Ako dlho vám trvalo vybavenie stavebného povolenia?

Zobraz úvodný príspevok
prosím, napíšte mi koľko Vám trvalo vybavenie stavebného povolenia?Ako to je, ak chce niekto stavať tak, že podá si o stavebko, ale nečaká na všetky vyjadrena?Počula som, že stačí zaplatiť pokutu obci a nič sa nedeje? :-o na stavebnom úrade máme celkom ústretového pána budúci týždeň idem za ním chcem sa pripraviť dopredu. ďakujem
Odpovedať
1
5
6
@zanettle to teda neviem ako sa to presne rieši a aké sú lehoty, ak si to nepreberu. Ja som im daval naraz podpisovat, že nemajú žiadne námietky a takisto, že sa neodvolajú....
Odpovedať
@dexter89 @leatea @meja3 Tak po 49 dnoch prislo oznamenie, ze zacalo konanie, dnom podania. Cize momentalne nam trva konanie 50 dni 😄 Do 7 pracovnych dni od dorucenia maju teraz ucastnici na namietky. Mam otazku, predpokladajme, ze uplynulo uz onych 7 dni od poslednej navratky a neboli ziadne namietky. Do akej lehoty musi (mal by) urad rozhodnut? Stale sa pocita lehota 30-90 dni od zacatia konania?
Odpovedať
@ruskur u nas to trvalo dlhsie kvoli zavretym uradom. Ale malo by to byt tych 30dni. Teraz vam bezi stavebne konanie, potom poslu stavebne povolenie a zas ostatni maju cas prevziat to a pridu navratky alebo davaju moznost obehat ich.
Odpovedať
@leatea pocas konania sa zmenil jeden majitel susedneho pozemku. Zmena nastala 3 dni po odoslani oznamenia na pripomienky. Urad rozhodol, ze oznamenie uz nebude posielat novemu majitelovi. Az potom rozhodnutie mu posle. Dalej jeden z dalsich ucastnikov neprebral oznamenie, takze az teraz po 18 kal. dnoch posle posta uradu info o nedoruceni a zacne plynut 7 prac. dni na namietky... Potesia taky susedia a to som vsetkych kontaktoval s prosbou aby zasielky prebrali co najskor. 😄
Odpovedať
@ruskur ja som tiez kontaktovala a jeden mi povedal, ze to ani nepreberie :-N a dalsia suseda je dlhodobo v zahranici vraj (pole za nasimi pozemkami). to sme mali veselo, ked sme dodatocne podavali ohlasku o oplotenie prave z tej strany pola. nastastie starosta vedel, ze sa vyjadrenia nedockame a teta uradnicka mi na dalsi den dala povolenie na plot :-) strasne niekedy taketo natahovacky...
Odpovedať
@leatea tak potom aspon tak, ze to tak starosta a aj na urade vzali. asi vedeli svoje heh
Odpovedať
@emiliee no ja som pozemok kupovala, ked som zila v zahranici :-D takze nasi susedia to mali tiez zaujimave, ked stavali a ked sme vsetci riesili pripojky :-N
Odpovedať
Bude tomu 30 dní, čo sa moja žiadosť o stavebné povolenie ani len nepohla na stavebnom úrade. Tak mi dnes tetuška dala takéto: Prehlásenie, s ktorým obehám susedov napravo, naľavo a vzadu a stavebný dozor a projektant, títo všetci to podpíšu a prinesiem. Malo by mi to ušetriť dva týždne, čo by bola lehota na odvolanie. Čo vy na to? "Dolupodpísaní účastníci stavebného konania svojim podpisom potvrdzujeme prevzatie STAVEBNÉHO POVOLENIA č.j. ..................................... zo dňa .................................. a podľa § 61 zákona č. 50/19776 Zb. v znení neskorších predpisov prehlasujeme, že nemáme voči uskutočneniu predmetnej stavby na pozemku parc. č. ...k.ú. K... žiadne námietky. Obsahom povolenia sme boli oboznámení, o opravných prostriedkoch poučení a týmto sa vzdávame práva odvolania. Povolenie môže nadobudnúť právoplatnosť."
Odpovedať
Pol roka, stavebný úrad RV 🙈
Odpovedať
@ecuk u nás zavrela NAKA šéfa stavebného úradu, tak tam veľa vecí stálo a teraz sú tam dve tetuly, ktoré všetko dobiehajú... ale čo z toho, keď sú v omeškaní...
