Typ chladničky

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, potrebovala by som poradiť. Bola som rozhodnutá pre vstavanú chladničku, vlastne všetky spotrebiče budú vstavané. Vytipovala som si nejaké chladničky a išla ich pozrieť do kamennej predajne. V 4 elektrach mi povedali, že nad vstavanou chladničkou nech ani nerozmýšľam. Že ostatné spotrebiče ok ale chladnička ak sa pokazí, ťažko budem novú zháňať do kuch.linkyna že sú malé a za veľa peňazí. Za 2 týždne ideme platiť zálohu za výrobu kuchyne na mieru. A teraz fakt neviem, či tu chladničku zabudovať alebo jednoducho vsunúť do vyklenku. Aký je váš názor alebo skúsenosti?
Odpovedať
@sofkabarbie my sme to nakoniec vyriešili takto...na chladničku nám nechajú vyklenok a do toho vsunieme chladničku 😊 v 4 elektrach nás odhovarali od vstavanej, preto ich asi ani nemajú toľko v predajniach 🤷🏽‍♀️
Odpovedať
@mia091 cize mate volne stojacu? Ako mate riesenie odvetravanie? Za aj vedla chladnicky by mal byt priestor. Netrci Vam to priestoru?
Odpovedať
@sofkabarbie Na toto aj nas stolar upozornoval, ze sa stretol uz s viacerymi pripadmi, ze ked to mali takto vyriesene, tak chladnicka zanedlho vypovedala, ze treba aby sa mohla chladit.
Odpovedať
@ifik5 no ved prave
Odpovedať
@sofkabarbie nebude úplne pasovať do vyklenku, takže vetranie tam bude 😊 ešte sme není definitívne rozhodnutí akú ladnicku si dáme...uvidím keď dojdu kuchyňu zmontovať za 2 týždne, potom budeme múdrejší. Ale sú chladničky ktoré slot in, čo znamená že sa dvierka otvárajú do roviny a sú navrhnuté tak aby mohli byť tesne pri stene, medzi skrinkami. Neviem to vysvetliť 🤷🏽‍♀️ ale pozrite si to😊
Odpovedať
@maria0000 ona nema vypinac,a nakolko sme stale v zahranici,tak ked prideme na SK,musim ju vytiahnut,a zastrcku pichnut do elektriky, ...asi som ju malo zatlacil dozadu.
Odpovedať
@sofkabarbie pozri album
Odpovedať
@mia091 nas práve nahovarali na vstavanu. Existuje vstavana od whirlpool a ma sirku 72cm ak sa nemylim. No podla testov žiadna sláva. Nakoniec sme zvolili americkú chladničku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@pistikus mozem sa prosim opytat na znacku??tiez prave hladam monoklimaticku chladnicku..dakujem
Odpovedať
@mia091 ja som tiez na zaciatku protestovala,ale teraz som si zacala vsimat aky problem mam ked sa viac navari a nemam to kam dat..tak tiez bude monoklimaticka chladnicka a mraznicka zvlast v spajzi...dali ste nakoniec tak???
Odpovedať
@karmenocka mám kombinovanú chladničku 200l s mrazničkou 40l je tam miesto od+7st až po -18 a mne stačí
Odpovedať
Profilova fotka
@karmenocka mraznicka v spajzi ti moze vytvarat teplo, ktore tam nepotrebujes. Mysliet na to ako odvetrat/odtiahnut.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 to teplo tam v zime potrebujem. bežná chladnička ide len od +15st, čím vyššia teplota tým bude účinnosť nižšia, musí chladiť väčší tepelný rozdiel, k tomu treba navrhnúť výkon chladničky k pomeru jej objemu
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu, nemrozumiem. 🤔 Potrebuje niekto teplo z mraznicky v spajzi? Teda pokial spajza nema cez 10m2.
