Typ chladničky

Zdravím, potrebovala by som poradiť. Bola som rozhodnutá pre vstavanú chladničku, vlastne všetky spotrebiče budú vstavané. Vytipovala som si nejaké chladničky a išla ich pozrieť do kamennej predajne. V 4 elektrach mi povedali, že nad vstavanou chladničkou nech ani nerozmýšľam. Že ostatné spotrebiče ok ale chladnička ak sa pokazí, ťažko budem novú zháňať do kuch.linkyna že sú malé a za veľa peňazí. Za 2 týždne ideme platiť zálohu za výrobu kuchyne na mieru. A teraz fakt neviem, či tu chladničku zabudovať alebo jednoducho vsunúť do vyklenku. Aký je váš názor alebo skúsenosti?
Odpovedať
@mia091 je pravda ze kombinovane vstavane chladnicky su mensie trochu ako volne stojace. Zalezi kolko Vas doma je, co vsetko skladujete v chladnicke. Ohladom pokazenia to su dristy. To netreba riesit. Riesenie sa v pripade vymeny po niekolkych rokoch najde. My sme to vyriesili tak, ze sme dali vstavanu, ale cisto chladnicku. Tzn. od hora az dole a mrazak mame zvlast v spajzi.
Odpovedať
...presne,nahradna sa bude tazko dopasovavat do kuch linky ...kuch linka by bola u mna cca o 280€drahsia,ak by som chcel vstavanu(dvierk+panty navyse+praca)tak padla volba na volne stojacu(...dokonca som vzal 70cm'rovù AEG).Pridavam foto,ako to vyzera v ,,reàli" Na 1.foto je povytiahnuta 2.foto pred dokoncenim
Odpovedať
@radusko01 veeelmi pekná kuchyňa, asi to budeme tak riešiť aj my. Ale čiernu, lebo máme čierne spotrebiče a to riešenie, že je chladnička obstavana sa mi páči 🤔
Odpovedať
@pistikus na to má aj priateľ nahovára, len chladničku a mrazak zvlášť. Ale s tým som nejako není stotožnená. Aj keď mám vedľa kuchyne hneď špajzu
Odpovedať
Profilova fotka
@mia091 ano je mensia o par litrov ale stale dostatocne velka. Co sa tyka vymeny v pripade pokazenia tak uz roky vela vyrobcov stale robi rovnaky velkostny standart (178cm) takze by som sa nebal.... naco este treba dat pozor keby si menila ci ma integrovane panty priamo spotrebic a dvieka sa vesaju alebo pouziva klznu kolajnicu a panty su na skrinke. Skor odide volne stojaca chladnicka ked ju zabudujes ... potrebuje chladit.
Odpovedať
@mia091 nam sa to takto velmi osvedcilo. Chladnicka je vstavana a velka ako americka a mrazak suflikovy v spajzi. Teda pohoda. Najlepsi vyber aky sme mohli spravit.
Odpovedať
@wolodymyr to je pravda. Mnohe nove chladnicky maju vyparnik po stranach, takze v mauali pise ze mas nechat 5cm zo vsetkych stran, som zvedavy kto toto dodrzuje. Ale je pravda ze vstavat je drahsie, ako podla mna aj krajsie. Az tak casto sa nekazia..
Odpovedať
Mám vstavany mraziak osobitne, aj chladničku. Rozmery su standardne rovnakè s výmenou nebude problém. Rovnako po estetickej stránke 100 a 1.
Odpovedať
My mame vstavanu chladnicku 8 rokov a ziaden problem za ten cas. Ale ako pisu aj ini, je mensia, napriklad mrazak mne by sa zisiel vacsi, aby som mohla mat vacsie zasoby masa. Zamrazujeme si aj pecivo, zeleninu a tak. Chladnicka nam nestaci, ak je nejaka oslava, navari sa viac a podobne. Vtedy vyberame sufliky s ovocim a zeleninou na balkon. O chvilu budeme piati a kupime si francuzsku chladnicku a bude volne stojaca na konci linky.
Odpovedať
Máme vstavanú chladničku s mrazničkou na veci "po ruke" a v špajzy druhú, veľkú chladničku s mrazničkou na skladovanie ostatných potravín, navareného jedla atď. Ja som s týmto riešením veľmi spokojná. Ako sa môže každý spotrebič pokaziť, tak sa dá každý aj vymeniť.
Odpovedať
@mia091 Na základe recenzii sme sa pred 5 rokmi rozhodli pre samostatne stojacu 70cm a bolo to jedno z najlepsích rozhodnuti, co sme mohli urobit. Praktické využitie je oveľalepšie, ako pri klasickej 60cm. Vstavanú sme kvôli malým rozmerom ani neuvažovali.
Odpovedať
Profilova fotka
@mia091 nasa chladnicka bude vstavana, 319 l. Pre 4roch az az. Nerozumiem preco by si nahradnu tazko zhanala. Velkosti su standardne, sirka rovnaka. Preco chladnicku s mraznickou spolu? Potom je malo miesta aj v chladnicke, aj v mraznicke. Aj v tych volne stojacich. Pises ze miesto mate. Mrazak mame v garazi, aj v tretom dome bude v garazi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja mám špajzu hneď vedľa kuchyne ale neviem si nejako predstaviť,že by bola chladnička od vrchu až po spodok. Budeme mať čierne zabudované spotrebiče, tak rozmýšľam že tam šupneme aj čiernu chladničku vedľa. Aj keď to bude hneď na očiach z obývačky. Také niečo že chladnička nebude vstavaná, som ani neriešila ale v každom elektro že to je blbosť a mám to zmeniť kým nie je linka vo výrobe 🤷🏻‍♀️
Odpovedať
@lenkito10 môžem sa spýtať aký typ?
