Teplovzdušná rúra Elektrolux 13521

Dobrý deň, vie niekto poradiť? Mám multifunkný šporák Elektrolux Ekk 13521 rura horný , dolný ohrev funguje ale pri zapnutí teplovzdušnej rury fúka studený vzduch. Má teplovzdušná rúra samostatnú špirálu? Alebo poprípade čo môže spôsobovať tento problém. Ďakujem
Odpovedať
@elena66 mozes mat spalenu spiralu na teplovzduch, ale niektore rury maju funkciu spdny + horny ohrev a ventilator alebo horny ohrev s ventilatorom, moja dokonca ma, ze bezi ventilator bez ohrevu. Treba poriadne prestudovat navod. Mozno este treba o jednu polohu otocit koliesko ovladaca
Odpovedať
@elena66 odfot ovladac, pridaj, kukneme. Len nech to je jasne vidiet.
Odpovedať
@elena66 ja to mám tiež tak , ked sa rúra zohreje je už vzduch horúci, ventilátor je až na poslednom stupni, môže ísť s vrchom i spodkom a vložia sa 2 plechy, medzi nimi je ventilátor
Odpovedať
To bude asi ta špirála od ventilátora, lebo dolný a horný ohrev ide aj gril , len ten ventilátor, Dala som piecť bábovku a po pol hodine nič, som otvorila a fúkala studený vzduch. Gombíky sú OK všetke polohy prepnutia fungujú len ten ventilátor fúka na studeno.
Odpovedať
@elena66 ventilator nema vlastnu spiralu, bud ho zapnes z ohrevom vrchnej spirali alebo bude len vrtiet vzduch v trube, mali sme tento druh sporaku a nechapem k comu to sluzi...ja som to pouzival na vychladenie rury po peceni aby som nemusel nechavat pol dna otvorene dvierka na rure a cely den vetrat kuchynu
Odpovedať
@kurenco su ryry co maju svoju spiralu pri ventilatore a idu len na spiralu s ventilatorom. Ja mam presne taku a hornu ani dolnu spiralu som v zivote zapnutu nemala. Mne vystaci teply funofuk @elena66 tak potom len zavolat servisaka. Spirala nestoji majetok, ale over si vopred cenu, aby si bola pripravena
Odpovedať
Ďakujem vám bola to spálena špirála už je vymenená a všetko je ako ma byť
Odpovedať
@elena66 ja som ti vypisovala ako novomajitelke zmatenej z tolkych fuknkcii, ale ty si uz ostrielana uzivatelka. Prepac ;-) Nech ti dlho vypeka. Mne ked zhorela, bola som nestastna mesiac, kym ju zohnali. Ja vsetko peciem len na teplovzduch. Este aj ten kolac co som mala vtedy v rure som nevedela pri dolnej a hornej spirale dopiect. Skoncil v kosi, lebo najprv bol strasne dlho surovy a potom naraz zhorel :-p tak som mesiac nepiekla :-S
Odpovedať
Joj si zlatá Zita 19, ta bola taka zhorená až sa rozpadla keď dal muž dole kryt. Je tam ventilátor a pred ventilátorom je špirála, zatiaľ zo servisu nam požičiali repas ale tiez objednávajú a môže to trvať aj tri týždne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?