Menu Forum

Kriteriá na projekt podla zákona platného od roku 2016

23. mar 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
Registroval sa 8. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 202 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
Registroval sa 8. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 202 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
 @majkoj nechce sa mi teraz citat 16 stran emoticon ale spravne si povedal je to medzi krok na ceste k nulovym budovam ale aby sme sa vratili k tomu co sa pytal @romanl ci musi alebo nemusi pouzit obnovitelne zdroje tak podla mna musi preto mu to aj stavebny urad vratil a je to podla mna prave kvoli tomu zakonu 555/2005 v poslednom zneni §4b bod 2 odstavec d

na tom sa zhodneme ?
16. mar o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9628 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9618 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @sappa nie nezhodneme emoticon. Tebou citovany odstavec hovori o tom co ma obsahovat narodny plan, nie to ake su poziadavky na dom.
Takze ak je to tak ako sa pise v prispevku som presvedceny, ze SU nema oporu v zakone. Na druhej strane si mysli, ze pes je zakopany inde emoticon
16. mar o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
 @majkoj ale ved §4b ( narodny plan ) je o tom ze sa maju zvysovat pocty budov s obnovitelnymi zdrojmi energie takze maju oporu v zakone....ale v podste sme skoncili zase pritom istom co som povedal na zaciatku ze treba pravnika nech to vysvetli

este by ma zaujimalo ci je k tomu nejaky metodycky pokyn alebo vyklad aj ten by sa mohol dat niekde najst emoticon
16. mar o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
filipmaria
3
Registroval sa 15. marca 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 38 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    Trnava, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
filipmaria
3
Registroval sa 15. marca 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 38 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    Trnava, okres Trnava
 @majkoj tu sú tie údaje ako si chcel.
Potreba tepla na vykurovanie 5917kWh
Primárna energia 48,9 kWh/m2 rok.
Faktor tvaru budovy ĘAi/Vb=363/353,42=1,03l/m
16. mar o 13:29  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9628 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9618 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @filipmaria potrebujem mernu potrebu tepla na m2, alebo aspon vztaznu plochu. Ta primarna energia je podozrivo nizka emoticon, to je pre ake kurenie ?

