú môžu oficiálne použiť ako prístupovú
Odpovedať
@lubk0 čo je cesta neurčuje obec ale zákon a na cestu musí byť SP. Ak je to na mojom pozemku môžu to byť aj tri koľaje. Ak je pozemok v majetku obce a je vedení na katastri ako komunikácia tak o jej správu a spevnenie sa má postarať obec. Ak to nie je komunikácia môže dať obec stanovisko že nepovolí prejazd ako prístupovú cestu a ŠÚ nedá SP na dom lebo nemá pozemok prístupovú cestu.
Odpovedať
Ja by som kontaktovala krajský stavebný úrad, teraz je to asi obvodný. Ja som mala takto problém s plotom 2 roky, potom jeden telefonát a za hodinu bolo vybavené...
Odpovedať
@jumt chytáš sa slovíčok, pritom píšeš to isté čo ja :D Takže áno, či to je "verejná komunikácia" a teda cesta určuje v prvom rade vlastník (obec) a až potom sa rieši zákon, ktorý musí byť samozrejme tiež dodržaný ... Keď je niečo v UP ako "plánovaná verejná komunikácia", tak to ešte neznamená že ňou je aj v aktuálnom čase alebo ,že to obec zaväzuje ju vybudovať ... A zhrnul si celý problém do poslednej vety, očividne tu obec povolenie dať nechce, ak majitelia pozemkov urobia len "vysypanie" cesty štrkom = takže sa musia s obcou dohodnúť, za akých podmienok to obec povolí :)
Odpovedať
Profilova fotka
Treba podla mna kontaktovat zastupitelstvo alebo teda vyssie organy. Vyhrazat sa vam nemoze, akurat, ze by proste mala ine plany. No vobec by som si z jej reci nic nerobila, treba to proste riesit vyssie
Odpovedať
Profilova fotka
Ked budes len s nou komunikovat, tak sa nikam neposunies. Ja sa cudujem niektorym, co by mohli byt radi, ze v obci sa stavia, ze ludia tam chcu zit, tak nie just budu este problemy robit.
Odpovedať
@zuzana_sprlakova bohuzial "slovo chlapa" uz davno neplati, papier papier papier, na vsetko mat papier, aj ked dojde napr. na sud, coho sa chytaju pravnici? no toho co je napisane...hoci je to len mailova komunikacia, ustne/telefonicke dohadovanie je JPP a dotycny este povie ,ze on to inak povedal alebo, ze to ani nepovedal a mas z toho tvrdenie proti tvrdeniu, takze este raz - papier! 🙂 drzim palce, ti starostovia su fakt niekedy na hlavu...jednou z vyhod novely stavebneho zakona bude, ze tieto kompetencie budu starostom odobrate
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?