Oplatí sa americká chladnička za cenu 1099,- €?

Chcel by som sa poradiť. Našiel som na jednej predajni americkú chladničku AEG RMB86111NX za cenu 1099,- €, všade inde na internete som našiel minimálnu cenu 1395,- €. Maju posledné kusy a potrebujem sa rychlo rozhodnúť pokiaľ ešte majú.
Odpovedať
Profilova fotka
Nikdy v zivote americku chladnicku je zbytocne hlboka a vela ludi sibto uvedomi az ked je doma a s velkostou priestoru to tiez nieje terno.
Odpovedať
Ja mam etu za nejakych 800-900 eur pred rokom a pol. Bez hluposti typu davkovac vody a kociek. Potrebovala som uzsiu ako bezne americke (nemam miesto v mini kuchyni) s co najvacsim mrazakom (ten davkovac len ubera miesto z mrazaku). Je pravda, ze mi chybaju zasuvky v mraznicke, nie je to tak prehľadné, a chladnicka nie je az taka velka (len dost hlboka). Dajte pozor na police, idealne aby sa dali presuvat (moje sa nedaju, maju presne urcenu vysku, co je obcas zbytocne vysoke). Ak by som mala miesto, urcite by som radsej vzala 2 obycajne chladnicky a dala vedla seba :D maju ovela viac miesta :D
Odpovedať
Profilova fotka
@majonitra ja som akurat kupil LG GSB760PZXZ za 750€m , IMHO je zbytocne priplacat za pripravu ladu ci napojov.
Odpovedať
@majonitra Brala by som. Ja mam vstavanu chladnicku 200 l a hlavu si trieskam kazdy den, kamoska ma americku 400 l a je jej malo. Ten, kto vari, pecie a sem-tam hosti, tomu sa urcite zide, ta tvoja ma krasny objem pre 4-5 clennu rodinu.
Odpovedať
@lopka1313 mame priestor preto sme dali vstavanu cisto chladnicku a do spajze cisto mrazak. Ale ak sa zadavatelovi paci amerika, tak nech si ju kupi.
Odpovedať
@majonitra zda sa mi tam malo miesta. Pozor bu som si dala,ci je mozne menit vysku polic. Ak by som si ja vyberala,tak bez vyrobnika ladu,ci ako sa to vpredu vola.
Odpovedať
sa mi paci ako hovoria ze je zbytocny vyrobnik ladu ti co ho nemaju. naopak, je to vyborna vec kvoli ktorej som ju kupoval. Mam Lg s vnutornym objemom cez 600l. ak sa ti pozdava cena a velkost tak ber.
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy to bude tym, ze ti co ho povazuju za zbytocny ho asi kupovat nebudu :) Nepotrebujem kvanta ladu a tych 20 kociek rocne si spravim aj v tom za par centov . Mimochodom v USA bolo LG zazalovane prave preto, ze koli tomu vyrobniku ladu odchadzal kompresor. https://topclassactions.com/lawsuit-s...
Odpovedať
Profilova fotka
Ak máš na ňu priestor a budget určite ju ber. Je to super mat výrobník ľadu. Každému z nás je jasne ze nove chladničky pravdepodobne 10 a viac rokov už nevydržia. A žaloby v Amerike,? Tam je to národný sport.
