Úprava tvrdej pitnej vody. Ako na to? Máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahoj vsetci. Uz si neviem rady s tvrdostou vody tu kde zijeme v TN. Voda je tu tak tvrda, priklad ze rychlovarna konvica sa zanasa uz po tretom pouzity, tak premyslame o upravovne vody od firmy honeywell. Prelustroval som snad vsetko i plusi i minusi, navstivil firmy, firmi navstivili mna , ponukli riesenie kde cena jednej instalacie cca 1.000 tu v TN honeywell a od ziliny AQUA trade 1.259 euro. Ma niekto skusenosti stouto znackou HONEYWELL. Cena co mi ponukaju je 700 ecok plus instalacia a uvedenie do prevadzky plus balenie 25kg soli je spolu cca 1.000 euro co je fakt dost na zamyslenie ci to bude naozaj fugovat a hlavne ci budeme spokojny no a na koniec ci sa nebudeme musiet vratit k starym zvykom prevarania octom a podobne, kde toto riesenie by som naozaj nechcel uvitat Ludia co mi radili bud toto nemali, alebo firmy co toto zariadenie mali. Takze ..... Premyslam nad touto mznostou a opytal som sa mojho tatka ci by si to dal, ze nie. ze Ma nejaku znamu co ma nejakych znamich, zase danu vec nevlastni hovori ze v ziadnom pripade. zase Znami vodar co ich instaluje odporuca, ale danu vec doma nema, ze je to drahe a vyhodenie penazi no to si vie prestavit inak, takze len ju instaluje a firmi odporucaju ze ano. Takze si vyberte co....... zase nechcem ohrozit zdravie rodiny..... Ludia, poradte mi prosim, ale iba ty co to maju, alebo videli
Odpovedať
@stanislav213 Na pitie priamo nie, tiez mala taku zvlastnu chut a nevysiel nam mikrobiologicky rozbor. Pred rokom som nainstaloval reverznu osmozu a kedze bola voda tak strasne tvrda, tak za osmozou sa este nachadzalo dost vapnika, aby to nebola destilovana voda. Momentalne uz mame par tyzdnov na pitie obecnu vodu, ale musim povedat, ze ta z osmozy mi chutila viac. Zvysok domu ostava na studni, len v kuchyni mame obecnu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
my sme spokojny so stolovym dahlert WP 20 ma pat filtrov v jednom a meni sa raz do roka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od intel777:

Ahoj vsetci. Uz si neviem rady s tvrdostou vody…
@intel777 Dobrý deň, ja tiež bývam v Trenčíne. Mám katexový zmäkcovač vody od firmy mojavoda.sk už asi 5 rokov a nemal som s ním zatiaľ žiadny problém. Zmäkcovač vody som si od nich kupoval preto, lebo mám od nich už 15 rokov reverznú osmózu. Taktiež úplne bez problémov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?