Umyvacky riadu 2021

Zdravim, kedze po 5.5r sa mi pokazila umyvacka whirpool tak ze sice lacna suciastka pokazena ale dostat sa k nej musi sa rozobrat cely spodok cize dosledok oprava by stale polku ceny povodnej mycky tak zhanam novu. A kedze korona tak mam cca 1.5mesiaca cas si rozmysliet kym sa znovu nieco naskladni. Zakladne poziadavky: sirka 45cm suflik na pribory predny panel zatial co ma napadlo Beko DSS28121X, davaju tomu 5r zaruky a cena 355E ale co som cital fora z 2016r tak vela ludi pindalo na kvalitu ok zaruka je ale by vkuse bol servisak u mna nemusim, otazka je ci beko spravilo nejak vylepsienia kvality alebo je to stale take iste ako v roku 2016? Gorenje GI561D10S klasicka 2r zaruka cena cca 360E podla starsich for podobne ako beku plus bonus ze vraj zle gorenje umyva Whirpool to som ani nepozeral lebo vazne ta suciastka dost nelogicky spravena tak ze zadna strana na skrutkach a predna na zapadke a akolo zapadky tecie, preco nemohli byt skrutky i z predu nehybalo by sa to a tesnilo dobre. bosch na ne najmenej ludia pindali, skor ich chvalia len vraj mam si dat pozor ze s nerezovych vnutrom. len tie co som pozeral neviem ci maju nerezove vnutro resp tie dve co som pozeral neviem ani v com sa lisia okrem energetickej triedy SPI4HMS61E SPI2XMS04E obe do 500e sa daju a tiez maju iba 2r zaruky. ak ma niekdo aktualne info otom budem rad beko mam predobjednanu ale stale viem objednavku zrusit, podstate by som bol rad keby mycka vydrzala aspon 5r bez zavady ale to moze byt asi len moje zbozne prianie. 🙂
Odpovedať
1
2
bosch su nerezove vsetky co maju zeolith... za mna 6 seria so zeolithom (nema kazda 6ka), mame dve, prva ma 1500 cyklov a slape... ale do 500 neviem neviem, asi nie. beko ani neuvazuj ak nemas fakt malo penazi, su to haraburdy rumunske ci ake (zastanci sa do mna pustia ale je mi to jedno)
Odpovedať
@kejsix tych 1500 cyklov je odhadom? Ci tam mas nejake pocitadlo?
Odpovedať
@ondro81 Robím čiarku, keď vyhodím škatuľu z tabliet. Naozaj. Mám taký zošit, priebežne si tam značím aj spotrebu plynu, elektriny a podobné prkotiny. Samotná umývačka počítadlo nemá, alebo o ňom aspoň neviem.
Odpovedať
500e je max limit ze po 5r nebudem rozmyslat ci to opravit draho alebo novu.
Odpovedať
@fox0903 Paradoxne, drahšiu opravíš lacnejšie, vďaka lepšej dostupnosti náhradných dielov. Ale už ako Ti je lepšie.
Odpovedať
umyvacku ber BOSCH, vydrzi dlho.
Odpovedať
Profilova fotka
bosch, seriu 6 s zeolithom.
Odpovedať
medzi casom som zacal rozmyslat viac nad bosch este som nasiel tuto a sa mi dost pozdava SPI6EMS23E
Odpovedať
@fox0903 umývačku určite Bosch. Beko je cárach, ani neuvazuj o tom.
Odpovedať
@mgx co je to ten zeolith, max co som nasiel je ze setri energiu na susenie a vysusi i plasty. ale ine benefity tam nevidim
Odpovedať
ok vyriesene, dakujem za pomoc.
Odpovedať
@fox0903 mozem poprosit pre aku ste sa rozhodli?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veverka123456 pre bosch seria 6 ale bez zeolith (ta zo zeolith bola na mna pridraha) cize tato SPI6EMS23E v hodnote 581e a nemusim na nu cakat pol az 1.5mesiaca
Odpovedať
Profilova fotka
Má vôbec nejaká umývačka do 500-550€ ten nerezový spodok?
