Umyvacka Electrolux nezohrieva vodu

Profilova fotka
Po 10 rokoch nasa umyvacka electrolux prestala poriadne umyvat riad, bol spinavy a mokry. Zisitil som, ze je umyvacka prestala zohrievat vodu. Pri hladani nahradnych dielov som narazil na diskusie, kde sa spomina, ze castym problemom je rele, ktore ma studeny spoj. Tak som sa pred zavolanim servisaka rozhodol skusit to pozriet. Umyvacku som rozobral, pozrel riadiacu jednotku a relatko malo naozaj studene spoje. Tak som to preletoval a umyvacka zase funguje :). Rozhodol som sa urobit taky mini navod, pre tych co si trufnu to pozriet sami :). Ta elektronika je vo viacerych umyvackach Electrolux a AEG. Takze: 0. ODPOJIT NAPAJANIE !!! 1. Po otvoreni treba odskrutkovat skrutky, ktore drzia predny panel (na obrazku oznacene sipkami) 2. Panel treba velmi opatrne vysunut smerom hore. Pozor na kable a mechanizmus otvarania, ten treba opatrne uvolnit. Kable boli u mna zalepene v protihlukovej ochrane (taky "asfaltovy" pas), treba ich velmi opatrne uvolnit. Elektronika drzi na dvoch klipoch, tie treba uvolnit a elektroniku dat dole z predneho panelu. Na druhej strane panelu treba odpojit konektor zapinania umyvacky. 3. Elektroniku si treba odfotit tak, aby bolo jasne, ktory konektor kam ide, pozor niekde ide menej pinovy konektor na kabli, na viac pinovy na doske. Ale ak som dobre videl maju kodovanie, takze inak by sa zapojit nemali dat. Teraz treba odpojit konektory a vybrat elektroniku. 4. Krabicka ma na boku take zapadky, tie treba nadvihnut a otvorit elektroniku. Vnutri je vidiet v rohu rele, dosku s rele je treba opatrne uvolnit a obratit a skontrolovat ci na vyvodoch rele nie su studene spoje, u mna z 5 tich boli 4 :) 5. Spoje treba kvalitne preletovat a cele opacnym postupom zase poskladat. Pri troche stastia umyvacka zase bude zohrievat vodu :)
Odpovedať
Profilova fotka
Super! Vdaka za navod. Aj ked ja by som asi najprv zistil cenu servisu a az ak by bola vysoka, by som mal motivaciu sa do toho pustit :) lebo mi to pride ako dost zlozita operacia :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bfinary brnkacka :), 30min roboty.
Odpovedať
este tak porad, preco asi mi tecie pracka,ked perie,mam nejaku zbytkovu-spinavu vodu vpredu pri lavom rohu...uz pozeram aj po novej,ale pokial perie...opravara nechcem volat,len zistujem co by to mohlo byt
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 vycistit, dotiahnut filter na prednej strane kde je ten okruhly vyrez
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 no to by chcelo dat dole kryt a pozriet skade to tecie, to je problematicke tu identifikovat :). Ja mam doma lidlacky endoskop http://www.lidl.de/de/powerfix-endosk... tak sa niekedy da pozriet aj bez rozoberania, pekne odpsodu :)
Odpovedať
@zipsikii no ved to skusal manzel,ale to sa nam nepodarilo otvorit-vzdy sme v pohode cistili... a teraz sa tym cudom neda pohnut-co to uzatvara ,muz hovori,ze tam muselo spadnut cosi pevne a zablokovalo to...lenze momentalne som aj tak sama,nic s tym neviem urobit a pracku mi je este luto vyhodit a zistujem,ci ma niekto skusenost,ona v pohode perie,akurat,ze nesmiem zabudnit podlozit handru
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 bud je prasknuty bubon,ktory sa vacsinou neda rozobrat,lebo je lepeny,alebo to tece okolo cerpadla,alebo okolo spiraly. A este moze byt aj gufero okolo osky zodrate. Ako pise @majkoj treba to otvorit a pozret. Len ak budete volat servisaka,dufam ze neni mantak jak jeden tu v Topolcanoch a pomeni kazdemu pol pracky a nakonec majitel zisti ze ma snurku z teplakov vo filtri :-D ale vraj tie komponenty aj tak bolo treba pomenit :-D dnes robi servisaka kazdy a potom to tak vyzera. Vela stastia
Odpovedať
@pipulkoo dnes sa sa mi zda,ze tecie viac,uz si aj pozeram novu,lebo ak by aj to mal zobra t so sebou a doniest plus praca,asi to lacne nebude
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@majkoj Dobry vecer, chem sa vam podakovat majkoj, za skvely navod a pomoc dalsim ludom. Mam spotrebice Ikea a umyvacka riadu je od Electroluxu. Teraz som to podla vas urobil a pustil som rychly program a paradne hreje vodu. Vydrzala 6,5 roka. Tak uvidim kolko este posluzi. Vdaka.
