Potrebujem stavebne povolenie ?

Ahojte chcem s letnej kuchynky urobit kozmeticky salon na dvore 😄 .. Letna kuchynka je v dezolatnom stave musi sa dat dole komplet strecha s vencom mury pravdepodobne tiez vytiahnut vyzsie aby bol strop vyzsi vymenit okna atd... Prosim vas neviete mi poradit ci nato treba stavebne povolenie ? Kuchynka je zapisana na katastri pod ucelom letna kuchyna, viem ze to budem menit na podnikatelsky objednat ale tak ci treba aj stavebne pri rozsiahlej rekonstrukcii. ďakujem
Odpovedať
Projekt budes potrebovat, aj stavebne. Ale daj si to napr. ako dielnu, a nasledne po splneni podmienok hygieny si to sama sebe prenajimaj za par korun... usetris na byrokracii a papieroch. Nikoho nezaujima, v akych priestoroch podnikas, ak ti to odklepne hygiena a inspektorat..
Odpovedať
Profilova fotka
Pri takejto rozsiahlej rekonstrukcii budes potrebovat ako projekt, tak aj stavebne povolenie. No to by malo ist podla mna rychlo. Potom zacen kolotoc s inymi vybavovackami, ako pisal uz vyssie @kejsix
Odpovedať
@kejsix ako mozem sama sebe prenajat? to ako nevadi ze prenajimatel bude mat rovnake meno ako najomca? a co myslite za par korun ? napr 20-50e mesacne ? vtedy to mam v com lahsie?
Odpovedať
@nikushka2521 tiež ma zaujíma, lebo takto na prvé počutie mi to príde práveže komplikovanejšie.
Odpovedať
@nikushka2521 Ja si prenajimam ako pravnicka osoba s.r.o.cka od fyzickej osoby nepodnikatela (ja) priestory a je to koser. Mne to napriklad usetrilo potrebu poziarneho projektu, samozrejme mensia dan od m2 a vykazane naklady defakto platim sam sebe (som platca dph) takze to nema jedinu nevyhodu.
Odpovedať
@kejsix heh a tak to je celom zaujimave riesenie. som nevedela, ze ti pri taktomto najme az tolko toho odpadne
Odpovedať
Prenájom, či akýkoľvek iný zmluvný vzťah "sám so sebou" je protiprávny !!! Viem, že do tvorby takých právnych listín niekedy tlačia ľudí aj rôzne (neznalé) tety z daňových úradov, obecných úradov, dokonca aj niektorí právnici... (!) Je to jednoznačne niekde aj v zákone, niečo v tom zmysle, že zmluva/dohoda je DVOJSTRANNÝM právnym aktom medzi DVOMI zúčastnenými stranami. Je absolútne jedno, že človek na jednej strane by zastupoval seba ako osobu a na druhej strane napr. firmu, či inú právnickú osobu. Ak je v jednej zmluve ten istý človek aj na jednej strane aj druhej, tak potom nastáva súčasne aj KONFLIKT ZÁUJMOV a keby nastala situácia, tak takú zmluvu zmetie každý jeden súd. Myslím že bol k tomu aj výklad najvyššieho súdu a ten varoval pred takýmito zmluvami.
Odpovedať
@petersd Netáraj. SRO je právnická osoba. Môže obsahovať iks konateľov a v takom prípade je to úplne v pohode, keď si ty ako fyzická osoba prenájmeš sebe ako právnickej osobe nejaký priestor.
Odpovedať
@arcticcode Môžeš sa Ty (alebo ktokoľvek iný z diskuterov tejto témy) s mojim príspevkom stotožniť, alebo nemusíš. Je to Tvoja vec. Ja som to napísal jasne. Pár ľudí, ktorí si mysleli to, čo Ty, už na to už sakra doplatili. Na súde vôbec neobstál argument typu: "Veď takú zmluvu mi kázal napísať právnik z daňového úradu."
Odpovedať
@petersd Na akom sude kvoli comu? V reali toto nikto neriesi, nebavime sa o zavode s 50 zamestnancami... mne taku zmluvu vypracovala normalne advokatka, nikto s tym nemal nikde ziaden problem, musim jej poslat odkaz na tuto temu, isto jej stiahne ritku... 😎
Odpovedať
@kejsix Hovorím ešte raz: Zmluva/dohoda, kde za obe strany podpíše jeden a ten istý človek je právnym problémom. Rád sa poučím a zmením názor, ak tu niekto uvedie konkrétnu oporu v zákone, ktorá to umožňuje. (Osobný názor, advokáta, právnika, či kohokoľvek iného ma nezaujíma !!! )... Viac sa k tomu už nebudem vyjadrovať.
Odpovedať
@petersd Cize Tvoj osobny nazor Ti treba vyvratit citaciou zakona, lebo osobny nazor inych je irelevantny 😎 Ty si ako antiruskari. Taktiez koncim, skoda casu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pokiaľ si správne pamätám tak budete potrebovať aj zmenu užívania stavby... nemôžete prevádzkovať len tak kozmetický salón v letnej kuchynke, to je ako keby ste mali mäsiarstvo v kaderníctve 😄 projekt bude určite nutný, neviem v akom rozsahu ale nato vám dá odpoved príslušný stavebný úrad.
Odpovedať
@kejsix veď jasne uviedol, že je to jednoznačne napísané niekde v zákone. To budem používať 😄 Ja tvrdím, že vo vesmíre lieta vyhodená červená kanvica a kto s tým nesúhlasí nech mi to dokáže, inak sa s ním nebudem baviť. @petersd Ak by sa rovno uviedol ten zákon v odvolávke na neho, nemusia tu byť nerelevantné príspevky aj s mojim.
Odpovedať
@petersd Mňa by skôr zaujímalo ktorý zákon to zakazuje. Veď vždy platilo, že občan môže všetko čo zákon nezakazuje, ale úrad môže len to čo zákon povoľuje!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Dodok alebo skôr je to tak že ako komu vyhovuje vieš ako a hlavne tu na Slovensku.
Odpovedať
Profilova fotka
Ach v tejto dnesnej dobe podla mne uz clovek potrebuje na vsetko stavebne povolenie. To uz je niekedy az nonsens
Odpovedať
Dobre vrátme sa k aj k stavebnemu povoleniu.. Ja ked chcem staru budovu rekonstruovat nakolko zachvaliku sadne na zem lebo je prepadnuta strecha ja mury vselijake a vsteko to zhodim po zakladovu dosku a postavim to iste ale na novo potrebujem stavebne ? ved neporusim rozmer ani nic
Odpovedať
podla mna nemaju preco pytat stavebne ked je to riadne zapisane ako letna kuchyna a ja tam postavim to iste tie iste rozmery vyzor atd len potomzmenim na podnikatelsky ucel.. no stavba sa nerozsiri ani nenadstavia
Odpovedať
@nikushka2521 tak v tomto pripade to urobte cez ohlasku na obci o nevyhnutnej oprave letnej kuchynky...
Odpovedať
@mellie111 super to som chcela vediet.. lebo je to v hroznom stave a neplanujem rozsirovat ani nic a v podstate ich to nemusi trapit ci to odzakladov opravim alebo to necham spadnut
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?