Vstavaná rúra Bosh HBG635NS1 a mikrovlnka BFL634GS1

Ahojte strechaci, Ma niekto vstavanu ruru HBG635NS1 a mikrovlnku BFL634GS1? Ako ste spokojni? Dakujem vopred
Odpovedať
Profilova fotka
@sofkabarbie - mam presne tuto kombinaciu. Jedina moja vyhrada je, ze mikrovlnka sa hned zapacka (lebo nerez). AK by som si kupoval 2hy krat, tak skor v bielej farbe, nie je to tak vidno.
Odpovedať
@mgx myslite tu dolnu nerezovu cast? Alebo vnutro ze sa zapacka? Lebo hore je cierna. A prosim Vas ako ste spokojny s ohrievanim/rozmrazovanim , tym ze to je bez taniera na sposob invertorovej technológie? A co otvaranie na dotyk? A co sa rury tyka, vytkli by ste jej nieco? Dakujem krasne za Vasu odpoved Inak my sme nad bielou rozmyslali keby sme mali bielu linku ale asi pojdeme do sivej
Odpovedať
Profilova fotka
@sofkabarbie - tykame si :) nie, mal som na mysli sklo zvonku (dvierka). Maju sice dotykove otvaranie, ale zavriet sa to nejako musi. Asi tam nalepim na to sklo nejaku uchytku z nerezu :). Ohrievanie/rozmrazovanie je OK, aj ked to porovnam s klasickou otacajucou sa mikrovlnkou. Maximalny vykon je 900W, ale mne to staci. Udrzba zdnuka je OK, len pretries handrou. K rure - nie, som spokojny. Pizzu v tom upeciem, kolac tiez. Co mi trosku vadi, ze ked vypnes spotrebic, automaticky sa zacne ochladzovat, takze ak by som chcel dopekat maso v rezime slow-cook, mam smolu. Jedine ze by som zhodil istic, ale to sa mi nechce. Zvykol som si, ze znizim teplotu na 120-140c a necham to este dojst, ale treba sa s tym stale kaslat. Co sa tyka toho menu ze food pilot - su tam asi 4 jedla, vsetko +- nepouzitelne. Ak chces varit na urovni, kup si radsej maly konvektomat. Ale na bezne pecenie to bohato staci, ale to staci aj mora s 2ma gombikmi.
Odpovedať
@mgx dakujem , ja sa toho ohrievania trochu obavam, som za klasiku 😄 ale manzel chce do toho ist, citali sme ze sa lepsie ohrieva, rovnomernejsie, a ze je to lepsie 🤷🏼‍♀️ No len sme nemali nikoho kto uz taku mikro ma ze ake su realne skusenosti, tych 900W je podla mna uplne v pohode Takto maso peciem malokedy 😄 ale znizit teplotu mi uplne tiez vyhovuje My sme mali podmienky aby to bola bosh-sme s tou znackou spokojni, aby mala teleskopicky vysuv, gril, program samocistenia ( s tym si ako spokojny?), energ.triedu A+, detsku poistku, ten autopilot je tam len pridana hodnota, uvidim ako to budem a ci budem pouzivat, takze vyharaka tato rura. Este pozeram popis a pise ze “pomale varenie pri nizkej teplote” - to sa mysli asi ta znizena teplota ako to robis ty? Ci ako? a tiez pise “udrzovanie tepla” 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@softabarbie - program samocistenia je marketingovy bullshit. Aj pyrolyzu treba cistit. Ano, pomale varenie tam je, ale to znamena ze spotrebic znizi teplotu odfukanim a potom ju udrzuje. Ja mam radsej ked teplota klesa samovolnym ochladzovanim. Ale taka moznost tam nie je. Nevadi, zvykol som si.
Odpovedať
@mgx 😄 aha, no lebo teraz mame starsiu ruru a program cistenia tam nieje vobec 😄 tak som sa tesila 😄 nehovorim ze by som ju neutreba manualne, to nie, ale nejaka zaschnuta spina by bolo lepsie keby sa vycistila nejakym tym programom a ja by som to docistila dakujem Ti za Tvoje odpovede.
Odpovedať
@mgx Pyrolyzu treba cistit? No neviem, my mame uz 5 rok ruru od Electroluxu EOC45651OX s pyrolyzou a nemozem na to povedat ziadne krive slovo. Jedine co urobim, ze utriem po cisteni vlhkou handrickou ten popol co vnutri ostane po vsetkych necistotach. Manzelka ostala asi 30s zaseknuta s otvorenymi ustami, ked sme to prvy krat vyskusali. Rura je stale ako nova, ako keby sme ju len vcera priniesli z obchodu. Edit: Aha, teraz citam, ze ta Bosch nema pyrolyzu. Takze to vsetko vysvetluje, to je potom jasne, ze sa necisti dobre. Ja a aj ludia co poznam nedaju na pyrolyzu dopustit.
Odpovedať
@danculd napodobne. Mala som 17 rokov Bosch teraz Siemens tiez pyrolyza. Neviem ci je nieco lepsie na cistenie, popolcek len povysavam :-). Spalia sa vsetky pripecene frkance z vnutra aj z dvierok :-), ktore mi nejdu bezne vycistit. Tato vybrana bosch ma samocistenie, cize vyvynie asi 300 stupnov, co vyrazne pomaha pri cisteni rury, takze tiez fajn. @sofkabarbie myslim, ze si dobre vybrala ruru, na take bezne pouzivanie je super. tiez som nad nou uvazovala, paci sa mi aj dizajn. S mikrovlnkou nemam skusenost :-)
Odpovedať
@sofkabarbie @danculd ou sorry rura nema samocistenie, ale citam, ze Cleaning Assistance a EcoClean Direct, takze to je iny sposob cistenia rury..
