Betónový plot

Ahojte, potrebovala by som váš názor 🙂 Chcem si oplotiť pozemok betonovým plotom. Treba to ohlásiť aj na obecnom úrade, alebo niake povolenie? Chcem ho dať na výšku 2m a starostka je proti, že takú výšku nepovolí. Má na to právo keď to je na mojom pozemku? Ďakujem za každú odpoveď
Odpovedať
@karolinax vysku oplotenia moze stanovovat VZN obce, ak take vasa obec ma, tak nemozes si spravit plot aky chces aj ked je to na tvojom pozemku a za tvoje paeniaze
Odpovedať
@karolinax každá obec má svoje podmienky,ale od 2m treba už statický posudok.
Odpovedať
a kulometne hniezda sa urobene?
Odpovedať
@karolinax áno, má na to pani starostka právo, takto je to bežne ošetrené takmer v každej obci.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba ja tomu uplne rozumiem, ze su tam nejake obmedzenia a ma starosta pravo sa k tomu vyjadrit. Lebo povedzme si, kadejako by to vyzeralo, keby sa vsetko robilo bez nejakych osetreni.
Odpovedať
@karolinax samozrejme ze ma na to právo. 2 m vysoky betónový plot? Co si stavias väznicu? Ci aký máš dôvod chcieť niečo tak ohavné? Ak naozaj túžiš po nejakej vysokej hradbe tak jedine živý plot, ten môžeš mať vysoký ako len chceš.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Je potrebné na betónový plot stavebné povolenie alebo ohlásenie drobnej stavby? Odpoveď nájdete v našom článku. 😉 https://bit.ly/betonovy-plot-vyhody-n...
Odpovedať
Profilova fotka
@teta_z_lesa nie každý býva v Hornej Dolnej niekde u Lesa.. dnes v mestách kúpiš pozemok s cca 500-800 m2 (už teraz tie ceny za takýto 6a. pozemok sú skoro cca 100 000€ u nás v meste - a to nie je krajské a ani okresné mesto) , pri postavení domu ti veľa z pozemku neostane, takže je normálne chcieť mať vo dvore súkromie, preto ľudia stavajú betónové ploty.. nie každý potrebuje vidieť susedovi do taniera, alebo silou mocou počuť o čom sa rozprávajú.. podľa teba ohavnosť, podľa niekoho iného zasa môže byť ohavnosť pletivový plot a na to natiahnutá zelená plachta (cez ktorú aj tak všetko vidno) , ktorá po nejakom čase (a silných vetroch) je deravá ako.... 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?