Prečo Whirlpool umývačka riadu neumýva riad?

Caute. Co myslite ze moze byt pricina takto umyreho riadu? V pislednom case sa to deje vzdy. Bez ohladu na program. Je sviatok a zavolamim zajtra na servis. Kapsule su z roznej sarze a vyrobcu premiove (finish,jar). Vzdy sa roztopia. Sol a lestidlo su na max. Voda priteka aj odteka. Ma to pol roka. Vdaka za tipy. Je to weic 3c26f a uz od zaciatku bola problemova ked donekonecna napustala a vypustala vodu. To servis opravil. Drzi sa vela kvapiek aj napriek nastaveniu lestidla na 4z5 a 5z5. Vdaka za tipy.
Odpovedať
Profilova fotka
@weggie nemas zanesene trisky v tom rotacnom rozprasovaci? Alebo ich nemas zaseknute/zoprete o nieco? Mne sa to stane iba ak zle ulozim riad a niekde sa to zaprie a ten spodny roztrekovac sa netoci...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam whirlpool 10rokov a umyva pekbe. Toto sa stane tiez len ked zle ulozim riad prilis k sebe natesno
Odpovedať
Keby sa to stane raz tak moze byt zaseknuta vrtula. Trisky su ok pozrel som dik za napad. Mozno su upchate niekde kde to nevidim. Predtym som mal bosch ale takyto vysledok za 10r nebol.
Odpovedať
@weggie vyber trysky (aj spodnu aj vrchnu) a fukni do nich, prip. aj s vodou a uvidis ci su upchate alebo nie...
Odpovedať
@weggie nam sa tiez kazi whirlpool po asi 9tich rokoch. Tiez nie vsetko umyje, takmer cela kapsula ostane a aby toho nebolo malo tak z nej zacalo tiect :-(
Odpovedať
Vyhod ju a kup si Bosch. Ja som to iste spravil pred rokom a nelutujem. Pri kupe domu si byvaly majitel zobral vsetko, okrem umyvacky Whirpool - pochopil som preco. Dokonca aj ked mi ju brali z domu ako stary spotrebic, tak ju chalani nechceli, aj ked som im hovoril, ze je funkcna. Povedali, ze idu s tym rovno do zberného dvora - Whirpool ani zadarmo. * Presne tie iste problemy sme mali - umyvacka neumyla polovicu riadu, v podstate ak som riad neumyl v studenej vode pred umyvackou, tak to neumylo vôbec, zaseknuta kapsula, neotvorene dvierka na kapsule, vyhadzovanie istica, nelogicky priestor vo vnutri, ciste psycho... * Jednu Bosch mame v byte uz 13 rokov a funguje excelentne, druhu Bosch v dome 1 rok a tiez absolutna spokojnost. Ziadne z tych veci hore sa nestavaju. Vôbec netreba predoplachovat riad, ved nato tam ta mycka je, aby to sama umyla. * PS: Nie som predajca Bosch. Je mi ukradnuta akakolvek znacka, ale co je dobre rad pochvalim, co ma sklamalo tak sa rad postazujem.
Odpovedať
@pier my zas na firme co sme mali bosch, bola viac v oprave ako funkcna. A nevydrzala ani zdaleka 9 rokov, hned po zaruke sa zacala sypat :) mozno piatkovy kus, ale na zaklade toho som si bosch nekupil
Odpovedať
@weggie kedy si ju naposledy čistil? Máme Gorenje a tá s času na čas neumyje pekne ale to vieme, že sa zabudlo dlho na čistenie, dáme čistič a všetko v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 Áno, aj mne presne napadlo kompletné vyčistenie. Mne toto robila umývačka, dokonca občas prestala aj ísť úplne a po kompletnom vyčistení fičala ako nová :-) A tiež som začala aj riad trošku inak ukladať a bolo všetko v pohode. Ako dlho to tak fungovalo ale netuším, keďže v tom byte už nie som :-D
Odpovedať
ak používaš kapsule Jar alebo Finish, leštidlo sa nepridáva! Niektoré umývačky (AEG, Whirlpool majú tlačidlo "kapsule" volá sa napríklad 3v1, ktoré zastavujú dávkovanie leštidla. Bosch má možnosť dávkovanie vypnúť v menu). Rovnako ak používaš Jar, ten je postavený do tvrdosti vody 25dH a netreba soľ dávkovať, alebo len veľmi nízke množstvo. Ale tvoje neumyté riady nie sú spôsobené ani leštidlom ani soľou. Už si niekedy čistil umývačku čistiacim programom? Alebo aspoň strčil do nej napríklad finish čistič - plochú plastovú nádobku hore dnom a pustil program 50°C? Nepíšeš tiež akým programom si "neumyl" tie riady. Kapsule najmä Finish neumyjú riady pri krátkom programe, napríklad 30min. Mal som roky AEG - vynikajúca, v novom dome mi tiež nechal pôvodný majiteľ Whirlpool - strašné, našťastie sa po mesiaci pokazila takže som ju hodil do smeti a mám tiež Bosch so sušením Zeolith - toto ale nefunguje tak ako píšu.