Odpovedať
@kreola Ten Bosch EcoClean Direct je taky sposob, ze sa polozi do rury nadoba s vodou, ta sa odparuje a ciastocne rozpusta necistoty, ktore sa potom lahsie ocistia, takze drhnutie rury ta neminie aj tak. A kedze som hlavny kuchar v nasej domacnosti, tak viem a urcite mi das za pravdu aj ty, ze niektore necistoty v rure nejdu dole ani keby si ich akokolvek naparila. To pyrolyza nema problem so ziadnou necistotou, rozpali ruru na 500°C ta teplota da dole vsetko. 😄 Keby som mal znova kupovat ruru, tak pyrolyza by bola podmienka cislo 1.
Odpovedať
@danculd veru ano, suhlasim .-). Tiez mam pyro a je to super. Bola to moja podmienka cislo 2, za mna 1 su teleskopicke rosty :-). @sofkabarbie -- mozno by som odporucila kupit vyssi model ... napr. bosch HBG6750S1, je len o trosku drahsia, ale ma lepsie to cistenie :-)
Odpovedať
@kreola My sme predtym byvali v byte, kde sme tiez mali Electrolux ruru s teleskopickym vysuvom (dokonca 3x vysuv) ale bez pyrolyzy a to cistenie ma neskutocne stvalo, sice som pouzival OVEN CLEANER od AMWAY s ktorym to islo celkom dobre ale aj tak ma to stvalo. Takze do domu sa mi otocili priority 🙂 Ale mam aj teleskopicky vysuv (sice len jeden, ktory si mozem precvakavat na rozne urovne) a aj pyrolyzu. @sofkabarbie kreola ti dobre radi, urcite si trochu priplat a ber ruru s pyrolyzou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kreola @danculd dakujem pekne za postrehy, pozriem ten druhy typ rury 🙂 ako dlho ten cely proces cistenia pyrolizou trva? Od zapnutia rury? Ja som sa bala ci potom z toho nebude velky smrad, pripadne vysoka spotreba ked to zohrieva na tolko stupnov, ale nemam skusenost rada si necham poradit 🙂
Odpovedať
@sofkabarbie Neviem ako na Bosch ale na nasej Electrolux su dva programy pre pyrolyzu. Jeden trva 1:30 hod. a druhy 2:30 hod. Prvy sa ma pouzivat pre mierne znecistenie a druhy pre velke znecistenie. My pouzivame len ten prvy aj napriek tomu, ze ta rura vyzera pred cistenim ako na odpis 😄 Nasa rura na potrebu cistenia upozornuje po 20 hodinach prevadzky. Ked ju vypnem, tak vtedy chvilu na dispeji blika napis Pyr. Ja to ale ignorujem a pustam podla podtreby. Vacsinou tak 1-2x do roka. Vela zalezi co v nej pecies, ak iba kolace, tak pyrolyzu nebudes potrebovat vobec 🙂. My v nej aj casto grilujeme kura, pecieme zemiaky s rozmarinom, rozne druhy masa, jednoducho take same "prskajuce speciality" 🙂, tak sa zaspini celkom slusne. Co sa tyka teploty, tak ano, pocas pyrolyzy pocitaj s tym, ze sa ti v kuchyni zvysi teplota o take 2-3 stupne, celkom slusne to kuri ale nie tak aby si sa na rure opalila, to je osetrene ventilovanymi dvierkami. Jo a pocas pyrolyzy su dvierka automaticky zamknute, takze nehrozi, ze by si ich nahodne otvorila. Odomknu sa az ked rura dostatocne vychladne. Smrad necitime ziadny, dvierka dobre tesnia, takze sa nema odkial vziat. Co sa tyka spotreby, tak niekde som to mal uvedene, rura za 1:30 minie cca. 3kWh energie, co je pri cene elektriny v D2 sadzbe 3x0,13€=0,39€. Za to nekupis ani cistiace prostriedky 😄
Odpovedať
@danculd velmi dobre si mi to popisal, dakujem pekne, asi zvazime kupu tej druhej co ste odporucili 🙂 ja som nejak nad pyrolyzou ani nerozmyslala. vdaka a ten vypocet spotreby top !
Odpovedať
@sofkabarbie Este som zabudol napisat, ze pred cistenim je potrebne z nasej rury vytiahnut vysuvy a rost. Ale to je len taka drobnost, nasa rura na to aj upozorni a odmietne spustit cistenie ak na to zabudnem. Inak uz su aj rury, kde toto prislusenstvo moze ostat v rure (vacsinou je tam znacka Pyro-Fit), to sa docitas v manuale, stiahni a pozri si ho este pred kupou. Ak chces usetrit trochu energie, tak je dobre pyrolyzu naplanovat hned po nejakom peceni. Lebo je rozdiel rozpalovat ruru z 20°C na 500°C ako z 200°C na 500°C. Urcite chod do nej. Uvidis, je to presne ako na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=fjf7d...
Odpovedať
Vdaka, este pozriem aj elektrolux, teraz mame v byte ruru aj mikrovlnku od nich, ale to su starsie typy, do domu pozerame nieco lepsie a hlavne vstavane
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@sofkabarbie DObry den, mozem sa spytat, ktore spotrebice ste si nakoniec vybrali? Dakujem
Odpovedať
@anitbaba zdravim, vybrali sme Mikrovlnna rura Bfl634gs1 Rura Hbg635ns1 Varna doska ELECTROLUX EIV634 Digestor Elektrolux KFIB19X Asi by ste chceli aj nejake referencie ale zial posunulo sa nam stahovanie a este nieje nic vyskusane 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?