@sappa nie nemaju, neviem o ziadnom zakone co by to prikazoval, ty tu pleties podmienky pre domy s narodnym planom emoticon. Narodny plan ma nastavit podmienky aby sa dosiahol ciel. Ako som pisal pleties priciny s dosledkami. "ze sa maju zvysovat pocty budov s obnovitelnymi zdrojmi energie" nie je podmienka emoticon
16. mar o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
filipmaria
3
  • Staviam dom
    Trnava, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
filipmaria
3
  • Staviam dom
    Trnava, okres Trnava
 @majkoj sory som to zle pozrel co som na pisal tu primarnu tak to je merna energia. emoticon
16. mar o 14:22  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
fotoportrét
fotoportrét
sappa
5
 @majkoj podla mna tato diskusia nema konca emoticon
16. mar o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
horsey
Registroval sa 26. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 359 príspevkov. Má 1 priateľa. Borinka, okres Malacky.
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
horsey
Registroval sa 26. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 359 príspevkov. Má 1 priateľa. Borinka, okres Malacky.
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
 @sappa podla mna staci vediet citat emoticon
16. mar o 15:04  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @filipmaria potom je tvoj dom sice na hranici, ale splna normu. Ak budes kurit plynom, mala by ti vyjst aj primarna energia do A1. Ak ti pani na SU tvrdi, ze to nestaci, spytaj sa jej na zaklade akeho zakona, lebo ja taky nepoznam (co samozrejme neznamena nutne, ze neexistuje emoticon) .
16. mar o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luborys
1
Registroval sa 31. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 14 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
luborys
1
Registroval sa 31. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 14 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @majkoj dobre da sa to len pri idealnych podmienkach ktore pri beznych bungalovoch skoro nikdy nenastanu emoticon , bez rekuperacie to naozaj nejde , bol som teraz na seminari z tepelnej ochrany a potvrdil mi to aj clovek ktory sa priamo podiela na norme
20. mar o 20:19  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
luborys
1
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
luborys
1
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @romanl nie je norma ktora priamo urcuje ze treba obnovitelny zdroj , podla stn 73 0540 musis splnit pat kriterii, dve z tych kriterii nesplnis lebo sa len konstrukcnym riesenim nedostanes na tu hodnotu. Vyratas mernu potrebu tepla na vykurovanie co je jedna z tych podmienok a nakoniec vyratas primarnu energiu podla typu zdroja tepla kde kazdy druh ma prideleny koeficient ktorym to prenasobis , tetno koeficinet zohladnuje aj to ze aka je narocnost pri dodani tej ktorej energie, najhorsie napr vychadza elektricke vykurovanie.
20. mar o 20:33  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @luborys bungalov bez rekuperacie s plynom, v pohode. Bungalov s rekuperaciou s elektrickym kurenim, rovnako v pohode. Ale tu je narodny sport hladat ako sa veci robit nedaju emoticon
20. mar o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
 @majkoj bungalov s rekuperaciou a el. kurenim (ak nemyslis TC) by som "v pohode" nenazyval, aj so solarmi to je ltt ak nestavias pasiv
20. mar o 21:13  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @horsey ja netvrdim, ze zoberies bungalov od prodomu a bude to v pohode emoticon. Sikovny projektant, ktory to navrhuje s tymto cielom, to da v pohode ...
20. mar o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
 @majkoj mpt na kurenie aj tuv 39 (108/2,764) je pri bungalove uz takmer pasiv emoticon ak to beries, ze len el. kurenie a tuv moze byt cerpadlo/solar tak to je ok
20. mar o 22:00  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @horsey to je takmer pasiv bez ohladu na to ci je to bungalov emoticon , sikovny projektant to da ...
20. mar o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
horsey
  • Už bývam v dome
    Borinka, okres Malacky
 @majkoj to hej, akurat skoda ze ich je tak malo, osobne som ani nevidel komercny projekt pasivneho bungalovu, nehovoriac o firme co to vobec dokaze postavit na urovni detailu aky by si pasivny bungalov vyzadoval emoticon
20. mar o 22:29  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
romanl
Registroval sa 25. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 13 príspevkov. Zelenec, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
romanl
Registroval sa 25. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 13 príspevkov. Zelenec, okres Trnava.
 dakujem vsetkym diskutujucim. tento tyzden idem poziadat o SP tak som zvedavy. Podla tych vypoctov mi to vyhovuje, uvidime, ci budu vyzadovat aj ten obnovitelny zdroj, kazdopadne potom dam info...
21. mar o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katuch
1
Registroval sa 3. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 59 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
katuch
1
Registroval sa 3. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 59 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @blacksr zdravim akurat riesime tuto otazku.mame poschodovy dom (30ytong+20 zateplenie).na pozemku nemame plyn.davame krb +kurenie el.kablami+rekuperacia.dostaneme sa do A1triedy?
22. mar o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@katuch Zodpovedne môžem povedať, že neviem. Však v projekte to máte vypočítané, či nie? Akú máte mernú potrebu tepla na vykurovanie?
23. mar o 06:23  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
105
 @blacksr ako sa vlastne pocita kombinacia zdrojov tepla ? Je to nejak presne definovane ?
23. mar o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

292

(Pred 1 rokom)

@majkoj To neviem, či je dané nejako. Väčšinou sa krb nezapočítava, keďže nie je jasné, koľko % sa ním pokryje a či vôbec. Ale už som videla vyjadrenie primárnej podľa 2 zdrojov, časť bola násobená koeficientom pre elektrinu a časť pre drevo. Ale to nikdy nie je isté. Dokonca skúsenosť ukazuje, že ľudia časom od prikurovania v krbe upúšťajú, lebo dom má nízke náklady na kúrenie.
23. mar o 07:48  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to