Čisto elektrický dom po 2016?

Zobraz úvodný príspevok
Je to vobec mozne, len s izolaciami ? Pripadne je to mozne zachranit najlacnejsie s rekuperaciou ? Niekto mi hovori ze mozne to je, a niekto ze nemozne, tak neviem teda :) Alebo zalezi na dome samotnom, podnebne pasmo, tvar domu a okien ? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko ale samozrejme ze ma krb, ale bude zase pliest hrusky s jablkami...
Odpovedať
Prosim moze mi nikto vysvetlit, co je to "primarna energia" a preco sa nazyva primarna?
Odpovedať
Profilova fotka
@miso555 je to mnozstvo pouzitej prvotnej nebnovitelnej energie, ktore sa musi pouzit, aby sa potrebne mnozstvo energie dostalo do domu. Kazdy typ energie ma definovany faktor primarnej energie. Ak dom potrebuje 100kWh/m2/rok elektrickej energie s faktorom 2,2 , potom ma ukazovatel primarnej energie 220kWh/m2/rok.
Odpovedať
@martosko , @majkoj Jasné, že mám kozub s 5 kW vložkou, ale ten som plánoval od začiatku ako náhradný zdroj ešte v dobe keď som plánoval tepelné čerpadlo, ktoré som zavrhol z dôvodu, že oproti heatflow fóliam sa mi investícia nevráti ani za 20 rokov, kedy už TČ má po životnosti a druhý dôvod je jednoduchá regulácia cez telefón. Ale čo to má spoločné s certifikátom. Tak či onak 90% novostavieb má kozub plánovaný od začiatku a je jedno aký druh kúrenia bude použitý.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren Spoločné s certifikátom to má to že bez toho krbu by si nebol v kategórii A1, čiže nemáš ako si písal celý dom na elektrinu.
Odpovedať
@martosko Asi polovicu budem mať na propanbutan, lebo aj taký varič mám.
Odpovedať
@majkoj Diky. A ten koeficient akoze vyjadruje, kolko elektriny sa strati distribuciou? (To by v tomto pripade znamenalo, ze vacsina?) A co ak sa v dome kuri drevom, tam je koeficient 1 :1?
Odpovedať
Profilova fotka
@miso555 nie len distribuciou, ale aj vyrobou, ten koeficient vyjadruje tu neobnovitelnu cast, preto ma drevo myslim okolo 0,1.
Odpovedať
@ruren pevné verím ze okrem jadra máš všetky druhy energie...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?