Plynový kotol Bosch Condens GC2300 22-25

Ahojte, treba nám vymeniť plynový kotol. Mate niekto skusenost s týmto Boschom? Kedy je najlepšie dat meniť kotol, v zime ci keď je teplejšie? Na čo si dať pozor?
Odpovedať
Aj mna by zaujímal presne tento kotol ale asi nikto nič, škoda.
Odpovedať
@emel91 už sme vymenili, dali sme ten Bosch so zásobníkom na teplú vodu. Muz chcel, ale všetko sa robilo narýchlo takže teraz ten veľký kotol je nad wc tesne pri hlave keď sedím... No nevadí, sú aj horšie veci. Funguje zatiaľ fajn a vždy máme teplú vodu hneď a veľa. To je špica. Napr. umyjem riad (umyvacku nemáme) a osprchujem seba aj deti a furt ide tepla. Takže toto je ok. Trochu sme však riešili ovládanie, lebo termostat ma len cez kábel... resp. ten je v cene. Keby sme chceli manuálny, sú to viac náklady. Takže zatiaľ so značkou Bosch spokojnosť, uvidime ďalšiu zimu viac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od everdene:

@emel91 už sme vymenili, dali sme ten Bosch so zá…
@everdene dobry deň chcem sa opýtať nakolko mate na tom kotli nastavenu teplotu vody do radiatorov.
Odpovedať
ma to rozoberatelny vymennik, to je hlavna vyhoda preco som ho bral, inac nicim inym specialny, po zapojeni mu piskal plynovy ventil, kazdy na to cumel jak puk (autorizovany servis), potom mi to jeden servisak dosteloval (co bosche ani nerobi), ak ide zere aj travu, je lepsie ten ich modulovany termostat vyhodit a pouzivat obycajny onoff. ale za 3 roky sa asi z 1/3 zaplatil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vvalo:

@everdene dobry deň chcem sa opýtať nakolko mate …
@vvalo teraz točí od 38 - 48 st., Bosch 8700iw
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ppo:

ma to rozoberatelny vymennik, to je hlavna vyhoda…
@ppo Nechápem, prečo nejaká firma známeho mena sa desaťročia špecializovala na niečo, napr. na výrobu el. náradia a zrazu človek zbadá, že v súčasnosti začali vyrábať aj chladničky, práčky,... neskôr aj televízory, či napr. kotly,... Potom to aj tak vyzerá. Zaujímalo by ma, ako je po po 2 sezozách napr. spokojná @everdene . My sme na jednej stavbe mali podobný kotol od tej značky a bola nespokojnosť. Technici chodili k nemu každú chvíľu, stále bol nejaký problém s reguláciou. Našťastie pre dodávateľa, práve už skončila záruka na kotol, tak neviem, ako to bude ďalej 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@ppo Nechápem, prečo nejaká firma známeho mena sa…
@petersd ahojky, s kotlom sme v podstate spokojní, ohrieva dobre, aj na to ovládanie sme si zvykli, resp.uz neriešime. Mali sme tie programy nastavene že odídeš do prace a nastavíš nižšiu teplotu a asi to pomáhalo, len sa s tým treba vyhrať a nie vždy to prestavilo hned, ale to je problém software. Menilo sme 1 radiátor za väčší a máme oproti min.roku vyššiu spotrebu ale nie extrémne, malo by vyjsť o 100 kubíkov a aj viac vody sme ohrievali. Keď sme preč, vieme si pozrieť aktuálnu teplotu aj vlhkosť, aj spotrebu minule roky, toto je fajn, má to svoju aplikáciu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vvalo:

@everdene dobry deň chcem sa opýtať nakolko mate …
@vvalo ani neviem, máme na radiátoroch tie nove ventily, marí sa mi ze na 60 stupňov. Máme na niektorých miestach podlahové kúrenie takže nemôžme viac dat, malo by byť max 55 st. ale zatiaľ to funguje...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?