Odpovedať
@milan_toman to tlačivo na odvolanie je úplne bežná prax. Ak máš normálnych susedov aj tak sa nebudú odvolávať voči rozhodnutiu stavebného úradu
Odpovedať
Modra - 4 mesiace a este je to len na podpis u primatora. Ziadost bola uplna uz pri podani, nic som nedokladal...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pepo344 Mozem sa spytat co podpisovali konkretne? Nejaky vzor pripadne do SS mi velmi pomoze. Vdaka
Odpovedať
@sharky369 A mozem ta poprosit o pripadny vzor co podpisovali? Kludne aj do SS. Kraaaasne dakujem
Odpovedať
@malase85 kuk môj príspevok vyssie
Odpovedať
@malase85 mne na obecnom úrade vytlačili papier že s tým mám ísť k susedom a vypísali ku ktorým presne a bolo tam napísané že sa vzdávajú odvolania atď. Ten papier som zaniesol späť na obecný úrad takže ho už nemám
Odpovedať
@malase85 bohužiaľ som to tlačivo ani nevidel. Sused z jednej strany je obec a druhy sused pracuje na obecnom úrade, kde sídli aj stavebný úrad (dvere vedľa seba). Tak to zobrala domov popísať manželovi a aj to priniesla naspat 🙂
Odpovedať
@malase85 na tom papieri sú mena susedov ktorí majú čo dočinenia s týmto konaním a číslo konania a taká formulka že sa podpisom vzdávajú odvolania
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Zatiaľ ubehli 2 roky, este som len na začiatku. Ešte sa nezačalo ani stavebné konanie. V Marianke to ide ako po masle. Potom 2 rokoch povedia, že polovicu papierov co som im dal nemajú. A niektoré co som im dal, že už sú expirované, lebo platia len rok
Odpovedať
Aktualne som na 1 roku a 3 mesiacoch. Medzitym to bolo uz aj na Okresnom urade, ktory povodne vydane rozhodnutie miestneho stavebneho uradu zrusil a poslal nazad na prepracovanie, koli procesnym aj obsahovým pochybeniam (posudenie po odvolani ucastnika). Zial doplacam na nizku kompetenciu miestneho stavebneho uradu. Zalezi aj na akeho uradnika natrafite. Ak mate malu obec kde robia uzemne/stavebne konania/rozhodnutia formou Copy-Paste, tak mozte mat pri komplikovanejsich pripadoch jednoducho smolu.
Odpovedať
rok aj styri mesiace a to som fakt myslela, ze sa toho ani nedockame
Odpovedať
Zatial 5 mesiacov čakania, ešte ani nezačali, len nan pada prach - majú toho veľa, tak nestíhajú... srandy kopec, ale kto ma toho teraz malo...
Odpovedať
No nejde ani o srandu ale mohli by si tiež uvedomiť že vám stoja veľa krát peniaze na účtoch, možno nejaký material nakúpený, firmy zajednane… buď majú posilniť stavy alebo ja neviem čo už by mali robiť. My sme našťastie čakali naozaj len stanovený čas zákonom a všetko dopadlo dobre. Neviem si predstaviť čakať sva roky na povolenie 🤦🏻‍♂️
Odpovedať
Ako tejto veci fakt nechapem, ako preco na niektorych uradoch vie vydanie jednoducheho stavebneho povolenie moze trvat rok, niekedy aj dva
Odpovedať
@megs8 Preco? Mal som možnost vzhliadnuť kancelariu Stavbeho uradu v obci. Miestnost zararozena Stavebnými konaniami a Projektami ktore sa nezmestili do skrin tak boli naukladane/rozhadzane na sebe na zemi uplne vsade. Tak sa niet co cudovať preco to tak dlho trva. K tomu treba priratat este nekompetentnosť, nizke platove ohodnotenie, nedostatocny rozpocet obce na uradnikov a problem je na svete. Ked nevolas a nenahanas, nedajboze sa nevyhrazas tak nemas. @spikerhc Presne ako pises, usporene peniaze stracaju inflaciou hodnotu, stavebne materialy, praca isli a idu stale hore. Nuti to cloveka prehodnotit zivotne priority. Nastastie mam kde byvat, mam rodinu a pracu. Su ludia aj horsie na tom.
Odpovedať
@proletar64 no my sme to riskli a stavali sme bez. Keď nám prišlo povolenie tak sme mali už veniec. A to sme čakali fakt minimálnu možnú dobu. Ono je chyba to že majú tak veľa času na to. Neverím že na stavebnom úrade čítajú kazu jednu listinu zvlast a pozerajú ako je vypracovaný projekt a iné veci. Akurát že pracovníci vždy využívajú čas do posledného dňa. Niekde to majú na háku a ťahajú aj rok ako pozerám. U nás sa našťastie nestavia toľko aby mali veľmi veľa práce čo sa ale Má zmeniť ževraj v meste pribudne 80-100 domov tak som zvedavý 😄
Odpovedať
@mixal11 podľa stavebného zákona stavebný úrad zabezpečí stanoviska dotnutých orgánov..nekonaním stavebného úradu stratili platnosť vyj. dotknutých orgánov.... Smiem sa opýtať, či Marianka už má stalého prac. na SÚ?
Odpovedať
Profilova fotka
@stefanby U nás to isté, 5mesiacov prešlo a stále nič 🤦‍♀️
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?