Potrebujem ohlásenie drobnej stavby?

Ak naukladám betónové kocky na vyrovnanú zeminu a zalejem ich betónom aby vznikla rovná plocha o rozmerov 3x6m potrebujem túto stavbu ohlasovať stavebnému úradu?
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 Ano
Odpovedať
@martosko ale to nebude pevne spojene so zemou, a ak sa to nezaleje betonom tak nebude treba ohlasenie jedna sa o podklad pod zahradny domcek
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 a záhradný domček bude levitovať? platí martosko
Odpovedať
@jan45 a ak domček bude na cestnom betónovom paneli aj tak treba ohlasenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 Ak ten domček nebude na kolesovom podvozku tak vždy treba ohlásenie.
Odpovedať
@martosko ak si kupim napr. z merkury marketu zahradny domcek a nebude na podvozku tak mi treba na neho ohlasenie drobnej stavby?
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 Tiež treba.
Odpovedať
@martosko aj na latrinu?
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 o rozmere 3x6 metrov aj na latrínu.
Odpovedať
@martosko Dik za info dosť utiahnutý zákon. Keby to čo napísali aj niekto kontroloval
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 neboj oni to kontroluju ale ty ako obcan mas dodrziavat zakon.
Odpovedať
@wolodymyr to by sa u nás nakontrolovali len by museli chodiť s policajtom a príkazom od sudcu, lebo u nás si z toho nikto ťažkú hlavu nerobí dlažba na celý dvor , však kde bude parkovať 5 aut
Odpovedať
Článok sa načítava...
Netreba sa zas bat a vsetko riesit povoleniami. Treba pouzivat zdravy rozum, na zahradny domcek ani na terasu netreba behat po uradoch aj ked to zakon prikazuje. Nikto nebude taketo drobne stavby kontrolovat, jedine tak zli susedia.
Odpovedať
@originalx tak. Suhlasim.
Odpovedať
@originalx to staci jeden aktivny sused
Odpovedať
@wolodymyr určite nikto to nekontroluje ak ti susedova chatka stoji na pozemku z časti len tak
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 svojvolne su to kontrolovat nepojdu... zatial urcite ... ale pride cas ked si to len porovnaju so snimkami z ggogleearth alebo si daju urobit letecku snimku obce a zacnu vyberat do obecnej kasy. Treba si svojvolne stavat a nic nerespektovat len ztohto statu robit "lepsie miesto" a nezabudni prvy kricat ked sa ti krivda stane. Robite akoby to bol problem nieco legalne postavit no len do prveho udavaca dnes je to trend.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr @enky03 Hlavne aj pri predaji/dedičstve nastávajú zvyčajne problémy, ľudia si neuvedomujú, že beztak ich to raz dobehne a budú musieť svoje čierne stavby zlegalizovať, vtedy možno s väčšími papierovačkami, ako keby tak urobili pred výstavbou.
Odpovedať
Profilova fotka
@baluinka mas pravdu ale ten pocit ze si vjebabral so systemom je uzasny predsa. Nikdy to nepochopim.
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 táto spevnená betónová plocha bude slúžiť na nejaký účel, na aký? Pokiaľ to bude odstavná plocha pre mot. vozidlo, tak to bude účelová kom. pre statickú dopravu a prísl. špec. stavebným úradom je obec podľa k.ú. Alebo bude slúžiť ako skladovacia plocha? Vtedy prísl. všeobecným stavebným úradom je tiež obec . Každopádne táto drobná stavba - do 25 m2 podlieha ohláseniu prísl. stav. úradu.
Odpovedať
my sme teraz ohlasovali plot z jednej strany. volali mi z obecneho uradu, ze potrebuju vyjadrenie susedy, s ktorou bude susedit plot. na moj podnet uradnicka kontrolovala so starostom a vyjadrenie susedy netreba, lebo je dlhodobo v zahranici. na dalsi den sme to mali schvalene, stalo to 10e a 3 hodiny mojho casu, kym som dala dokopy spravu a ziadost ;-) takze obcas sa oplati investovat par eur a trocha svojho casu, ale neskor nebude treba riesit potahovacky.
Odpovedať
@wolodymyr až ti stojí buda na tvojom pozemku a ta buda stoji na SPF tak s nou nepohnes ak žiadaš SPF o prenajom tak po roku ti pride list, že Ťa zaregistrovali, že si niejaku žiadosť poslal. A 5 mesiacov čakať na ohlasenie plota je podla mňa dosť dlho tak hladam riešenie ako skrátiť čas na ohlasenie niejakeho zakladu pod zahradny domček
Odpovedať
Profilova fotka
@enky03 tazko sa ti radi ked pises len to ci chces urobit nie to kde a aky ucel. Ak tam stoji rodiny dom staci ohlaska na drobnu stavby so vsetkymi podkladmi da sa to vybavit v jeden den. Takze ak sa hnevas tak len na seba lebo postupne pridavas info a bez toho to je tapanie.
Odpovedať
@wolodymyr no chcem oplotit pozemok jednoduchy pletivový plot s betonovým základom pod stlpikom. Na časti mojho pozemku je zahradna chatka, ktorá je na betonových kockách tak ju obchádzam, lebo je v sprave SPF a nik ju neodtiahne. Na ten plot som podal ohlasenie drobnej stavby a sa to naťahuje pokial každý podá vyjadrenie, že sa na pozemku nenachádza plyn, voda, elektrina,... . Tak chcem aj zahradny domček tam na betonovom podklade aby som zase nemusel ten bludný kolotoč papierovačiek robiť a čakať a čakať a čakať
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@enky03 Pokiaľ to spevnená plocha bude slúžiť ako upravený podklad na osadenie drobnej stavby so zastavanou plochou do 25 m2 (záhradný domček), podľa stavebného zákona (SZ) záhradný domček osadený na upravený podklad je drobnou stavbou (doplnkovou k rodinnému domu) a táto podlieha ohláseniu stavebnému úradu. Vo všeobecnosti stavebný úrad podľa SZ dokonca môže určiť, že ohlásenú drobnú stavbu môže stavebník uskutočniť iba na základe stavebného povolenia.
Odpovedať
@nording aj keď nebude k nemu pevne spojený podlieha ohlaseniu?
Odpovedať
Opýtam sa inak, to je taký problem vybaviť ohlásenie drobnej stavby? Stačí podať žiadosť, nakreslený jednoduchý náčrtok, poplatok, a za jeden deň je to bez starostí, a na poriadku, a nikto vám nebude robiť námietky, keď to bude legálne vybavené
Odpovedať
Na plot som čakal pol roka neje to o nacrtku treba od inžinierskych sietí vyjadrenia od susedov atď..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?