Kto dáva žiadosť o stavebné povolenie na jar 2013?

Podava si niekto v dohladnej dobe ziadost o stavebne povolenie?
Odpovedať
..ano, my by sme chceli, projekt uz je, este ostatne papiere a podavame..snad.. :-D
Odpovedať
.....my by sme mali dostat projekt asi o tyzden.....uz ste si daco vybavovali, nejake vyjadrenia a pod.... :-|
Odpovedať
Aj my by sme chceli podať v dohľadnej dobe, projekt už je, teraz čakáme na kataster.
Odpovedať
no my sme už podali a teraz čakame kým sa vratia doručenky a nech nám ho už daju :-D
Odpovedať
Profilova fotka
dúfam že my..čakáme kým nám prídu všetky vyjadrenia, dúfame že čoskoro :)
Odpovedať
@zarka11 no uz sme ziadali vyjadrenia, ze nam nejdu ziadne siete po pozemku, od lesneho uradu (lebo sme pri lese) a od sietarov nejake vyjadrenia..riesili sme aj cestu na pozemok, ale to este nie je hotove..toto plati pre nas, mozno pre vas netreba taketo papiere.. :)
Odpovedať
aj my ideme podávať, zatiaľ sme podali žiadosť na prístupovú cestu k pozemku a teraz riešime osadenie domu na pozemok. Snáď to do jari stihneme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My ideme podať tiež žiadosť ...máme už myslím komplet len ešte riešim prístupovú cestu ( ale to je na dlhšie). Máme už vyjadrovačky od T-com, Vodári, Plynári, Povodie Váhu.
Odpovedať
Ja podavam o stavebne v ziline: Dnes som to bol obehat a vybavil som sa len na SEVAKu - tam mi to hned na pockanie potvrdil SPP - neuradne hodiny (iba Utorok, Streda, Piatok) Telekom - ze mam prist v pondelok SSE - ze oni to uz maju inak, dali mi take tlacivo a to musim vypisat a doniest aj s papierom z katastra a zaznacenim o osadeni domu a ze sa mi vyjadria do 30 dni Och ta nasa byrokracia na tom nasom Slovensku...
Odpovedať
@sorca24 kolko stoji teraz podanie ziadosti o stavebne, tusim sa tam daco menilo.
Odpovedať
@zarka11 no pekne sa to zvýšilo od 1.10. zakladný poplatok je 33€ a nad 600m3 treba zaplatiť tušim 30€ za každých 100m3 navyše, potom zvlásť za prípojku, plot a pod. Doteraz by sme platili 33€ a teraz to vyšlo 143€.
Odpovedať
Profilova fotka
prosím Vás viete mi niekto poradiť? s priateľom nie sme zatial zobratí, ale chceme už začať stavať a mame isť požiadať o stavebné povolenie, lenže pozemok je môj a je písany len na mňa. a teraz otazka, čo je lepšie?mám žiadať o stavebné povolenie len ja sama a potom keby si chceme brať pôžičku tak to môže žiadať partner, alebo mu musim teraz prepisať polovičku pozemku aby bol aj on spoluvlastník a budeme žiadať obaja o stavebné povolenie?čo je lepšie?neviem vôbec čo to obnaša po tom stavebnom povoleni...či nebude stým problem, keby požiadam len ja o stav. p. a pôžičku už obaja....???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@roses13 Ak chceš aby bolo povolenie aj na neho, tak musite spísať zmluvu o vecnom bremene prípade prenájme, inak ti to nedaju...ani my sme neni s priatelom zobrati a mali sm erovnaký problém, ale my vlastnime 1 velký pozemok spolu a potom vedlajšie pozemky vlastnim len ja, tak sme to vyriešili tak, že stavebne povolenie je len na pozemok, ktorý vlastnime obaja a takto možeme aj obaja žiadať o hypoteku ....
Odpovedať
Profilova fotka
@sorca24 aha, takže keby žiadam len ja o stav.p., tak o hypoteku môžem znova žiadať len ja? takže to všetko so všetkým suvisi...ja som myslela, že je jedno kto žiada o stav. p. že hypoteka s tým nič nema..ale asi teda ma...tak stačí spísať vecné bremeno...?
