Umyvacky riadu 2021

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, kedze po 5.5r sa mi pokazila umyvacka whirpool tak ze sice lacna suciastka pokazena ale dostat sa k nej musi sa rozobrat cely spodok cize dosledok oprava by stale polku ceny povodnej mycky tak zhanam novu. A kedze korona tak mam cca 1.5mesiaca cas si rozmysliet kym sa znovu nieco naskladni. Zakladne poziadavky: sirka 45cm suflik na pribory predny panel zatial co ma napadlo Beko DSS28121X, davaju tomu 5r zaruky a cena 355E ale co som cital fora z 2016r tak vela ludi pindalo na kvalitu ok zaruka je ale by vkuse bol servisak u mna nemusim, otazka je ci beko spravilo nejak vylepsienia kvality alebo je to stale take iste ako v roku 2016? Gorenje GI561D10S klasicka 2r zaruka cena cca 360E podla starsich for podobne ako beku plus bonus ze vraj zle gorenje umyva Whirpool to som ani nepozeral lebo vazne ta suciastka dost nelogicky spravena tak ze zadna strana na skrutkach a predna na zapadke a akolo zapadky tecie, preco nemohli byt skrutky i z predu nehybalo by sa to a tesnilo dobre. bosch na ne najmenej ludia pindali, skor ich chvalia len vraj mam si dat pozor ze s nerezovych vnutrom. len tie co som pozeral neviem ci maju nerezove vnutro resp tie dve co som pozeral neviem ani v com sa lisia okrem energetickej triedy SPI4HMS61E SPI2XMS04E obe do 500e sa daju a tiez maju iba 2r zaruky. ak ma niekdo aktualne info otom budem rad beko mam predobjednanu ale stale viem objednavku zrusit, podstate by som bol rad keby mycka vydrzala aspon 5r bez zavady ale to moze byt asi len moje zbozne prianie. 🙂
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@maru_maruska z tech.hladiska je jedno ci je tam nerez alebo plast, v class6 s zeolithom je nerez, v class8 nerez. V US su vsetky UMR z plastu, jedine vyssie modely maju nerezovy spodok. Umyvaju +- rovnako. Udrzba nerezu je jednoduchsia.
Odpovedať
No som späť. Umyvacka "netiekla" pár umytí. Potom zas začala otočil som zas tesnenie zas bol trosku kľud a zas tecie. Ale nie stále. V podstate netečie ale para vychádza vonku kde sa zráža pod doskou a steká po dvierkach dole. Co mam stým robiť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Akú vstavanú umývačku riadu v roku 2023? Pozeral som WHIRLPOOL WIO 3T133 P , je teraz dopredaj,super cena,ale žiadné recenzie. Bosch značku máme radi, aký model by ste odporúčili teraz, cena x kvalita? Bude to naša prvá...
Odpovedať
mas aj nejake podmienky, ze co by si chcel aby mala? Ci sa ma po ukonceni cyklu otvorit. Ci ma mas zasuvku na pribor alebo kosik. A taketo veci?
Odpovedať
@legasi Práve preto píšem, ešte sme umývačku nepouživali. Je lepšie keď sa otvorí? Lepšie sa umyje príbor v zásuvke alebo v košiku? Nejaký model čo je kvalita x cena x použitelnost na odporúčanie?
Odpovedať
@budix my sme kupovali minuly rok tuto: https://www.mall.sk/vstavane-umyvacky... Mali sme 3 roky najvyssi model Bosch, ale uvolneny nulak v rozvodovej skrini nam ju tak odpalil, ze bolo vyhodnejsie kupit novu (aj ked iba 4 radu). Ale aj tato 4 rada ma nizsiu spotrebu ako trojrocna 8 rada (v tom case A+++). Ta 4 ma sice iba plastove dno a nema zeolit. Umyva rovnako dobre ako 8 rada. Tato nova 4 ma aj automaticke otvaranie dveri, co ta 3-rocna nemala. Oproti 8 neukazuje na zemi cas, ale len cervene svetlo (cas ale vidis v aplikacii, ktora ti aj oznamuje koniec programu, tiez vies vsetko spustit cez apku). Mame aj v byte, ktory prenajimame este stale fungujucu 16 rocnu Bosch umyvacku, bez akehokolvek servisu.
