Kto má doma centrálny vysávač?

Zobraz úvodný príspevok
prosim vas napiste kto ma centralny vysavac ,alebo ma s nim skusenosti lebo to planujeme do nasho domceka..dakujem aj firmu
Odpovedať
@matusko48 super, to som rad, ze sa ti chce. uplne vsetko idem menit aj strechu, podlahy, na novo steny. je to stary dom, takze uplne na komplet prerabka ma caka. @ricmond79 a ked rozvody nie su? je to stary dom a kedysi nic taketo nebolo. tym padom sa to nebude dat nijako domontovat?
Odpovedať
@kebabstar ak ides prerabat cely dom tak si vies urobit rozvody. Treba navrhnut kde bude centralna jednotka, kde zasuvky a odporucam natiahnut rozvod aj do kuchynskel linky.
Odpovedať
Profilova fotka
@kebabstar @ricmond79 Niektore firmy ti rozvody vedia urobit tiez za teba... Mozno zeby som to nechal zverit im predsa uz vedia co a ako a maju skusenosti aby si nemusel vela rezat do stien
Odpovedať
@pavol_v ano viem ze to robia firmy co predavaju c. vysavace. Tiez by som to dal urobit im. Len koncovka sa lisi od typu hadice. (prenosna alebo hadica do steny)
Odpovedať
@ricmond79 ako som uz napisal, idem prerabat cely dom a preto ma napadlo, ci sa to da. no som rad, ze ano, lebo s drahou sme sa rozpravali, ze by sme centralny vysavac brali, kedze ho teraz viaceri ludia vychvaluju a u jednych znamych sme ho aj na vlastne oci videli a vysavanie s nim bolo jednoduchsie. a viete poradit aj nejaku dobru firmu, znacku?
Odpovedať
@pavol_v o tom, ze by som si ich spravil sam po pravde ani nerozmyslam. najradsej by som to cele dal nejakej firme spravit. lebo za jedno ani nemam moc casu sa s tym babrat a za druhe by som sa bal, ze by som zle tie rozvody spravil a potom by som mal len problemy. radsej to necham vsetko na odbornikov!
Odpovedať
ti ktory mate co vvravite na zabudovanu hadicu v stene?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Prosim o skusenost realnych uzivatelov CV. Aky velky to robi hluk na vystupe z domu? Vyvod nam vychadza oproti susedovej terase, tak ci treba uvazovat s potiahnutim vyvodu v izolacii dalej tak o 3m.
Odpovedať
@nicearty Na vystupe z domu to nerobi ziadny hluk. Nieje sa coho obavat. Vecer to mozem natocit a poslem vam to do SS.
Odpovedať
@ricmond79 tak to je dobra sprava. ak vas to nebude prilis obtazovat, mozte poslat. Viem ze sa dava medzi vyustenie a jednotku aj tlmic, mate ho?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@rkorba dobrý večer prosím vás viete mi poradiť kde na ebay to nájdem?Poprípade či to niekde kúpim v Poľsku,alebo len objednať?
Odpovedať
@suzanna86 Ahoj neviem co konkretne hladas ale vysavac si idem kupovat tento, jedine co sa tam moze pokazit je motor a preto kupujem dvojmotorovy , nech to mam do smrti :-D http://www.profivysavace.sk/product.p...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba Opatrne, to nebude celkom s kostolnym poriadkom. Predstav si prietok 128l/sec a este raz sa pozri na ten vysavac :-S :-D
Odpovedať
@3333hrmenych Oni len zcitavaju vykony motorov, ja prietoky nikdy merat nebudem , ale ked su tam 2 motory tak to bude silnejsie ako jeden i ked mozno +50%. 100% urcite nie.
Odpovedať
@pistikus preco si skepticky voci CV? Ako myslis to spatne vytahovanie prachu do domu a bezproblemovu dlhorocnu funkcnost rozvodov?
Odpovedať
@sadell ja nie som skepticky voci CV. Máme ho. super vec. Moja reakcia bola na umiestnenie vtahovacej hadice v stene.
Odpovedať
Syn je alergik, ideme dat centralny vysavac. Ti, ktori ho mate uz dlho, aku znacku mate, odporucate?
Odpovedať
@sadell elektrolux Maximálna spokojnosť máme 3roky
Odpovedať
ProfiVac a tiez uplna spokojnost
Odpovedať
@sadell mozno by som nesiel len po znacke, ale urobil si filter alebo tabulku kriterii, uz sa tu o tom popisalo. Zivotnost/odolna konstrukcia, typ motora a filtra, dlzka zaruky, spotreba energie vs. sacia sila, aj samotny vykon, pohodlne ovladanie, a samozrejme cena. Aspon 5-6 typov, najlacnejsi a najdrahsi by som skrtol, ako pri vyberovom konani a potom rozumne vybral. A kupoval by som v SR, kvoli servisu, zaruke, podpore. A drzim palce.