Odpovedať
Profilova fotka
Stačilo by aby bol čiastočný majiteľ pozemku ....príklad 1/100 a povolenie by ste žiadali spoločne. A následne aj úver. To znamená - daruj mu jednu stotinu a ste v tom spolu.
Odpovedať
Ahoj roses13, z mojich skusenosti je to asi takto: Žiadateľ o stavebné povolenie je investor, čiže osoba uvedená v projektovej dokumentácii. Sú možné obe možnosti, ale ak žiada iba jeden, je to jednoduchšie, nakoľko zápisy na katastry by neboli jednoduché. Stavebné povolenie je vydávané jednému a ked sa v pribehu výstavby zoberiete, kolaudovať môžete obaja. Poprípade pri kolaudácií nadobudne spoluvlastníctvo. Ale šikovný pracovník na stavebnom úrade Vám bude vedieť poradiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@roses13 ja som si brala hypoteku na pozemok, ktorý je pisany na syna, aj stavebné povolenie je na syna. S HÚ nebol problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@dallas84 no šak to, zase davať overiť zmluvu, zápis na kataster atd...
Odpovedať
Profilova fotka
@svetlanik ano?tak potom super, čiže to s tým nijako nesuvisi, na koho je pisane stav. povolenie a kto vybavuje pôžičku?a pôžičku vlastne budeme vybavovať až ked sa vezmeme...tak nemal by byť stým problem, že?
Odpovedať
Profilova fotka
@roses13 U nas s tým nebol problém,mame hypo v Slov.sporitelni a vybavovala som to v roku 2012.
Odpovedať
V tom prípade by problém nemal byť.. Ja mam projekt na seba, stavebko na seba, hypoteku s manželkou a kolauovali sme už spolu... Veľa šťastia pri výstavbe a pevné nervy pri papieroch.
Odpovedať
Profilova fotka
zdravíím, včera som dostala projekt, takže tiež začíname vybavovať stavebko...dúfam, že to pôjde lahko, aj ked mám obavy, chceli by sme to do apríla-maja stihnúť :-N
Odpovedať
My plánujeme tiež v jari, no zatiaľ nemáme hotový projekt. Ako mám postupovať, keď dostaneme projekt. Od koho kažkého potrebujem vyjadrenie ku stavebnému povoleniu. Stihneme to do jula? Aké domčeky plánujete?
Odpovedať
@livika1978 Asi si este nebola na stavebnom urade? Chod a pytaj si najskor uzemnoplanovaciu informaciu, dalej zoznam institucii,od ktorych budes potrebovat vyjadrenia, rovno aj tlacivo Zidost o stavebne povolenie, nech tam nebehas za par mesiacov znova. Uzemnoplan.info daj architektovi - aby vedel aky dom mozete postavit na vasom pozemku,ech nekresli nieco,co vam nedovolia postavit. K vydaniu UPI potrebujes cislo parcely,mozno aj kopiu LV.
Odpovedať
@atlaska Vďaka. Mám známu na stavebnom úrade, tak dúfam, že mi s tým pomôže, no spoliehať sa nemôžeme, preto sa informujem. UPI ? prosím preklad.
Odpovedať
@livika1978 ke mas zanmu na VASOM SU tak sa pytaj tam, nie tu, kazdy SU ma "svoje" pravidla. Tu ti my neporadime co vsetko potrebujes a ako co vybavis, niekde ti napr. zivotne prostredie da peciatku na pockanie, inde im to trva 30dni.........a tak dalej, niekde vyzaduju poziarnikov, inde aj pamiatkarov, niekde zasa nie. UPI-ved ti pisem -uzemnoplanovacia informacia - aky dom,kolko poschodi, ako daleko od cesty, zastavanost pozemku-toto vsetko tam pisu, aj to napr. ci v blizkosti je mozne postavit nejaky penzion, krcmu, sportovisko........
Odpovedať
@atlaska Pekne ďakujem, už som múdrejšia - pekný deň prajem.
Odpovedať
Profilova fotka
mám otázku...teraz spisujem žiadosti na jednotlivé inštitácie a treba aj žiadosť na životné prostredie?? budeme mať krb...
Odpovedať
@rosannar ano, ak ho mas v zozname co ti dali na SU.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska no tam som ešte nebola...ale bud týžden sa chystám...dakujem ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?