Robotický vysávač Xiaomi vs. Roomba - porovnanie

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, zvažujeme doma júlu robotického vysávača len sa neviem nejako rozhodnúť, preto sú pre mňa asi podstatnejšie vaše skúsenosti + čítal som recenzie. Pozeral som od xiaomi s6 Xiaomi s6 pure Xiaomi s6 max V A potom verzie od roomby Rozmýšľam si ca oplatí dat za xiaomi s6 max 550€ alebo postačuje niekto základná verzia ako s6. Len neviem ci majú už zdokonalené mapy a aby som sa s tým nerozculoval pol roka. Roombu nepoznám tak neviem, majú aj tie verzie s externym zásobníkom ale zas dat za neho 800e nemienim. Potreboval by som verziu s mopom aby trochu odprasil tu novostavbu lebo aj po 2 rokoch je stále dosť prachu, zrejme na stenách.. Ďakujem vopred za názor a skúsenosti
Odpovedať
@michal_dovomi Neni standardne si stahovat a instalovat upravenu APK. Proste je to uz praca navyse a uzivatelsky nepohodlne. Dalsia vec ak sa na to clovek/komunita ktory danu apk upravuje vykasle si bez aktualizacii musis hladat zasa inu. Pre mna je to práca navyše a nie každý je ochotný tomu venovat cas. Nikde som nenapisal ,ze sa CN neda kupit global verzia. Upozornil som len na to ,ze si treba dat na to pozor.
Odpovedať
to je začarovaný kruh. Písal si, že musíš prehadzovať lokalitu v apke, ak máš cn alebo global výrobky. Ja som napísal, že nemusíš. Ak sa komunita na to vykašle apka bude fungovať ďalej ale už tam nebudú možno nové výrobky. A neviem o akom čase rozprávaš? Stiahnem apk tak isto ako ty, nainštalujem a pridám jednotlivé zariadenia. Či tebe sa pridajú samé? A hlavne: v upravenej apk nieje žiadna reklama, hoci ja osobne nemám žiadnu reklamu ani na free aplikáciách stiahnutých z obchodu play. (podotýkam, že mobil mám so softwarom ako som kúpil)
Odpovedať
Čierny S5max je drahší o takmer 30€? Uz fakt nevedia co... Biela cca 370€ Čierny cca 400€+
Odpovedať
Farbu som neriesil. Ked som ho kupoval ja, v akcii bol cierny. Tak mam cierny.
Odpovedať
@michal_dovomi Preto som upozornil na to ze treba kupovat rovnake verzie. Ty si hned napisal ,ze o com tocim. Ano funguje ti to ale nepovedal si hned to B ,ze k tomu potrebujes upravenu app. Mna iba vytočilo to ako si to napisal 😉 Inak s tebov suhlasim
Odpovedať
Tak vcera som prvy krat aj mopoval s S6 pure. 1. Neskutočné, ako vie zmapovat a chodit po miestnostiach. Nic nevynecha. Aj ked dam prec stolicky alebo otvorim miestnost v ktorej nebol, tak to zisti a postara sa o to. Alebo pekne okolo noh stola pobeha. Toto je na 1*. 2.Vysava super. 3. Mop. Je vidno ze presiel mokrou handrou ale jasne ze flaky to nezmyje. Tu je ozaj nevyhoda velkost nadrzky. Vyjde tak na 60m2. Ale je to asi aj otazka davkovania. To som este neskusal nastavovat. Bol na najvyssom. Je mozne ze to da aj viac.
Odpovedať
Ak hľadá niekto robotický vysávač s mopom, tak topka je S5 max.. https://etipy.sk/odborna-recenzia-na-...
Odpovedať
Súhlasím, aj my máme od Vianoc Xiaomi Roborock s5 Max a sme maximálne spokojní. Upratuje každý deň. Pri 2 mačkách je to veľký pomocník v domácnosti.
