Prečo Whirlpool umývačka riadu neumýva riad?

Zobraz úvodný príspevok
Caute. Co myslite ze moze byt pricina takto umyreho riadu? V pislednom case sa to deje vzdy. Bez ohladu na program. Je sviatok a zavolamim zajtra na servis. Kapsule su z roznej sarze a vyrobcu premiove (finish,jar). Vzdy sa roztopia. Sol a lestidlo su na max. Voda priteka aj odteka. Ma to pol roka. Vdaka za tipy. Je to weic 3c26f a uz od zaciatku bola problemova ked donekonecna napustala a vypustala vodu. To servis opravil. Drzi sa vela kvapiek aj napriek nastaveniu lestidla na 4z5 a 5z5. Vdaka za tipy.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 soľ používam iba finish ,a rýchlo varnu netreba často odvapnovat. Asi mám na vysokú nastavenú soľ. Skúsim znížiť a uvidíme
Odpovedať
@katka_takacova Zníž ju na 1-2 a musí sa to upraviť, predsa nie je možné aby si "toľko soli" spotrebovala, to by si musela mať vlastnú studňu s extra tvrdou vodou... Pokiaľ ako uvádzaš že na rýchlovarnej konvici je to ok tak je chyba IBA v nastavení soli, jedine ak by ešte bol zničený solinátor ale to sa mi nezdá ak máš novú UMR... Takže zníž soľ a uvidíš čo sa bude diať... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 áno, znížila som na 2.stupeň a teraz čakám kým ukončí program a uvidím či znížiť úplne na1ku . Ďakujem pekne každému za radu, ste milý 😊super že som túto stránku náhodou našla a si môžem vypýtať vaše rady, skúsenosti
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 čiže najlepšia je čím väčšie zrnka soli? Ktorú odporúčaš?kupujem len finish soľ zatiaľ. Od toho je ešte lepšia?
Odpovedať
@katka_takacova Kľudne hocikedy :-D :-D Kúp si soľ z Lídla W5 2kg balenie stojí necelé 1€.. Je ozaj hrubozrnná ako naša vláda voči občanom... :-N :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Niektore značky umyvaciek odporúčajú ine značky umyvacich kapsul. Keďže mám whirpool ono odporúča JAR. Chcem sa spýtať ale máte vy skúsenosti. Na začiatku som začala používať finish ešte aj mám. Môžem použiť aj finish ak to ku tomu napíšu?neviem aký je rozdiel medzi tabletkami
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 do toho radšej ani neidem.nasa vláda je na ......cele slovensko už je hanba čo ti robí nasa vlada. .....
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 čiže nemusím potom kupovať ten najdrahší soľ ako finish?som myslela keď už taka značka tak aj kvalita je lepšia. Tak skúsim aj z lidlu
Odpovedať
prečítaj si v návode nastavenie tvrdosti vody. K myčke dáva whirlpool aj tester na tvrdosť vody. Podľa toho nastavíš aj na myčke. Ja používam soľ z lidla a v pohode.
Odpovedať
@katka_takacova Ver mi že nemusíš kupovať Finisch soľ, pretože osobne mám osvedčenú z Lídlu a nebudem to meniť..Cena+kvalita..Mám aj ja Whirpool a dávam do toho buď vankúšiky alebo tablety...Kupujeme v Kauflande/ Jar, Finisch/ a hlavne keď je v akcií čo má na starosti moja polovička sa nakúpi viac krabíc.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 samozrejme aj ja si pozerám kedy ktoré je v akcii a koľko ks. Len som myslela ze ak odporúčajú napr Jar ,tak by som asi napr finish nemala dávať. Časom človek získa skúsenosti čo a ako robiť čo používať. Teraz skúšam cif
Odpovedať
to je iba o spolupráci značiek. Aj Hyundai odporúča do auta olej Shell a dávam castrol s rovnakou špecifikáciou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@katka_takacova to je jedno aku das kombinaciu znaciek, treba vyskusat co bude vyhovovat.... Ja napriklad umyvam iba na 70 stupnov a davam skrateny program, ono aj o teplote vody to potom je.. casom muchy vychytas, neboj ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 ja som si myslela že asi iba tú značku mám používať čo oni odporúčajú. Ďakujem 😊
Odpovedať
@katka_takacova Samozrejme že každý výrobca UMR alebo pračiek bude odporúčať svoje produkty... Je to iba o reklame... Pozri mám auto Ford a výrobca odporúča olej FORD...ale to neznamená že keď dám iný olej myslím značky s rovnakými parametrami tak sa niečo stane ;-) ...Absolútne nič 8-) ..Ale aj tak dávam ja olej zn. Ford ktorý viem zakúpiť pomerne v dobrej cene a tak nerozmýšľam nad tým, pretože kúpim k tomu aj tak filtre čo idú do auta, hlavne je to že kúpim na jednom mieste a nemusím behať do iného obchodu.. Takže vyskúšaj si aj iné prípravky a zistíš ktoré sa Ti najviac páčia... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@katka_takacova nie, mozes dat akukolvek znacku. aj denkmit z dm ci w5 z lidl. A casom prides na kombinaciu co bude v pohode. Rovnako aj program - take tie eko velmi dlho trvaju, kratky program mam pocit ze dobre neumyje a tak ja davam na tvrdo rovno vsetko na tych 70 stupnov. A mam vyskusane, ze ta ista kombinacia soli, lestidla a tabliet mi riady na 50 stupnov neumyje poriadne ;)