Odpovedať
@lenkito10 i toho je tam pri veľkých mrazoch málo a to mám len 6m2, no špajza je od spodu nezateplená , niekedy som chladničku v zime ani nezapínal, teraz ale zíma nebola už veľmi dávno, posledne január 2017 bolo viac ako 20 dní v kuse pod -25, posledná zima 3x pod -15, hoci je dlhá ešte i teraz ráno mrazy, ked kvitnú stromy
Odpovedať
@karmenocka áno a je to najlepšie rozhodnutie🙏 je v nej prehľad, nemusím vyťahovať hrnce aby som vytiahla čo je vzdadu. (Polica na mliečne výrobky, údeniny,netierky,hrnce, zeleninu, ovocie a majonézy masla a trvanlivé salámy)A mrazák je v špajzi,kde mám tak isto vsetko prehľadne uložené.
Odpovedať
@karmenocka mame gorenje
Odpovedať
Anoo uvedomujem si ze mozno spajzu bude mraznicka ohrievat,ale mame tam okno,nedali sme tam podlahovku a uprimne nebudem mat spajzu ako mali moji stary rodicia,,skor to bude len odkladaci priestor na rozne veci ako friteza a tak..nie sklad potravin a zavaranin...(jasne ze nieco malo tam bude aj z toho) ale tak snad to dam..potrebujem velku mraznicku kvôli psovi ked mu objednavam maso nech to mam kde skladovat a to by sa mi do kuchyne nezmestilo cize preto tento kompromis
Odpovedať
@karmenocka no vždy je tam chladnejšie ako v kuchyni, tak špajzu pri kuchyni
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@pistikus aky model mate prosim?
Odpovedať
@lubk0 mozem sa opytat na znacku a typ chladnicky a mraznicky prosim? Chceme to riesit rovnako. Dakujem.
Odpovedať
@cony1 gorenje znacka. Modelove cislo neviem. Ale podla mna ani tak nejde o presny model ci znacku, ale o riesenie.
Odpovedať
@pistikus dakujem, presne som si vybrala gorenje a elektorlux, rozhodujem sa medzi nimi, a asi vyhra gorenje, lebo ma dva spodne sufliky a jeden v strede, a elektrolux ma len jeden spodny suflik, ktory je velmi hlboky, zbytocne.
Odpovedať
@mia091 mozem sa spytat na modelovy rad rury a mikrovlnky? mam pocit, ze mam vyhliadnute presne tieto ako vy. Bolo by super, kebyze ich vidim takto na foto, lebo v obchode ich nemali vylozene.
Odpovedať
@cony1 tiez máme Gorenje, ale zastrel ma, typ bol nejaké krkolomné číslo 😄 Bola za fajn cenu, BOSCH/SIEMENS s cca rovnakými parametrami stáli o 300-400 Eur viac a jediné, čo ma na nich lákalo boli "soft close" pánty ... Kamoš nakoniec kúpil tú Bosch a s tým soft close už mal 2 krát problém ... Raz to bolo na stolára a raz na reklamáciu ... Inak zatiaľ fachá bez zaváhania 4 rok, tak uvidíme ...
Odpovedať
@cony1 mám iba takúto fotku,som momentálne mimo domu 😊
Odpovedať
@lubk0 nemate nahodou tento typ? Toto je moj favorit. Rozhodujem sa medzi elektrolux a touto. Len elektrolux ma dolu jeden obrovsky suflik a viem,ze by som potrebovala vzdy to,co je naspodku tak radsej zvolim asi dva sufliky,lepsie sa tam uklada. Ak mas tento typ,len som sa chcela spytat ci nie je hlucna. Dakujem.
Odpovedať
@mia091 dakujem, ano to je ta zostava co chcem. Si spokojna? Toto je tusim ta vacsia mikrovlnka,lebo je este jedna ta ma len 20l a zdalo sa mi to malinke. Doma co mame volne stojacu je vacsia, tak preto uvazujem. Inak funkciami splnaju tvoje ocakavania?
Odpovedať
@cony1 ten typ si zabudla napísať ...
Odpovedať
Inak tiez sme hladali velkú mikrovlnku a skoncili sme pri Whirlpool AMW 730 NB - 31 litrov a 1000 Watt.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?