Samostatná sušička prádla - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa opytat, ake mate skusenosti so susickou pradla. Je pradlo na 100% suche? Znamy mi povedal, aby som rata s 90% vysusenim pradla. On ma ale skusenost s kombinovanou susickou pradla a prackou. Tiez by ma zaujimalo, preco ste si kupili susicku pradla. Ja mam obavy, ze nam zaplesniveje novy dom pri suseni pradla pocas zimnych mesiacov. Vela periem cca 5 praciek tyzdenne, neviem to zredukovat. Mame kombinovane kurenie dole podlahovka, hore radiátory. Kurenie je regulovane termostatom. Mam zbytocne obavy alebo radsej investovat do susicky? *Kolko stoji mesacne prevadzka susicky? Dakujem za odpovede.
Odpovedať
Ja si naopak rád pozriem nejaký výskum alebo šúdiu ohladom spotrebica/produktu ak je vo vacsej cenovej relacií. Susicku som si hlavne kupil koli tomu ze mam doma vlhko a susicka nevydava taku vlhkost ako ked som mal iba stojan. Nicilo mi to steny atd. Prvy krat ked som vyberal tak som mrkol na https://necenzurovane.sk/susicky-biel... kde su testy skoro kazdej znacky a dopodrobna rozpis ktora sa komu hodi.
Odpovedať
@martuska2 Dobry den, vcera sme si kupili tiez susicku AEG konkretne T8DBG68SC Absolute Care.. Dala som susit prvy krat iba na Mix - eco nic ine..ukazovala cas 1:03 ale susila minimalne 1,5 hodiny co je v pohode..pradlo nebolo uplne suche este som ho dala na susiak..vsimla som si az potom ze sa tam da este nastavit aj intenzita susenia (stupen suseni-maximalne suche,standardne suche a extra suche..) viete mi povedat ako susite vy aby bolo pradlo uplne suche??Ďakujem :)
Odpovedať
@hora111 Dobry den, vcera sme si kupili tiez susicku AEG konkretne T8DBG68SC Absolute Care.. Dala som susit prvy krat iba na Mix - eco nic ine..ukazovala cas 1:03 ale susila minimalne 1,5 hodiny co je v pohode..pradlo nebolo uplne suche este som ho dala na susiak..vsimla som si az potom ze sa tam da este nastavit aj intenzita susenia (stupen suseni-maximalne suche,standardne suche a extra suche..) viete mi povedat ako susite vy aby bolo pradlo uplne suche??Ďakujem
Odpovedať
@dasenka7 mame tiez aeg, ale 48 (ty mas lepsiu - 68). Davame to susit na "skrina+" a je to vzdy suche. Nastavujeme balvnu. Stava sa ked dame susit obliecky a pyzama, ze sa pyzama zapletu do obliecky. Potom je obliecka sucha a pyzama mokre. Tak vyberiem obliecky a necham tam este pyzama... :D
Odpovedať
Ja som mala tym padom iba program skrina ten zakladny co bol nastaveny..a mala som to na tom mix..skusim nabuduce dat bavlnu (alebo bavlnu eko - to bude asi dlhsie trvat)...ja mam pracku na 7 kg a mozem tam dat vsestko to pradlo naraz??dakujem za info :)a ked sa mi zda ze je nieco este trochu mokre, tak to mozem dat dosutit na akom programe?ci aj na to bavlna a ono by si to malo samo vypnut ked je suche ..ci?
Odpovedať
@dasenka7 používame jeden program na všetko a to bavlna a sušenie nastavíme na stredný znak skriňa s hviezdičkou,celkový čas 2.05hod. Ak je prádlo suché skôr,tak si vypne sama pred skončením času. Jedine čistý outdoor sušíme na konkrétnom programe. Za hodinu nevysuší nič. Je to výborná sušička,len sa treba naučiť ako sušiť.
Odpovedať
@hora111 Ved práve toto, musím príst na to ako s nou narábať :) Ďakujem skusím podla vás..pekný den :)
Odpovedať
@dasenka7 žiadne eco a podobne úspory nevyužívame,teraz som si prečítal aj Igorov návod a je to vlastne ten istý,čo som napísal ja. Sušíme dve práčky naraz a práčku máme 5kg. Používame vonné obrúsky z DM za 1,60 do každého sušenia. Za tie roky jediná závada na prádle boli odlupované polepy na tričkách,čo sa vyriešilo tak,že každé tričko,ktoré má nejaký nie farbený ale lepený motív prevraciame opačne a je to ok.