Odpovedať
@majkoj ale zadavatel temu sa pytal na tento konkretny model ci sa oplati kupit, nie ci je dobre mat alebo nemat vyrobnik ladu. A co sa tyka poruchovosti, na kompresor je zaruka 10 rokov tak uvidime :)
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy nuz otazka znela "Oplatí sa americká chladnička za túto cenu?" a ano zaruka je 10 rokov, akurat z toho co som cital, oni zaplatia len material... Mam z toho trosku strach :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb ale tu nejde o macku v mikrovlnke, ale o stale dookola kaziacu sa ladnicku za 2k. Tie pribehy tych ludi sa dost zle citaju ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj dnes su uz vsetci vyrobcia s prusermi, je jedno ci sa jedna o spotrebnu elektroniku, auta alebo potraviny, ziaden velky vyrobca nie je bez viny a ty ako maly konzumny clovek voci tymto gigantom nemas inu moznost nez verit ze teba sa to tykat nebude :)
Odpovedať
Profilova fotka
@codyy cital som si tu zaruku a mam vazne obavy. Lebo zaruka, ktora slubuje ze mi niekto opravi chladnicku do 60 dni mi je na dve veci. Ze som si to neprecital skor. Zostava len dufat, ze mna to nepostihne.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Okrem toho treba ešte počítať aj s takou vecou, že niektoré veci sa na dnešných chladničkách proste vymeniť nedajú, lebo sú už vo výrobe montované (zalievané) izolačnou hmotou tak, že ich výmena proste možná nie je. Voľakedy na starej Calex, alebo Minsk chladničke som kúpil v obchode za 15 Kčs termostat a vymenil som si ho sám. Dne sa na takmer žiadnej chladničke termostat vymeniť nedá. Načo je mi potom záruka? A že by mi niekto menil chladničku kvôli termostatu za novú, tak tomu tiež moc neverím. Čo sa týka 60- dňovej lehoty na opravu... dobre, ale nech si predajca príde pokazenú odviezť (nebude sa s ňou hádam teperiť zákazník a ešte na vlastné náklady) a nech mi hneď na tých 60 dní postaví rovnakú chladničku do kuchyne. Potom poviem, že záruka je v poriadku. :-)
Odpovedať
@majonitra to je dobra cena. Designovo mam presne identicku, ale je na nej nalepka Bosch. Urcite vyrobnik ladu, drte a chladenej vody. Super vec. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign neber to prosim ako rypanie, respektujem, ze kazdy ma ine preferencie, ale naco konkretne spotrebuvavas ten lad ? V čom je voda čo z toho tečie iná, ako ta z vodovodu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Je proste taká americká... :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Inakšie zdieľam plne Tvoj názor. Ja pijem extrémne chladené nápoje bez rozdielu na ročné obdobie. Najlepšia je Cola z mrazničky, keď ju vyberieš v správny okamih a otvoríš, tak do tretiny fľaše sa vytvorí ľad. Vtedy je pre mňa správne vychladená. No a napriek tomu nemám potrebu mať doma americké hebedo s výrobníkom ľadu, spoľahlivo si ho spravím v sáčkoch v mrazničke. :-)
Odpovedať
@majkoj voda je ina v tom, ze je filtrovana a vychladena na teplotu vhodnu na pitie. Lad a drt v lete denne do drinkov, coctailov, smoothie, atp. Masinka ma stale lad vyrobeny bez toho, aby som do mraznicky daval nejaku plastovu srandu naplnenu vodou, potom niekde tie kocky uskladnil. Nejaka nadoba v mrazaku. Ked sme mali este klasiku chladnicku, tak sme tak jasne ze robili. Stalo sa, ze clovek myslel na ine veci ako na to, ze treba dat vyrobit lad. Prisla napr. navsteva, vypytala si lad do napoja a zial musela cakat tri hodiny na drink z ladom. Alebo ja som chcel x krat Colu s ladom a lad nebol...