Odpovedať
Ahojte chcem sa ešte spýtať. V detskej izbe mame koberec v strede. Pod posteľ by vysávač vošiel aj pozmyval ale musí prejsť cez ten koberec. Nebude problém ak handricka pôjde po koberci? Ona je permanentne v jednej výške alebo si ju vysávač pri dvihne? Viem ze pri novej s7 by to tak malo byt ale pri s5max? Viem mu určiť zónu na umývanie v izbe? Alebo aby vynechal koberec?
Odpovedať
@truly vsetkym novym modelom xiaomi vies urcit kde je koberec a teda kde nema zmyvat.
Odpovedať
@svetlo1 na s6 je drziak handricky zaroven nadrzkou. Voda kvapka na handricku samospadom a ta je gravitaciou pritlacana na zem. Bud len vysavas alebo vysavas a zaroven mopujes. Ked nechces mopovat, musis dat prec nadrzku. Sam si to robot neurobi.
Odpovedať
@spee16dee preto som napisal ze si to vies urcit- v mape, v aplikacii. A tam pri zmyvani nepojde. Len s7 ma elektricke dvihanie handricky
Odpovedať
Článok sa načítava...
@svetlo1 hej, ja som to chcel napisat pre truly a omylom som oznacil teba 😊
Odpovedať
Tak dnes po 6 tyzdnoch dorazil xiaomi mi robot vacum mop pro a nejde mi sparovat s mobilom ap.xiaomi home. Na mobile vidim wifi, ale ukazuje model viomi vacum-v8 mi. Ale v aplikacii nic nenajde, region mam slovakia. Neviete v com moze byt problem?
Odpovedať
Profilova fotka
robot je eu distribucia alebo bangood/ali?. prepni si region v appke na germany alebo china mainland a pripoj sa ns wifi robota. lokalizacne sluzby a gps musi byt zapnute. sppka sa sparuje s kraksnou a poziada ovyber lokalnej wifi a hesla k nej. idealne robit vsetko 1m od routera
Odpovedať
@mgx kupovany v nay, ale asi pre rusky trh, kedze vsetko je v azbuke. Dal som region china a nic, potom russia a ide ako ma. Len teraz neviem ci mozem ten region prehodit na slovakia koli aktualizacii?
Odpovedať
Profilova fotka
mozes. Aspon u mna sa nic nestalo :). maximalne ho neuvidis a budes musiet region vratit:). ale myslim ze by to malo ist. ja mam zopar xiaomi len pre cinsky trh a ked chcem nejake veci extra, musim zmenit region, lebo tieto beta features su pre EU zamknute.
Odpovedať
Neviem či ste to zaregistrovali, ale už je na trhu S7. Má veľkú nádrž, detekciu kobercov a keď ide cez koberec, tak dokáže zdvihnúť mop. Mop má k tomu aj nejakú vibračnú funkciu. Nádrž na smeti 470ml, na vodu 300 ml, a nový model používa už úplne gumenú "kefu", podobne ako Roomba. Silno uvažujem o tom, že naša v mopovaní o dosť sprostejšia S5(0)-ka sa presťahuje do garáže a doma ju nahradí S7-ka, akurát tá cena okolo 550 € ma trochu odrádza.
Odpovedať
@e1ba presne včera som to pozeral, našiel si u nás predajcu?
Odpovedať
No ta umyvacia podlozka kmita asi 0,5cm takze by to malo lepšie umyť. Bude k nemu dostupna aj dokovacia stanica v druhej polovici roku. Mala by štát do 150€.
Odpovedať
Upresním, dokovacia stanica s nádržou na odpad, t.j. nebude treba tak často vyprázdňovať vysávač, alebo iba občas nádrž v doku. Super vec, ale nemám to kam dať, lebo náš vysávač býva pod TV skriňou.
Odpovedať
Len kedy sa to dotrepem do obchodu v sk
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?