Odpovedať
@pier Tu som pozeral,je tam viacero modelov ,vypadajú rovnako a cena sa pohybuje stovky hore dole. Tak že to sú tie doplnky ako hlasovy asistent,čas na zem atd...? Pozriem si tie rozdiely a asi zoberieme Bosch,chceme viacero spotrebičov od nich. Je asi lepšie dať 600€ za kvalitu, než 400€ za asi najnižšiu triedu.
Odpovedať
@budix inac mne mechanik hovoril, ze aj najnizsia rada Bosch umyva rovnako, ako ta najvyssia. Rozdiel je iba v prevedeni (nerez), suseni (zeolit), flexibilite kosov a v zobrazovani casu/svetla.
Odpovedať
@budix jednoznacne je lepsia priborova zasuvka ako kosik.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 tak s tymto extremne nesuhlasim 🙂 za mna jednoznacne priborovy kosik 🙂
Odpovedať
@zipsuliak uplne zbytocne zabera miesto, pribory su v nom natlacene na seba, nevidim v nom ziadny zmysel. Zasuvka zabera podstatne menej z efektivne vyuzitelneho priestoru 😄 mal som oboje, ku kosiku sa nikdy nevratim 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 natlacene na seba? 🤣 ty mas doma 10 jedincov alebo ako je mozne ze mas pribory natlacene na seba? My ten kosik nenaponime ani z polovice a pribory su pekne volne 🙂 Ak zrovna niesu ziadne pribory tak ho vyberiem a mam viac miesta na velke hrnce atd. Navyse horny suflik mame dvojpolohovy… viem ho dvihnut aby sa do spodneho vosli este vacsie veci prave pre to ze mi na vrchu nezavadza suflik na pribory 🙂 Svokrovci maju suflik a neraz som oblsuhoval ich mycku a ani mne ani im sa suflik teda nepaci takze sa budu vracat tiez ku kosiku 🙂 Keby dennodenne potrebujem umyvat kopu priborov tak ano suflik by bol asi dobry ale toho priboru je vzdy ovela menej ako inych riadov 🙂 a aj ked sme 4-6 na obed / vecwru u nas doma tak ten kosik na brinor nezaplnime (este sa mi nestalo ze by tie pribory natlacene na seba) 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
My mame gorenje GV561D10, zatiaľ spokojnosť. Mame ju tri dni takže sa ešte s nou učíme a hráme sa s nastavením soli a pod. Jediný problém mám s dvierkami. Nedrzia mi mierne otvorené ale padajú mi. Zajtra volám servisakovi. Cena 399e
Odpovedať
Otazocka ten zeolit je nutne doplnat ako nejaky spotrebny tovar alebo to je jednarozovo naplnene a uz sa nedoplna, vdaka
Odpovedať
@zipsuliak nie lenze my denne nezaplnime ani celu mycku. Teda za 2-3 dni mas toho priboru celkom dost. Na druhu stranu ked mas tych priborov v kosiku par, zasa zbytocne zabera miesto. Na rozdiel od toho ta zasuvka zabera tak minimalisticky priestor ze ti je jedno kolko priboru mas a stale vies pekne naukladat aby sa jeden druheho nedotykal. A vojdu tam aj ine plochejsie veci (napr. Kompotovacie viecka) a podobne. Zena si na zasuvku tiez nevela zvyknut, som si vypocul preco taku mycku, kosik je lepsi a teraz si to naopak nevie vynachvalit, ze kosik je neefektivny zaber miesta. 😄
Odpovedať