Odpovedať
@hora111 super dakujeeem :)
Odpovedať
Ahojte, tiez mam susicku AEG a neviem ako cistit filter kondenzatora- je pisane ze povysavat, ale ja mam medzi lamelami taky vlhky sajrajt, a to vysavac neodstrani. A nehovoriac, ze pri snahe o cistenie sa tie jemne lamelky ohybaju. Tak sa to snazim cistit zubnou kefkou, ale je to otrava. Bojim sa ze to takto skoro znicim :-x Mam ju vyse roka. Stary dobry filter, ktory bolo mozne vybrat a vysprchovat... :-S Ako to mate vy? Este mam postreh- minule som muzovi kupila dvojo rovnakych teplakov, jedny oprala a vysusila a odmerala kolko sa zrazili- dobrych 4-5 cm! A ja sa stale cudujem ako mi deti rychlo vyrastu z oblecenia, mozno to nebude len tym =-) Ale teda za ten komfort to stoji, takze susicka zostava nadalej mojou kamaratkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@dasenka7 aj ja som prvykrat susila mic. Odvtedy najcastejsie na bavlne a stupen do skrineplus. Cca 2hod. Trosku vlhke zvyknu byt len miesta kde su viacnaskladane vrstvy..panty na nohaviciach napr. A hned poskladam a dam do skrine. Vcera prikryvka a bola pekne sucha. Aj ja este skusam..ale pri mixe nepusti prepinat stupne susenia
Odpovedať
@dasenka7 Dobrý deň, my máme tiež sušičku AEG, typ T8DEE68SC, od minulého štvrtka, vytešujem sa ako malá, zatiaľ som skúšala iba program mix, jeho dĺžka je ako píšete 1:03, tu sa nedá nastaviť úroveň sušenia, ale páči sa mi, že po skončení programu môžem prádlo prehmatať či je dosť suché a ak nie, navolím ešte napr. 20 minút na dosušenie (posledných 10 minút programu prebieha chladenie). A na bavlne som sušila uteráky, paráda, po dosušení som ich mäkkučké zavesila späť do kúpeľne. A na mixe som sušila hromadu ponožiek, bez jediného chlpa (máme kocúra) bavlniek a nití, mäkké a voňavé sme poskladali. Tiež som bola prekvapená, koľko vody bolo v nádobke, to sa mi všetko odparovalo do bytu, keď sme sušili na sušiaku. A veci ktoré bolo treba prežehliť boli také iné, fajné a lepšie sa mi to žehlilo. teraz som taká nabudená, prať, sušiť, sem-tam niečo prežehliť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Moja sušička je Whirlpool FT D 8X3WSY. Dôležité funkcie: sušičku mám pripojenú a voda odteká do odpadu. Mám tam zároveň program kedy sušička robí paru. Sušička má automatické čistenie filtra kondenzačnej jednotky. To znamená, že nemusíte volať technika, keď bliká kontrolka na čistenie filtra. Nie je to ten filter, ktorý vyťahujete z bubna po sušení, ale nejaký veľký. Funkcia pre ktorú som si túto sušičku vybrala je FreshCare+. Pri teplote (35-42°C) a rotácii bubna osviežuje bielizeň až ;-( 6 hodín. :-D Môj muž ma presviedčal, aby sme kúpili nejakú smart. Aby nás mobil upozornil, že sa dosušilo. Ale ja som bola zásadne proti vytváraniu stresu! Aby na mňa čosi vykrikovalo: choď domov a vyber práčku alebo sušičku. Mám aj práčku s touto funkciou a teraz mám na háku či je doprané či dosušené, stroj sa stará o bielizeň, aj keď ešte nie som po dobehnutí programu doma 6 hodín. Uf. 8-) Ozaj, a suší výborne. Všetko možné sa tam dá ponastavovať.
Odpovedať
Profilova fotka
Takže paru sušička nerobí, ale FreshCare+ bráni tvorbe baktérii v sušičke. FreshCare+ robí paru iba v práčke. :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Sušíte v sušičke aj rifle? Na akom programe? AEG nemá program jeans/rifle. Z tých nových to má tuším len BEKO, ani Bosch nemá tento program.
Odpovedať
@kala713 My mame Electrolux co je v podstate jedna banda s AEG a program na rifle mame. Manzelka ten program ale moc nepouziva.