Odpovedať
Profilova fotka
Smeg S7323LEP1. Nenachadzam pod tymto cislom na nete, no pod Smeg 319l mi vypluje viacero moznosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@mia091 my sme jedneho casu chceli vstavanu, ale kamaratovi sa tak pokazila a potom aby zohnal v rovnakych rozmeroch mal co robit, takze je dobre, ze ste nad tym nepremyslali 😉
Odpovedať
my sme teraz donovej kuchyne dali voľne stojacu a ani nás nenapadlo dávať vstavanú. Podľa mňa pri dobrom návrhu kuchyne to môže skvelo vyzerať aj bez vstavanej chladničky (netvrdím ale že naša kuchyňa je dokonalá- je presne taká aká sa nám páčila a to stačí 🙂 )
Odpovedať
@radusko01 sorry, ale nedá mi to ... Pri vstavanej sa bude "náhrada" hľadať ťažšie ... To je jednak dnes už celkom čistý bullshit :) Ale keď sa pozriem na tvoje riešenie, tak tebe sa bude o koľko ľahšie hľadať náhrada, aby to sedele "hentak" na mm ? @pistikus presne tak sme to poriešili aj my ... Monoklimatická vstavná chladnička a väčší, objemnejší šuflíkový mrazák v špajzi a veľmi sa to osvedčilo ... Za tie 2 roky ďalší 2ja známy prerábali byty a spravili to úplne rovnako :)
Odpovedať
@lubk0 tiez som nad tym rozmyslala ako moze toto stolar povedat. ved vstavane su sirkou rovnake, je tam rozdiel vo vyske, ale aj tie su typizovane. osobne mi pride volne stojaca v peknej novej kuchyni ako past na oko :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla vstavana = vnutorna sirka 48cm. VOlne stojaca = vnutorna sirka 53cm. Ked zoberies sirku korpusu 60cm a odratas sirku 2 stien, tak ti zostava 60-1.8-1.8cm = 56.4cm. takze maximum co tam natrepes je 56cm, ale chladnicka zabudovana musi mat aj izolaciu. Chod si pozriet do predajne zabudovanu a volne stojacu uvidis hned sirkovy rozdiel.Pre istotu centimeter so sebou.
Odpovedať
@mgx ja len nechápem, prečo si ten príspevok smeroval jej :) Nepísala tam nič o tom, že by boli volnestojace chladničky menšie, rovnaké či väčšie, preto nechápem cieľ toho výpočtu :)
Odpovedať
@radusko01 a ešte keď tak na to pozerám, tak ten tiež nechápem to navýšenie o 280 Eur pri vstavnej chladničke ... Ako pozerám na foto, vrchnú skrinku / korpus tam máte tak či tak, bočné korpusy sú tam detto, takže vo vašom prípade by do daného priestoru musel potiahnuť sokel s odvetrávacou mriežkou + spraviť dvere na pánty chladničky ... Ak si za toto vypýtal 280 Eur, tak nechcem vedieť, čo stála celá kuchyňa :D
Odpovedať
@mgx velmi dobre viem ake su volne stojace a vstavane chladnicky :-) mala som aj aj. pisem znova. vstavane su sirkou rovnake. nieje sanca ze nekupi po 15 okoch inu vstavanu, ktora tam nesadne.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 Ahoj, prosím Ťa, môžem sa opýtať, chladničku ste kupovali tu na Slovensku, ale ste objednávali zo zahraničia? Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
@rencalm ahoj, nie na sk, byvame v fr. No nenapadlo by ma ze by sa nejaka velka chladnicka nenasla na sk. Znacku nejak nepoznam, ponuklo mi ju kuchynske studio. Chcela som Bosch, no tak velku vstavanu mali v ponuke len so statickym chladenim a to uz nechcem.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 ďakujem za odpoveď, našla som to aj u nás, len na zahraničných stránkách je podstatne lacnejšia, tak som chcela vedieť, či ste ju nekupovali tam a ako to prebehlo.
Odpovedať
@radusko01 krásna kuchyňa👍
Odpovedať
@radusko01 Ahoj, prosim ta, preco mate chladnicku povytiahnutu? Kvoli zastrckam, alebo mate skrinky okolo plytsie ako je chladnicka?
Odpovedať
@eryykah mohla by som poprosit foto? Dakujem
Odpovedať
Ahojte, tak touto temou ste mi dali chrobaka do hlavy 🤷🏼‍♀️ 1. V byte mame volne stojacu (budeme sa stahovat do domu)-funkcnu, menit ju vobec? 2. Chceli sme ze casom vymenime za vstavanu, ale pozreli sme si ju v obchode (iba v jednom mali 1 druh) a su ozaj priestorovo male, uz teraz mam pocit ze ked varim viac neviem kde to mam vsetko vtrepat 🤷🏼‍♀️ 3. Nam pri cenovej kalkulacii napisala, ze “ Keby ste chceli vstav. kombi chladničku /spotrebič určený pre zabudovanie/, na ňu treba komplet skriňu – nie iba dvierka. V lesku sa cena navýši o 426,-e“ 🤦🏼‍♀️ 4. Stolar nam tvrdil, ze ked chceme raz vstavanu, je lepsie hned ju dat 🤷🏼‍♀️ 5. Budeme mat spajzu, ale velmi malinku, neviem aky mrazak by sa nam vosiel ak by sme dali oddelenu chladnicku a mraznicku- asi musim popozerat ake su typy a ci by nam stacili Inak boli sme v 3 elektrach roznych a v ziadnych vstavanu chladnicku nemali vystavenu na predajni 😞 Tak teraz som nie rozhodnuta a kuchynsku linku uz musime riesit 😞
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?