Odpovedať
majkoj, srdečná vďaka za radu. Mám umývačku riadu Zanussi a stalo sa to čo si opísal. Umývačka, čím ďalej tým dlhšie umývala riad a samozrejme voda bola studenšia a studenšia a riad mokrý a nie čistý. S plynúcim časom sa to len zhoršovalo. Naposledy umývačka prala celú noc a zastavi som ju ráno resetom. To už bolo priveľa. Niekde som čítal, že problém môže byť aj s topným telesom, tak som ho vymenil za nové (20E), ale nepomohlo to. Rozobral som riadiacu jednotku- (myslím, že je rovnaká, alebo veľmi podobná ako v Electroluxe či AEG) a podľa tvojho návodu to šlo ako po "masle". Našiel som studené spoje na relé, ale aj inde na doske, všetko som postupne prepájkoval a opäť poskladal. Celé to netrvalo dlhšie ako polhodinka. Umývačka funguje opäť ako nová...pripájam fotku zo studených spojov
Odpovedať
Profilova fotka
@eskpeti @ostrov58 naozaj ma potesilo, ze to niekomu naozaj pomohlo :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@majkoj Dakujem za radu, Majkoj ! Moja 12-rocna Electrolux ESL 4131 prestala ohrievat vodu. Pozrel som dosku elektroniky a zly ten isty kontakt ! Preletoval som, voda zohriata ! Tak snad bude fungovat dalsich 12 rokov 🙂 Pripajam obrazok zleho kontaktu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Velka vdaka, aj takto po rokoch je to stale skvely navod co FUNGUJE! Ale! Poucenie navyse > Rozobrate zaletovane, zapojene spat, zasrubovane, zapnute a...nejde. Nesvieti nic na panely, Na tlacidle zapinania svieti kontrolka, takze stavu ma...ale ovladaci panel nesvieti. Babral som sa s tym hodinu, niekolko krat otvoril rozobral. kym som to vzdal. Proste zapnes a zasvieti kontrolka pri vypinaci. Ale panel ovladania mrtvy. Vecer som sa na to zas pozrel, a teraz pozor. Do elektroniky sa zapaja viacero konektorov, a vsetky su blbovzdorne, daju sa zapjit len jednym smerom. Ale jeden ten ktory podla mna napaja spoj, ten uplne na pravo ci lavo? zalezi odkial sa pozeras 😄 sa da zapojit aj opacne... Tak som to zistil(vazne odporucam spravit si fotku vopred) otocil kabel, zmotnoval a IDE! Hreje opat vodu. ESte raz diky!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahoj ak. Mam. Takýto problém ze čierne ohorene to je ne zohrieva mi vodu umývačka riadu ako. Zistím. Studený spoj dakujem
Odpovedať
@milos1992 keď to je čierne ohorené tak tá súčiastka bude najskôr KO a nie studený spoj 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?