Odpovedať
Dobrý deň. Čítala som vaše recenzie na susicku. Tiež si chcem kúpiť. No dostala som informáciu, že s tým sušením sa zráža pradlo. Scvrkava... Akú máte skúsenosť. Ďakujem Eva
Odpovedať
@salonevelin áno zrážajú sa. Treba sledovať štítok na oblečení kde je uvedené i sa môže susit a či len na šetrne sušenie. U nás predávané oblečenie nieje moc vhodne do susenie. Napríklad čo som si nakúpil oblecenie za veľkou mlákou to môže ísť vsetko
Odpovedať
@salonevelin nemusí sa zraziť, ale sa aj môže, veľa záleží od toho aký je to materiál, preto je dobré pozerať štítky, zo začiatku ich budeš kukať častejšie, ale potom to už dostaneš tak do oka, že čo môžeš do sušičky dať a čo zase nie :-)
Odpovedať
@salonevelin ...jasné že sa zrazí ak napr. vlnený sveter budeš sušiť na inom programe ako je VLNA.. :-) Sušičky by asi nevyrábali ak by ako uvádzaš od agentúry ""JPP" tak potom nemusíš ani sušičku kupovať. :-D Samozrejme ak DODRŽÍŠ všetko ako má byť tak Ti sušička vysuší presne ako má..To nemám od "JPP" ale zo skúseností.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja som mala takúto paniku zo začiatku. Aj preto trošku som bola skeptik voči sušičke, ale ti poviem, že je to pár mesiacov, čo ju mám a nemenila by som. Kopu času mi to ušetrilo, veľkú radosť mám z toho, že nemusím vešať, riešiť kde zavesím ďalšiu práčku ak neuschla ešte tá prvá, je to fajn ;-)
Odpovedať
@danielitika to moja mamka prve dni, tu ani nenapadlo stitok pozriet, az potom ked mala nehodu a otcov pulover by som mohla ja nosit :-D :-D vtedy si uvedomila, ze zrejme nieco neni podla kostolneho poriadku a zacala pozerat ozaj aj vysacky, ze co sa moze hodit do susicky a co nie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@svetlanik3 to je ten začiatok toho, myslím, že každý má nejakú podobnú skúsenosť, ale ja musím povedať, že som si na tieto veci dávala pozor najviac jak sa dalo :-D Lebo nechcela som nejako prísť o nejaký obľúbený kúsok oblečenia :-D
Odpovedať
moja si kdesi prečítala a osvojila názor, že čo nesmie do sušičky nesmie ani do domu. Až na vzácne výnimky. V tomto je ona šéf a ja jej do toho nekafrem. ;-)
Odpovedať
@vstavki Jasne treba byt obozretny, ja by som neprezila keby som o nieco prisla, co rada nosim :-D :-D Teraz myslim, ze v dnesnej dobe uz by mala byt susicka v dome normalna vec, vela veci to ulahci, najma ked napriklad niekto byva na prizemi a nie je kde susit pradlo, tak je to fest dobra vec a aj tie ceny su uz ovela lepsie, dostupnejsie ako to bolo kedysi ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Poprosím o radu. Mame sušičku prádla LG (3rocnu) pocas sušenia prádla sa začala dávať do pauzi. Keď stlačíme pauzu pokračuje ďalej v programe. Začalo to robiť čoraz častejšie. Na displeji nehadz žiadnu poruchu. Ďakujem za každú radu, alebo typ. Filter sa čistí po každom sušení aj voda sa vylieva po každom sušení.
Odpovedať
@mantilka Vzdy je potrebne si zaobstarat samostatnu susicku. Kombinovana Pracka+Susicka nikdy nedosiahne take vysledky a mava tendenciu plesniviet v gumovych zahyboch. Pri vybere susicky je potrebne nevyberat z tych najlacnejsich, ale snazit sa najst taku, ktora bude mat najvyssiu energeticku triedu, kvoli setreniu. Ja mam LG RC80EU2AV4D (A+++) za 549,00€ a neviem si ju vynachvalit. Susim v nej uplne vsetko (aj svetre, ponozky, tricka s potlacou obratene naopak, rifle, teplaky, bundy, mikiny, skratka vsetko) a nikdy sa mi nic neposkodilo ani nezrazilo. Pouzivam program ZMIESANE PRADLO s urovnou susenia EXTRA a za 2:30 hod. je vsetko uplne suche, makke a vonave. Dokonca zvyknem dat pradlo susit v noci (s pridavnou funkciou NEMACKAVY) a rano ho studene vytiahnem a je rovne, nepokrcene, len ho poskladam do skrine. V jeden den dokazem oprat tri pracky a este v ten den je vsetko v skrini. Pri susicke naozaj neodporucam setrit.
Odpovedať
Profilova fotka
@mxb to nedosiahne to teda som si istá aj ja. Najmä aj keď si vezmeš, že práčku je možné naplniť iným množstvom ako sušičku, čiže by sa nedalo hneď oprať a sušiť. Bolo by potrebne odobrať prádlo a pod. To by bolo na dlhé lakte. Lepšie je mať samostatné na tom som už aj ja prišla. Ja mám najmä vieš z čoho radosť? Že nemáme z prádla vlhkosť doma 🙂 Rosu na oknách a tieto problémiky 🙂
Odpovedať
@mxb toto sa moja svokra čudovala, že ako je možné, že spomínam, že vyberiem zo sušičky a nemusím žehliť, oni kúpili sušičku a žehlí všetko, ešte vo väčšej miere ako predtým 😄
Odpovedať
@dasenka7 Jedine program Extra suche vzdy ususi naozaj do sucha. Stredny stupen susenia stale este zanechava trochu vlhkosti v pradle. Niekomu to tak vyhovuje, ze si este na chvilu vyvesia pradlo, aby nasalo cerstvy vzduch z vonku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?