Doplnenie stavebnika

Profilova fotka
Ahojte mám schválené stavebné povolenie ( na moje meno) a hypotéku v banke pričom si ale banka dala dodatočnú podmienku k čerpaniu hypotéky aby v stavebnom povolení bola zahrnutá aj partnerka. Moja otázka znie je potrebne prerábať stavebne povolenie alebo sa k tomu dáva iba dodatok prípadne len oznamovacia povinnosť? Existuje konkrétna žiadosť alebo stačí svojpomocne napísaná? Ďakujem
Odpovedať
@jaroslav_baranek žiadosť zmena stavby pred dokončením, zmena bude v zmene stavebníka. Stavebný úrad oznámi túto skutočnosť účastníkom konania.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@jaroslav_baranek ako vám to dopadlo? Riešime rovnakú situáciu a na stavebnom mi povedali,že sa to nedá.
Odpovedať
@fely tak by som sa ich len spytal, co sa stane ak by ste stavbu zacali a (napr.) v stadiu hrubej stavby ju predali? Tak co by sa akoze podla nich stalo? (my sme kupili dom, ktory bol rozostavany ako hruba stavba. spisala sa nejaka zmluva o prevode prav a povinnosti stavebnika alebo take nieco... teoreticky by to mohlo banke stacit)
Odpovedať
@jaroslav_baranek môžem sa spýtať,kľudne správy, aká je to banka?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 my prave potrebujeme kvôli banke doplniť stavebnika- k manželovi dopísať aj sestru. Tak som chcela vedieť či to ide a úradníčka chce mať pokoj.alebo sa to nedá.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Prosím vás, nemáte niekto skúsenosti aj s opačnou "operáciou"? Keď sme dvaja stavebníci, povolenie už máme, ale jedného stavebníka chceme zrušiť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?