Odpovedať
@weggie To máš poriadne zanesené ramená ostrekovača-spodný ako aj vrchný.. Stačí ak sa do nich dostane napr.kúsok z citrónu alebo nejaká nečistota a tryska Ti neprodukuje tlak aký by mal byť.. Ja mám Whirlpool už dlhší čas ale takto mi ešte riad "neumyla" ako píšeš Ty. Každý mesiac dám tabletku na komplet prečistenie UMR a nemám problém, ale ak keby si dala Ty tabletku a máš znečistené ramená /spodné-vrchné/ tak Ti tabletka nepomôže.. Musíš vybrať ramená a vyčistiť poriadne tlakom vody. Ja to zvyknem urobiť tak, že dám dole ružicu zo sprchy a pustím čo najvyšší tlak do ramena..Pozri hlavne na koncoch či Ti preteká voda...Zvykne sa tam usadiť nečistota a to zvyknem prečistiť špáradlom..Neviem koľko je ročná Tvoja UMR ale môže byť aj príčina to že máš tam tesnenie /dvojitý otvor/ presne oproti vrchnému košu a keď Ti to netesní tam je hlavná príčina poruchy..Nafoť mi to tesnenie detailne /čo najbližšie/ a napíšem Ti či je dobré alebo nie. ;-)
Odpovedať
@pier Ja Bosch ani zadara ;-) Tak isto nie som predajca, iba bežný užívateľ, ale tiež čo je dobré rad pochválim, čo ma sklamalo tak sa rád postažujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@technik007 aký si mal problém s Bosch? naši majú Bosch vstavanú už 10 rokov. Bola to z prvých lastovičiek so samostatným výsuvným košom za rozumnú cenu (šírka 60 cm- ak si dobre pamätám bolo to do 500 €) Po celý čas ide bez problémov akurát nám nevydržalo jedno zavesenie predných dvierok po asi 4 rokoch. Volali sme technika, hneď v telefóne vedel čo je chyba, objednal prišiel a vymenil pričom pri návšteve nám potom vysvetlil, že od výroby tam mali vraj slabo niečo nadimenzované a počas výroby toho typu to upravovali že na tomto typu umývačky to už menil viacerým. pritom naši len dopĺňajú soľ a raz za čas keď sa im nepozdáva už odór z umývačky ju pustia naprázdno na prečistenie prípadne s tým prípravkom od finishu. Inak žiadna špeci starostlivosť.
Odpovedať
@sousedekovci89 Môj syn, ale už ju vymenili nakoľko sa začalo kaziť jedno čerpadlo, výmena po mesiaci znova tá istá závada, potom prestalo svietiť na podlahu /čo ho nejako netrápilo/ a nakoniec odišlo vysokotlaké čerpadlo... Tak výmena za druhú UMR.. Teraz hoci bol nerád vymenil za Whirlpool, nakoľko má veľa vecí v kuchyni od Bosch /práčka+sušička,MKW,sporák/ ale už prestal veriť tejto značke... Šťastie že je to ešte v záruke ;-) Ja mám Whirlpool používam ju aj na zaváranie a ver mi že dostáva teraz zabrať, nakoľko ešte frčí"zaváracia" sezóna a UMR ide denne aj 4-5x okrem riadu..Ako som spomínal mám ju už /za chvíľu dostane občiansky preukaz/ ale mám na ňu všetky dielce a tak nie je problém ju znova dať do chodu kým sa s ňou nerozlúčim "nadobro".. :-D
Odpovedať
asi sa treba pozrieť kde je konkrétny spotrebič vyrobený - skôr ako to, či je to Bosch, Whirlpool alebo iný zázrak. Mám Whirlpool chladničku Made in EU = Poľsko. Ale pôjde skoro z domu. pleseň za plastovými okrajmi sklenených poličiek, teraz začala robiť taký rámus, že v noci utekajú od nás myši a psy a zavýjajú aj vo vedľajšej dedine 🙂
Odpovedať
Treba mat štastie ,pračka Bosch mala dva a pol roka a umyvačka Bosch má 17 rokov a stala 15 000 SK.
Odpovedať
tiež sme mali podobný problém (iná značka) , zavolali sme opravára a ten zistil, že sa nám netočia trysky. Zavolajte opravárovi, ten najskôr zistí, aká je chyba.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Čaute,potrebujem radu. Umývačka whirpool po spustení akéhokoĺvek programu do 5 minút ukončí program. Neviete kde by mohol byť problé?
