Na Slovensku vyrábané spotrebiče

Budem zariaďovať dom a tak má napadlo čo sa u nás fyzicky vyraba. Boli TV Samsung z Galanty. Ešte má napadajú Pračky z Popradu. Niečo ďalšie? PS: nepíšte hejt alebo svoj názor 🙂
Odpovedať
V SNV sa vyrabaju kompresory pre chladnicky, nabytok v Sabinove,
Odpovedať
@skpeter ziaden hejt, iba aj ty musis sa lepsie pytat. Co sa tyka spotrebicov, tak u nas sa to len montuje. Nie vyraba. Ale tak to funguje so vsetkym v tomto globalizovanom svete. Stale tam budes mat nejaku suciastku vyrobenu v cine. A aj tak kupovat spotrebice zmontovane u nas moze byt aj problem, nakolko sa kludne mozu montovat pre iny ako nas trh. Takze ozaj je to hlupost.
Odpovedať
@skpeter a napadlo ma par veci slovenske audio, reproduktory slovenske lietadla, slovenske lode, jachty, slovenske hud. nastroje, Resp mozno ceska Mora
Odpovedať
Tesla Stropkov - audio/videovrátnik, vypínače, el. zámky
Odpovedať
@zita19 V SNV sa vyrába aj "spotrebný" materiál Spišká borovička 😄 😄
Odpovedať
@skpeter el. spotrebiče? tie sa všade len montujú,nikde sa nevyrába komplet všetke súčiastky, bolo by to nerentabilné, lebo vývoj je len v niektorých značkách, takmer celá produkcia polovodičov je z ázie, atd , všetko u nás montované ide do celého sveta, predaj záleží od ponuky a dopytu, cena práce je drahá už i u nás, vyrábame napr. najviac nových aut na hlavu, a je u nás najviac 15ročnývh a viac
Odpovedať
Ďakujem za každý tip montáže 🙂
Odpovedať
chirana stara tura, viem o striekačkach armatúrka myjava
Odpovedať
@technik007 spiska borovicka sa nerobi v SNV, ta najlepsia sa robi v Starej Lubovni
Odpovedať
A ešte elektronika Orava, ale tá je kompletizovana možno z druhotriednych súčiastok, lebo čo som kedysi mal tak to nevydržalo. Napr. domáce dvd kino som cca pred 15r reklamoval 7x a až potom mi vrátili peniaze. Na druhú stranu toto dvd bolo ako naši hokejisti. Prehralo takmer všetko
Odpovedať
Profilova fotka
Orava je iba značka, dovoz z Číny...
Odpovedať
Ak chces nasu elektroniku. Popozeraj bazos. Najdes tam isto Calex chladnicku zo Zlatych Moraviec. Tatramat bojler a pracku, doma u nasich este mam Tesla radio aj televizor- funkcne. Telefony sa vyrabali na Slovensku. Pocitace sa tiez robili na Slovensku napríklad Maťo. Apropo kedysi Tatramat automaticka pracka fungovala 20 rokov bez poruchy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@skpeter ohrevné zásuvky skladajú z dovezených dielcov v MI.
Odpovedať
@ascedant chladnička, bojler je biela technika, z elektroniky má akurát tak elektromechanické prvky ako kontakty ,prepínače, medzi elektroniku v domácnosti patrí TV, rádio, NB, chytrý mobil, tablet a podobne
Odpovedať
@zltalienka ohrevné zásuvky?čo je to? ak sa el.zásuvka hreje je vadná,žeby ohrievač upevnený v zásuvke?
Odpovedať
@duzu preco to nedas do googlu skor, nez z toho vyjdes ako hlupak?
Odpovedať
@kejsix k čomu je to dobré v domácnosti? vysušovať jedlo?a stále zapnutý ohrev? tým vykúri menšiu kuchyňu,to sa oplatí tak vo výdajniach stravy
Odpovedať
@duzu Ved Ti to nik nenuti, spotrebic ako kazdy iny. Ja som reagoval na to, ze si ani nevedel co to je. Pritom to nieje ziadna novinka.
Odpovedať
@kejsix ja som nevedel načo by som to použil, jedlo ohrievam v MV , ak je niekto nepriateľom MV skôr bola rúra na pečenie, alebo ohrev na pare tam sa nevysuší
Odpovedať
Ohrevne zásuvky; protože je známo, že z ohřátého talíře chutná jídlo mnohem lépe než se studeného 🙂
Odpovedať
ohrevna zasuvka som pocul prvýkrát v zivote.. A to by som veru nechcel, ved si to ohrejem v hrnci 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?