Odpovedať
@jamk1 ci si plesknem 2,5 litrovu Colu zamrazit, alebo mam mrazak mensi o objem vyrobnika ladu je presne to iste. Obe "veci" zaberaju v mrazaku plac. S tym rozdielom, ze ty ked mas v mraznicke Colu, mas chladenu len Colu. Ja vyberiem kocky ladu a ochladim nimi hoc aj Cognac. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Cognac chladiť nemusím, lebo alkohol nepijem a nato, aby som mal pár kociek ľadu vyhodiť 1000€ je podľa mňa dobrá blbosť. Ale dobre... máte americké chladničky... už len aby ste mali aj k nim patrične veľké domy, s rozlohou aspoň 500m2 a 3,5m vysoké miestnost, aby to bola tá "pravá Amerika" Potom budete "IN" :-D :-D :-D
Odpovedať
Tiez som planoval do baraku americku chladnicku, ale po preskumani trhu a osobnych navstevach obchodov ma to rychlo preslo. Je to iba marketingovy nezmysel a cela americka chladnicka je pekne na k****t. Mala chladnicka, kde sa nezmesti ani hrniec nebodaj plech, a mraznicka koli vyrobniku ladu ci chladenych napojov uplne nanic. A preto planujem normalnu 70cm chladnicku ktora ma oslovila na prvy dojem svojim objemom a hlavne rocnou spotrebou alebo dve A+++ chladnicky vedla seba ala americka a vtedy americka za vyssiu sumu moze ist do riti, teda pokial nemate potrebu si tam pchat lad celorocne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 z popisaneho to vypada tak, ze ti co nepiju nepotrebuju lad :) , ale teraz vazne, ja som tiez teraz kupil americku chladnicku a je mensia a lacnejsia ako moja chladnicka a mraznicka co mam teraz :) . Len maju chudata rokov a uz blbnu...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Ja si neviem predstaviť už len tú samotnú vec, ako v takej chladničke človek udrží prehľad. Mám chladničku nejakých 320l s mrazničkou a veru sa mi stane, že na nejakú potravinu zabudnem. Neviem si predstaviť mať prehľad v takom americkom hebede. a taký argument, že príde návšteva a nemám ľad a musí čakať tri hodiny... tak sory, ale ak si niekto nepamätá, že treba dať robiť ľad, aby bol v zásobe, tak to ho nevytrhne z problému ani americká chladnička. Lebo pre takého človeka by tá americká chladnička musela vedieť aj mlieko dávkovať a dokupovať... :-)
Odpovedať
@megdesign cognac? ozaj s ladom? mne prave chuti poharik izbovej teploty :-), ale ak ti to tak chuti :-). mame americku chladnicku, aj s vyrobnikom ladu, v lete super do nealko napojov, bud mi vypluje kocky alebo ladovu drt. ale co pouzivam ozaj dennodene - to je voda - chladena. mama to vola,ze si da vodu zo studnicky :-). tak sme si na to navykli, ze normalnu, priamo z vodovodu doma nepijeme, je pravda, ze teraz by som zvazovala ci americku side by side alebo tu druhu. lebo ozaj moze nastat prekvapenie, ze do normalnej bachnes cely klasicky plech s kolacom, ale do americkej side by side nehrozi. ale ved kazdy si podla svojich preferencii a svojho zvazenia vybera vybavenie do domacnosti :-)
Odpovedať
@jamk1 ale tu nejde o to, ze chcem byt in. Vobec nie. Ale viem, ze ja ten lad vyuzijem. Ci uz pre seba, alebo navstevy rodiny, priatelov,...
Odpovedať
@cina1 ja mam rad studene drinky. A ano. Vodu aj my len z chladnicky.
Odpovedať
@jamk1 no v radiu som pocula,ze nejaky amik sa stazoval na vypadok wifi, ze nemohol potom nakupit, co mu chyba v chladnicke...ale uz nehovorili, ci americku mal :-D
Odpovedať
@cina1 a ano, cognac s ladom. Ale zas odbacame od temy. "Zadruhé, koňak se pije v pokojové teplotě, to znamená nejvýš při teplotě do 22 stupňů. „Koňak má být osvěžující pití. Jestli chcete něco teplého, dejte si čaj,“ radí s úsměvem Hennessy. „Proto si dejte v restauraci pozor, kde jim lahev koňaku stojí. Jestli někde u trouby, je to katastrofa,“ dodává. Sám má i proto rád koňak s ledem. „Whisky na ledu nepiju, ale koňak ano. Je to osvěžující a trochu to zmírňuje žár alkoholu. Musí to ale být kvalitní led, který se vám ve skleničce okamžitě nerozehřeje. A také se led dává do skleničky jako první – nikdy ne obráceně,“ říká." https://www.forbes.cz/naucte-se-konak...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?