Odpovedať
Bosch je v tomto smere podľa mňa super voľba, tiež máme, konkrétne SMI4HVS45E a teda ja nemôžem nič zlé povedať. Je fajn. Nie je hlučná, je praktická, môžem ju pustiť aj keď je len na polovicu naplnená 🙂 Veľa som porovnávala značky, chceli sme v inej cenovej relácii, ale napokon som rada, že sme kúpili túto v Planeu, okolo 6 stoviek nás vyšla 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Cawte prepnem sa tu lebo je tu veľa tém o umr. Mam doma vstavanú elektrolux umývačku riadu z ktorej tecie voda. Po hľadaní som zistil ze cez dvierka prechádza para a ta sa zráža na doske kde potom tecie po dvierkach dole... vieme mi poradiť co môže byt príčina?
Odpovedať
Máme lord s nerezovym dnom, ale 60cm, Beko vraj má v poslednej dobe veľa reklamácii, Gorenje má moj švagor sú spokojní... A Electrolux si tiež chvália ľudia ..
Odpovedať
@zizzinka tieto famy o Beko pocuvam, odkedy ju mam. Cize piaty rok. Okrem toho mame mraznicku, chladnicku, susicku aj ruru a vsetko slape.
Odpovedať
@fugas20 Nechyba ti tam nejake tesnenie?
Odpovedať
@fugas20 skontroluj tesnenia, para by nemala unikát za žiadnych okolností. Možno sú dvierka skrizene
Odpovedať
@zita19 @kejsix tesnenia mam skúsim nastaviť dvierka dakujem
Odpovedať
Zistil som ze jedna strana umývačky odstava
Odpovedať
Vybral som čierne tesnenie a sadne pekne..keď je tam tesnenie tak odťahové dvierka🤦‍♂️
Odpovedať
Tesne nie som otočil naopak a pekne sa dajú zavrieť dvierka...idem zapnut a uvidím ci bude tiecť.
Odpovedať
@bigjamajko my práve riešime dilemu, či dáme opraviť umývačku Beko, na ktorej po necelých 4 rokoch odišla riadiaca jednotka a oprava stojí cca 200eur. Chladničku, rúru a mikrovlnku máme tiež beko a tie sú zatial v pohode. Ale čo sa týka servisu tak je to bieda.
Odpovedať
@tomasr1 vzhladom na to, ze novu mozes mat za cca 250€, tak by som takuto opravu asi nezvazoval…
Odpovedať
@anna_matusikova neviem, preco je vlastne ten nerezovy spodok vyhoda? Mne ten plastovy prave pride ako super vychytavka, lebo ked clovek doplna sol do zasobnika, prinerezovom dne musi rychlo pustit umyvanie, aby splachlo, co sa rozsypalo, pretoze to vraj moze nerez poskodit pri dlhsom posobeni (tak to ma v navode nasa nerezova Whirpool). A pri nasej Bosch s plastovym dnom je to super, ze sol mozem dosypat v pohode,ked vylozim cisty riad a je prazdna, a kludne tam mozu krystaliky soli sediet j celyden, kym sa zase naplni, plastu to nevadi.
Odpovedať
@maru_maruska "" pretoze to vraj moze nerez poskodit pri dlhsom posobeni (tak to ma v navode nasa nerezova Whirpool)"" Máme Whirlpool už pár rokov a nasypával som nie raz soľ do nádoby,stalo sa mi, že som to "presypal" ale ja som v návode NIKDE nevidel že by soľ ublížila nerezu UMR.. Pochybujem, že by soľ "ublížila" nerezu v hociktorej UMR.. Keby to tak bolo ako uvádzaš, tak by bolo toľko reklamácií že až 🤔 Keď by to tak bolo, pochybujem že by niekto kupoval takú UMR... 😉 Keby bola soľ taká "agresívna" neboj aj ten Tvoj plast by "pekne poškodila" 😶
Odpovedať
@maru_maruska presne ako ti napísal @technik007 tiež sa mi to bežne stáva a tomu nerezu sa nič nestalo. Našim detto umývačka má cca 10 rokov a nič je nie je. Ber to tak, že aj tak budeš vždy dosypávať soľ keď budeš program spúšťať nie keď ho vypneš. Proste naložíš umývačku, zapneš nastavuješ program a vidíš, aha svieti mi kontrolka soli. Otvoríš dvierka dokorán, vytiahneš spodný šuflík (úplne na dvierka, sú na to uspôsobené) doplníš soľ pozatváraš a púšťaš program. žiadna soľ ti tam pol dňa alebo tak postávať nebude.
Odpovedať
@sousedekovci89 "umývačka má cca 10 rokov a nič je nie je" Tak naša UMR pošle Vašu UMR pre pivo.... 😄 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?