Odpovedať
@kaktusik007 Ja UMR 70stupňov /šedej/ :-D používam iba keď dám zaváraniny sterilizovať ;-) , ináč 50C a bez problémov roky rokúce a riad tiež.. :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ešte že mám tiež auto a chápem čo rozprávaš 🤣🤣🤣zatiaľ mám odskúšané jar, finish cif, tieto zatiaľ v pohode. Somat skúsenosti niekto? S programami tiez používam najsilnejsiu alebo eco. Ten krátky program max na oplach tiež hovorím že celkom neumyje riad
Odpovedať
@katka_takacova ""Ten krátky program max na oplach tiež hovorím že celkom neumyje riad "" To Ti ozaj neumyje, je to program ktorý mi používame po oslave opláchnuť tanieriky po zákuskoch a sladkostí..Alebo naukladám poháre pred zaváraním /hoci boli uložené na suchom a bezprašnom mieste/ a urobím oplach..Somat používame aj my a nehovorím že je naj ani najhorší taký dobrý priemer, vlastne spokojnosť.. ;-) Ten najsilnejší je aký program?? Koľko C?? Kľudne použi 50C a nemusíš sa obávať že budeš mať neumytý riad.. 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Co sa aut tyka, tam je sum-a-fuk aky olej davate, rozhoduje to, ako casto ten olej menite. Aj uplne shitny olej bude lepsi, ako loooooooooooooong laaaaaaaaaaaaaajf meneny po 30 tisic km. Samozrejme zalezi aj od toho, ako s autom jazdite, vsakze.. K teme - mam tiez whorlpool, bohuzial, je to neuveritelny črep, nemozem si pomoct, ale asi 10% kapsuli nevyhodi dobre, a potom mam viacmenej to, co tu niekto poslal fotky, ze neumylo. Maju blby dizajn, ak nevypadne kapsula. Ze sa kapsula nalepi zvnutra? 😄 A to je chyba zakaznika? Mam s fenom dokonale vysusit kapsulu, aj to vnutro, pred tym ako zapnem umyvacku riadu? A pomodlit sa nemam este? Whirlpool je smejd - uz davno nie je, to co bejvavalo. Na umyvacku ma byt SPOLAH a nie ze gembling, ze no mozno umyje a mozno nie, to si moze dovolit len nezamestnany, ze to bude davat aj viac krat po sebe umyvat. Bol som 10 rokov uzivatelom Bosch, predal som ju spolu s bytom, ako bonus - ta fici do dnes bez problemov. A na tuto Whorlpool mam staznosti uz od prveho dna, ked nevedela nabehnut, technik nechapal, povedal ze "u Whorlpool je to normalne, ze maju zbytocny vyjazd, lebo zije svojim zivotom"
Odpovedať
Lebo je to whirpool. Všetko tejto značky sa mi do 2 rokov pokazilo. Uz nikdy viac ju nekúpim. A to mam skusenost s pračkou, rúrou, varnou doskou.
Odpovedať
@dusantt Netrep blbosti, ja mám UMR viac ako 14.rokov a stále funguje.. Ďalej mám MW /9r/ odsávačku pár/4r/ chladničku /4r./ práčku+sušičku kupované pred 3rokmi a predstav si bez problémov..Do inej značky ani nemienim ísť 😉 K UMR, zaujímavé je z môjho "črepu" doteraz vyhodilo či už kapsulu alebo tabletku bez problémov a nemysli si že ju málo používame... Dokonca používame ju aj ako zavárací hrniec..""Ze sa kapsula nalepi zvnutra? 😄 A to je chyba zakaznika?"" Chceš mi tvrdiť že kapusla keď sa "prilepí" tak už ju prúd vody neskôr nedá dole... To vysvetľuj niekomu inému... 🤔 ""Whirlpool je smejd - uz davno nie je, to co bejvavalo."" Jasné Bosch je pri kúpe do konca života aspoň na 20rokov však??? 😄 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Zdravím, tiež mám problém s umývačkou Whirlpool, po 7 rokoch prvá porucha. Keď pustím program tak napustí vodu za sprievodu dajakého "cvakania" potom to prestane a potom zasa začne a celý čas až do konca "cvaká" . Vypustí vodu a skončí. Vyzerá to tak, že postrekovače sa netočia ale mokré trocha sú tak voda z nich vyteká ale netočia sa a riad ostane špinavý. Mal som rozobraté všetky 3 postrekovače a vyzeraly s poriadku a čisté.
Odpovedať
@jeylow nebude problem niekde v privode vody teda, ked postrekovace vyzeraju byt okej?
Odpovedať
@placika myslis, ze by bol slaby?
Odpovedať
@leopapech ked hovoris, ze to take divne zvuky vidava a hento je v poriadku, tak mi toto napadlo ako moznost.
Odpovedať
Pôjdem to všetko preveriť.
Odpovedať
@jeylow je nejaká chybová hláška? Buď zobrazená, alebo bliká led?
Odpovedať
Práveže nič
Odpovedať
Mám podozrenie že táto súčiastka cvaká. Keď som naň priložil prsty tak bolo cítiť vybrácie keď to cvakalo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?