Ako dlho vám trvalo vybavenie stavebného povolenia?

Zobraz úvodný príspevok
prosím, napíšte mi koľko Vám trvalo vybavenie stavebného povolenia?Ako to je, ak chce niekto stavať tak, že podá si o stavebko, ale nečaká na všetky vyjadrena?Počula som, že stačí zaplatiť pokutu obci a nič sa nedeje? :-o na stavebnom úrade máme celkom ústretového pána budúci týždeň idem za ním chcem sa pripraviť dopredu. ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@adelaidina ahoj, netusim o co islo...asi stary prispevok uz
Odpovedať
@andyfoto áno starý. Len odpovedal si ,že ste boli prvý v ulici čo stavali. Čiže zrejme nemáte cestu vo vlastníctve. To som chcela info. Naša ulica bude súkromná, pozemky sú naše, aj iných z ulice. Mala som otazky. Ok . Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@adelaidina cesta z ktorej mame pristup na pozemok je v sprave a vlastnictve samospravneho kraja :P)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, ma niekto momentalne problem obdržať rozhodnutie z uzemneho konania? Nam to trva pridlho a uz stracame nervy... Len na dopravnom to stalo 4mesiace ...odpoved bola ze maju ine priority!
Odpovedať
@eliska13 nam 3 mesiace.NR
Odpovedať
Profilova fotka
Nám to trvalo dačo cez 5 mesiacov. Nemali na úrade pracovníkov a tak sa nám to naťahovalo
Odpovedať
nam to trvalo skoro rok....sused sa nam odvolal slo to na okres, potom nam to zrusili lebo nasli formalnu chybu, tak bolo doplnenie, zasa nove konanie a nakoniec nam to suseda neprebrala takze sme cakal uz formalne kedy to nadobudne pravoplatnost.....teda od od marca 2019 do konca januara 2020
Odpovedať
my sme v decembri davali ziadost o stavebne, teda aj o zlucenie uzemneho so stavebnym. koncom januara sme dostali rozhodnutie o zluceni uzemenho so stavebnym. pred tyzdnom nam prislo zonamenie o zacati stavebneho konania bez ustneho pojednavania, lebo situaciu poznaju (sme posledny dom v ulici). a teraz cakame az vsetci preberu oznamenie. ked som volala na stavebny urad, tak mi bolo povedane, ze zo 2m mesiace nech pocitam este.
Odpovedať
celý postup mám v profile 😄 3/4 roka nám trvalo 😉
Odpovedať
Všetko, čo by ste mali vedieť o kúpe pozemku. https://www.stavebnictvoabyvanie.sk/a...
Odpovedať
@janfranek Toľko spamu by už hádam aj stačilo... :-S
Odpovedať
ahojte. chcem sa opytat, ake su postupy stavebnych uradov. ako som vyssie pisala, koncom januara sme dostali oznamenie o zacati stavebneho konania bez ustneho pojednavania. posledny den na prebratie oznamenia bolo 14.2. tento tyzden bol manzel na stavebnom urade ohladom zneny pody a opytal sa ako vyzera stavebne povolenie. uradnicka mu povedala, ze treba pockat este 15 dni, ze cakaju este pripomienky a zatial ziadna neprisla. lenze on sa neopytal, ci poslu list o stavebnom povoleni alebo uz pravoplatne stavebne povolenie. viete poradit, ze vlastne budu posielat? zajednavame murarov, tak by som chcela dat nejaku rozumnu info.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@leatea ano, poslu vam list po tych 15dnoch, ak nik nenamieta..ze mate schvalene stavebko, pojdete s tym dat orazit pravoplatnost, dostanete aj papier stavba povolena.. A mozte stavat
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kristian_kolev no len to asi treba trochu rozviesť. Lebo vybavenie stavebného povolenia nezahŕňa celý ten proces. Trvá to oveľa viac času získať všetky podklady k žiadosti
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Chcem sa spýtať má niekto skusenost s tým že rozhodnutie prišlo na začiatku marca samozrejme bez pečiatky o právoplatnosti. Rátali sme že tých 15 dní je doba kedy sa môže niekto odvolať. Ak sa nikto neodvola nadobudne to právoplatnosť. Dnes sme to riešili kvôli hypotéke nakoľko tam neni ta pečiatka a zo stavebného úradu nadiktovali obci dátum 19.5. ze to nadobudlo platnosť?? Nie je to nejako neskoro preboha??
Odpovedať
@luckapav my sme dostali stavebne povolenie utorok po velkej noci. lehota na prebratie zasielok sa predlzila na 32dni =-) zhruba o tyzden na to volala teta uradnicka, ze chybaju posledne dve vratky. jedna zasielka prisla az tyzden po nasej, takze ju nemohli ani skor prebrat. nakoniec sa nam podarilo dostat pravoplatne stavebne povolenie 11.5. ak by sme cakali tych 32 dni, tak este teraz by nebolo pravoplatne...
Odpovedať
@leatea my sme dostali rozhodnutie 9.3. preto sa nám zdá dosť čudné že to nadobudlo právoplatnosť o viac ako 2 mesiace a to nikto nemal námietky 😲
Odpovedať
Na stavebných úradoch väčšina ľudí nepozná stavebný zákon, nechápem na čo pracovníci čakajú na návratky. Ak sa nikto neodvolá do 15 dní, tak automaticky nadobudne rozhodnutie právoplatnosť. To či si niekto prevzal alebo neprevzal poštu je jeho problém. Stavebný úrad má predsa doklad o tom, že to odoslal...
