Pripojenie varnej dosky

Zdravím. Dnes mi dorazila varná doska. Chcela som sa spýtat či všetky vatné dosky majú na konci kábla na pripojenie do elektriny namiesto klasickej koncovky do zástrčky takéto kábliky. Byt sa nachádza v novostavbe a v kuchyni mám iba zástrčky tak by som rada zistila či sa to bude dať zapojiť. Jedná sa konktrétne o tento typ https://www.klarstein.sk/Domace-spotr...
Odpovedať
@4tina4 je zasuvka pre dosku schovana v linke? Ak ano ja by som to riešil tak ze by som zasuvku odmontoval, spojil dosku rovno wago svorkami a cez zaslepku zasuvky vyviedol uz iba samotny vodic k doske, dalsia varianta: existuje originál svorkovnica ktora nahradi zasuvku, dalsi variant: nahodit na kábel zastrcku a ostatne je jasne...vsetko musi robit elektrikar takze doporucujem niekoho zohnat...schvalne som si pozrel manual a stoji tam : Tento spotrebič musí byť správne nainštalovaný a uzemnený iba príslušne kvalifikovanou osobou. Mna by zaujimalo ako bude uzemnena tato doska keď jej chyba ochranny vodic... Prajem pekny den
Odpovedať
@4tina4 podľa popisu má max príkon 3600 W takže sa dá pripojiť na zvlášť jeden istič 16A kľudne i cez zásuvku musí tam byť i žltozelený
Odpovedať
Profilova fotka
WAGO svorkou nedoporucujem tieto makke pocinovane ''lanka" spajat. treba tam dat normalne krabicu a do nej svorkovnicu (AKA "cokoladka"). WAGO pri tomto lankodrote zvykne horiet. uz som videl asi 5 pripadov.
Odpovedať
Profilova fotka
@4tina4 nevidím na fotkách, či je zo spodku dosky prístup k svorkovnici, ale ak áno, dá sa to spraviť aj tam, že sa táto prívodná šnúra dá vymeniť za takú, čo bude mať aj koncovku, ale toto by mal vykonať elektrikár a revízny technik by na to mal potom spraviť revíziu ale dá sa to spraviť aj tak, ako popisoval @cukrik25 ale mal by to robiť elektrikár a potom revízny technik to zreviduje a dá o tom revíziu @duzu @cukrik25 pokiaľ ide o spotrebič triedy ochrany II. tak ochranný vodič tam nie je @mgx ale tam nie sú pocínované lanká, ale majú dutinky
Odpovedať
@merak ja viem ze tam nieje a nemusi byt, len pisem ze výrobca uvadza ze ma byt uzemneny....zrejme maju ten popis pre viacero vyrobkov, vtedy by to davalo zmysel @mgx myslel som klik wago, mohol som to uviest...nevidim najmensi problem v jeho pouziti
Odpovedať
Čo je to za varnú dosku? Kábliky to má ako k nočnej lampe 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 - bola pouzita WAGO 225ka. spotrebic bol nejaka IKEA, no uz to "lanko'' vyzeralo cinsky lacno. Odvtedy viem, rozoberem az po pristrojovu svorkovnicu, vymenim za poriadne medene kable, na konci faston alebo pocinovat. vtedy tam moze byt aj WAGO. https://shop.ledco.sk/konektory-svork...
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx cínovanie lankových vodičov v silovej elektrotechnike sa nedovoľuje v dnešných dobách
Odpovedať
Profilova fotka
@merak jasne, len faston.
Odpovedať
@mgx to je ona 😉
Odpovedať
ked ma 2 žily -neni to predmet 2 triedy? to asi neni nahoda ,ze zž vodic chyba a treba sa pozriet ci na sporak neni vypinac v stene
Odpovedať
Ďakujem krásne za rady 🙂 už sme zohnali aj elektrikára tak hádam sa to bez problémov zapojí 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?