@peter3193 tuto umyvacku mam presne aj ja. S nastavenim soli sa tiez musim pohrat, lebo mi zanechava mierny biely povlak. Tie dvierka mi funguju ako maju. Otvoria na par cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 tiez nepistame mycku kazdy den 🙂 dvaja za dva dni vela priborov fakt nevyprodukujeme takze stale mi pride prijemnejsie moc mat horny suflik dvihnuty do hornej polohy 🙂 (keby tam mam suflik na pribory nemohol by som take nieco urobit🙂 a do spodneho sufliku potom vopcham aj nadrozmerne plytke taniere, nadrozmerne pokrievky a velku panvicu atd 🙂 Ale tak kazdy ako chce 🙂 ja som uvazoval ze kupim polovicny kosik na pribory, lebo ho fakt nedokazeme vyuzit 😅 a ani ten polovicny by nikdy nebol plny 🤔🤔
Odpovedať
@benton mne spadnu tak do 3/4. Ja som celkom spokojný. Tichucka fakt ledva viem ze sa v nej niečo deje. Len ma se... tie dvere a to nie sú ani nejak ťažké. Ale čo som počul aj keď je na nich masiv by to malo fungovat
Odpovedať
@peter3193 ja momentalne bojujem s nastavenim soli a lestidla aby mi nerobilo ten povlak ako som tu daval na jednom vlakne fotku s panvicou. Inak je ozaj ticha. Tak snad sa ti podari co najskor tie dvierka poriesit.
Odpovedať
@abocinm To je system takych kamienkov, ako mavas napr. pri novych topankach, ktore absorbuju vodu, a pravdepodobne sa potom pomaly vysusaju. Tak nejak som to pochopila, ale mas to zabudovane a nic s tym uz neriesis...
Odpovedať
@benton zo spodu sú nejaké dva srubky ktoré stolár keď mi dával dvierka skrutkovač ze by boli tie?
Odpovedať
Pred 10 rokmi sme kupili Electrolux, pouzivali 5 rokov, bola velmi prakticka a nebol jediny problem (potom sme sa odstahovali, mozno este funguje, cely byt bol Electrolux a to, co sa odviezlo este dobre sluzi). Whirlpool je vramci rodiny a asi po 3 rokoch pouzivania tam praskla 1 hlupa plastova hadicka, takze zatieklo pod linku (nastastie bola na nozickach), prisiel Lockdown a dotycna osoba bola tyzdne bez fungujucej umyvacky. Whirlpool nam doteraz neodporucil jediny elektrikar. Teraz mame Siemens asi 8.rad, ma vsetky popisane funkcie a je vyborna. Bosch je k tomu velmi dobra volba, lebo ide vpodstate o rovnake vyrobky (Skoda-Audi). Vies si tam aj u Boscha zaplatit predlzenu zaruku. Za nas, kosik na pribor, vrchny diel umyvacky je tym ovela flexibilnejsi, a je tam aj taky maly vyklapaci diel vlavo hore, kam sa par priborov zmesti (aj noziky). Automaticke otvaranie je o.i. dobre aj ked mas napr. celu linku na push system bez ruciek a nehodila by sa Ti tam lista. Prajem dobry vyber a vela cisteho riadu😉
Odpovedať
@pier Trochu k inej teme, ale zaplati vam poistovna novu umyvacku alebo opravu?
Odpovedať
@nussy20 bohuzial, poistovna nepokryva (AXA) poskodenie z dovodu kolisania napatia v dome.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte ,tiež vyberáme umyvacku,a teda manžel bol presvedčený o boschke, ale predavač mi povedal ze 2roky je bosch zlý odkedy sú v turecku ci kde. Jedine 8 rada je vraj v Mníchove vyrabana...a.ze on jednoznačne odporúča aeg pripadne elektrolux, ze za rovnaku cenu podstatne lepšia výbava, tak ja neviem ..bol presvedčivý ale to je jeho práca 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@1bubko2 stale su 6tkove rady vyrabane v nemecku...napr. SMI6ZCS00E https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?