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav je to Vaša chyba, po uplynutí 14 dní od doručenia ste mali prísť na úrad oraziť právoplatnosť, ešte nezabudnite po začatí stavby ohlásiť začatie, lebo to sa tiež počíta ako neddoržanie zákona.
Odpovedať
@jan45 nie je to naša chyba. Práve som sa tam konečne dovolala a povedali mi ze to toľko trvalo lebo kým si to všetci prevzali sa čakalo plus teraz sa nejako pozmenili lehoty a ešte sa do plusu čaká ďalších 7 dní. Ohľadom ohlásenia som sa pýtala povedali že malo by sa ale oni z toho nerobia veľkú vedu ak sa neohlási.
Odpovedať
tak ani nasa uradnicka nevie, co robi. lebo schvalene stavebne povolenie je k 31.3. a pravoplatne az 11.5. na urad sa ani nedalo dostat, bol zavrety a komunikovali sme mailom, neskor aj telefonicky, ked priebezne chodili uradnicky do prace.
Odpovedať
@luckapav u nas chcu, aby sme ohlasili zaciatok stavby :-D
Odpovedať
@leatea ono ten úrad je každý iný jak tak pozerám 😂 pre pokoj v duši to ohlásime aj my asi nech sú do budúcna všetci spokojní 😀
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 tak zjavne ten stavebný zákon nepoznáš ani ty 😉 stavebné povolenie má charakter rozhodnutia a teda sa naň vzťahujú ustanovenia správneho poriadku. A teda platí, že účastníkovi je zaslané stavebné povolenie a kľudne si ho môže prevziať na pošte aj posledný 18ty deň a od tohto dňa sa mu ráta 15dňová lehota na podanie odvolania. Príp. pokiaľ si to neprevezme, za doručenú sa považuje písomnosť dňom vrátenia správnemu orgánu, aj keď sa o nej účastník nedozvedel. Takže je logické, že musia na SÚ počkať na doručenky, aby vedeli určiť na základe dátumov prevzatí lehotu právoplatnosti.
Odpovedať
nam to trvalo vyse roka (vlastne stale ho nemame cakame ale kazdu chvilu). Cely proces od kupy pozemku cez architekta, potom vymeny architekta a prekresleniu celeho projektu nanovo, vypracovania projektovej dokumentacie k domu, behania po uradoch najprv k uzemnemu konaniu potom k stavebnemu az po vybavovanie x potvrdeni lebo ved vzdy nieco chybalo - 3,5 roka. Bratislava..
Odpovedať
@noika79 len zo zaujimavosti, co u vas boli za komplikacie? Najma ohladom toho stavebka (torturu s architektmi, upravami v projekte a zhanani dokumentov mame uz, dufam, za sebou, tiez uz cakame len na stavebko)
Odpovedať
@wishmaster prva komplikacia bola ze v case ked sme zacali vybavovat papiere na uradoch bolo povedane ze najprv pojde uzemne konanie a potom stavebne. Vsetky papiere sme preto vybavovali pre uzemne konanie. Postupne sme ich prinasali na urad, kde sa medzicasom zmenilo to povodne rozhodnutie na rozhodnutie: bude to v spojenom konani. A tak vsetky papiere k uzemnemu boli zrazu neplatne a bolo treba dolozit k stavebnemu konaniu, takze nanovo este raz takmer vsetky urady (niektore nastastie dodali rozhodnutie priamo k stavebnemu konaniu aj napriek tomu ze som ziadala o vyjadrenie k uzemnemu), plus rozsiril sa zoznam o dalsie institucie. To trvalo 1-4 mesiace aj kvoli korone, taka zaujimavost vodarenska spolocnost k uzemnemu konaniu vsetko ok, k stavebnemu bol zrazu problem s dokumentaciou. Medzi tym ako sme zhanali papiere, sa uz zacalo konanie - povolenie vjazdu na cestu z pozemku - to trvalo asi mesiac. Potom nasledovalo konanie - zmena stavby pred dokoncenim - co doteraz neviem co to znamena, nuz ale prebehlo to uz, v ramci tohto konania bola komplikacia s ucastnikmi konania tak nas na to upozornili zo stavebneho uradu ze sa to moze natiahnut pretoze jeden z ucastnikov zomrel - bolo potrebne kontaktovat dedicov pre vyjadrenie. A naposledy ked sme sa boli informovat na urade (koncom maja) nam povedali ze este tak mesiac. Presli ale uz asi 3 tyzdne a zatial stale cakame, dufame ze tam nie je problem alebo nezsitime zasa ze nieco chyba , alebo este prebieha x dalsich inych konani 😞
Odpovedať
Profilova fotka
vedel by mi niekto poradiť ako to je, ak sme zo SÚ dostali rozhodnutie o stavebnom povolení, je potrebné podpis od všetkých susedovi,že prevzali rozhodnutie,a tiež podpis z firmy odkiaľ máme projekt, v našom prípade katalógový projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
@coolgirl_d SU odosiela rozhodnutie o stavebnom povoleni formou doporucenej posty, pri prevzati posty sa dotycny podpise a posta vrati podpisanu doporucenku naspat na SU. Ten potom vie kedy a aky ucastnik konania prevzal zasielku. Ak uplynie 15. den od dorucenia oznamenia o stavebnom povoleni poslednemu kto ho prevzal, mozes ist na SU, aby ti dal peciatku ku nadobudnutiu pravoplatnosti stavebneho povolenia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?