Odpovedať
@peter_uher cerpadlo nasavacie, mne to robilo, netahalo vodu mycka sa odstavila
Odpovedať
@eeffka Ukáž mi na UMR NASÁVACIE čerpadlo, jedno že na akej ale presne to čo popisuješ!!!!! Pošlem fľašu domácej ak mi pošleš foto... Platí??? ;-)
Odpovedať
@peter_uher Pozri či nemáš vodu nejako blokovanú /aquastop/ zalomená hadica, prívod vody,samotný ventil na aqua hadici vadný ventil,čerpadlo na odpad vody by malo hneď zareagovať po zapnutí UMR..Je toho viac a môže to robiť aj programátor..
Odpovedať
@technik007 tak motorcek? Fakt si potrebujes mastit ego na zene? Dame si sutaz v rozpoznavani odtienov oranzovej? 🤦‍♀️😉 Podstatne je ze opravar prisiel,opravil a ide to, mala som rovnaku chybu, stalo ma to 25e, 13r mycka
Odpovedať
@eeffka "Dame si sutaz v rozpoznavani odtienov oranzovej? 🤦‍♀️😉" Daj si sama súťaž, ak nevieš reagovať na to čo som písal, a skudni hormóny ;-)
Odpovedať
@peter_uher mne to robilo to iste, a pomohol technik, ale zbytocne, pretoze povedal, ze by sa to stalo aj tak, treba ju asi zresetovat.. len uz si nepamatam ako.. nejak postlacat ON/OFF a vytiahnut zo zasuvky. Raz mi robilo dokonca to, ze donekonecna nasavalo vodu (ahned ju odcerpalo) Skusal si nieco, pokrocil si, alebo stale tam je ten problem?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Poraďte mi prosím. V decembri som kúpila umyvacku Whirpool ale veľmi často si pýta soľ a aj riad je slany a nie je perfektne čistý. Ak premyjem umyvacku s pripravkom čistič umyvacky, 4 -5x umyti sú čisté riady a potom zase pýta soľ. Môže byť dôvodom že mám zle nastavenú soľ?je to na stupni od 1-5na ktorú dávate vy?neviem akú máme tvrdosť vody. Môže to byť preto že na čím vyššiu stupeň nastavite tým viac soli to používa?
Odpovedať
Profilova fotka
@katka_takacova ano, presne tak to funguje. cim tvrdsia voda, tym viac soli. neviem aku pouzivas, ale ani jedna moja umyvacka sa nekamaratila s jemnou solou - je jedno akej znacky. Vzdy sa rychlo minula. Ale ked som dala hrubu sol, ta uz je super. Sol pouzivam ja osobne iba finish. Lestidlo davam z DM a tablety jar platinum - zatial najosvedcenejsia kombinacia ;)
Odpovedať
Profilova fotka
a tvrdost vody - ako casto odvapnujes rychlovarnu konvicu? ak je to casto, tak mas tvrdu vodu,.
Odpovedať
@kaktusik007 Pokiaľ viem tak do žiadnej UMR sa nesmie alebo nedáva jemná soľ ale čo najhrubšia, ani výrobca UMR to nepíše!!! Tak sa potom nediv že sa Ti minie soľ veľmi rýchlo a nekamarátila sa s UMR.. ;-) ""Najlepšia je morská soľ ktorú niektoré gazdinky dávajú do nádržky a potom sa divia že odíde vysokotlaké čerpadlo""... :-D :-D :-D Ja dávam bez problémov soľ z Lídla a vydrží mi aj 1/2roka a to si nemysli že UMR u nás pracuje málo..Leštidlo dávam veľmi často ale nedivím sa tomu, vzhľadom na používanie UMR.. 8-)
Odpovedať
@katka_takacova No to musíš mať veľmi tvrdú vodu, ak si tak často pýta soľ.. Akú soľ používaš??? Čo sa týka tvrdosti tak si musíš nastaviť dávkovanie soli na vyšší stupeň ako máš.. Veď si nastav na viac a uvidíš ako sa zachová UMR...Ale ako píšu predomnou tak ak často sa Ti zanáša rýchlovarná konvica, tak je voda veľmi tvrdá a musíš to riešiť centrálne-zmäkčiť vodu, pretože to nerobí dobre ani s práčkou, vodovodnými batériami... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 som myslela sol do umyvaciek, kazda znacka ma iba jednu sol a tak ti pri nakupe nedopne, ze tam moze byt rozdiel v zrnitosti, ale je. Niektore su proste jemnejsie (aj ked od jemnosti kuchynskej soli maju daleko) a niektore maju takmer 3-4 mm kusky a toto je sol, ktoru do umyvacky preferujem ja ;)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?