Odpovedať
Ahojte, sice tu hladam nieco uplne ine ale narazila som na tuto diskusiu 🙂 Kedze mam doma centralny vysavac s tou hadicou co je v stene, mozno Vam niekomu pomozu moje skusenosti. Robili sme pred 2 rokmi rekonstrukciu starsieho RD ktory sme kupili (a este staaaale ju robime, tusim sme radsej mali stavat), a velmi som chcela aj centralny vysavac kedze som ho v byvalom dome tiez mala. Tam som ale mala ten obycajny kde sa nosila hadica. Na vystave v Blave sme ale videli tu schovanu hadicu, a zapacila sa nam. Kupili sme si potrubie a manzel to namontoval. My sme nerobili podlahy, tie ostavali povodne takze sme to museli tahat nad sadrokartonom. V tej firme kde sme kupovali material nam poradili presne ako co spravit, pani od nich prisla aj na obhliadku a vsetko nam vysvetlila. Na co nas upozornili bolo ze potrebujete naozaj silny vysavac, a este nam ukazala aj tie cinske diely a to sme s manzelom zavrhli, aj ked su pomaly o polovicu lacnejsie. Ked to vidite nazivo nieje o com. Takze ja to mam doma tu schovanu hadicu cca 1,5 roka a zatial skusenosti uplne super. Upratane mam raz dva. Podla mna ovela lepsi system ako ten co sme mali predtym. Dufam ze som Vam pomohla 🙂)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, Tiež riešim CV, aktuálne zbieram cenové ponuky a rozmýšlame, či si spraviť sami alebo dať firme. Kto ste robili montáž svojpomocne, máte prosím vyrátané nejaké financie+čas, či sa reálne oplatí spraviť montovať to svojpomocne? Ďakujem
Odpovedať
Ahojte, v dobe robotických vysávačov, vysvetlite mi prosím vás, v čom je ten centrálny vysávač taký super.
Odpovedať
@jurkoboss Ja mám robotický vysávač a mám aj CV, a ver mi, že CV využiješ. Napr nejaké kúty povysavat, alebo veľký bordel, alebo auto a pod. Ak máš kozub, tak bordel okolo kozubu. Stále sa niečo nájde
Odpovedať
@dracik333 tomu rozumiem, že robot nepovysava nejaký veľký bordel, auto, ... :-) Len stále nevidím zmysel inštalovať do bežného domu priemyselnú technológiu, určenú pre podniky. Keď viem, že nejaké kúty, interiér auta, nejaký bordelik v dielni alebo v garáži zvládnem aj bežným vysávačom. Akože, nie som nejakým odporcom centrálneho vysávača, iba hľadám argumenty, prečo treba do toho investovať do bežného domu
Odpovedať
@jurkoboss v kuchyni využiješ napr. tu klapku, keď stačí pozametat bordel a CV ti cez to vtiahne bordel cez mriežku v coklu. Je to raz dva, bez toho, aby si vyberal vysávač. CV nepotrebuješ stále riešiť káble. Sáčok riešiš raz za rok v podstate. Ma silný výkon. Ale, ak by som nemal, tak pre mňa by sa svet nezrutil. Skôr ženy by mali tu dávať skúsenosti, prečo áno a prečo nie. Ale v podstate je to asi ako s autom, načo kupovať nejaké suv za 26.000€, keď stačí Fabia za 10.000€.
Odpovedať
@dracik333 jasne, však je to o prioritách. Každý míňame svoje peniaze na niečo ine :-) Iba popíšem moju situáciu. Ja už som tak lenivý, že mi je niekedy zavela pozdvihat stoličky v jedálni a pospratavat veci v izbách, aby mal robot priestor. :-) Robota som kúpil, aby som ja nemusel behať po dome a vysávať 2x do týždňa. Samozrejme raz začas treba zobrať normálny vysávač a prejsť miesta, kam sa ten robot nedostane. Preto ja som nad centrálnym vysávačom neuvažoval, lebo pre mňa to samotné chodenie a vysávanie po dome je obtazujuce :-) a túto nechuť by asi nezmenilo aj keby som mal centrálny vysavac :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som poradiť s CV. Zvažujeme aký variant zvoliť. Pri jednom type čo nám ukazovala panička sa nedal nastaviť ťah a išlo len na maximum. Nie som si úplne istá či je to ok. Vy, ktorí používate aj napr. na vysatie sušičky, používate len maxi výkon? Má reálne opodstatnenie regulácia výkonu?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivicka0502 pokial viem regulacia vykonu sa da nastavit na rukovati, my mame tu "lacnejsiu" kde je len on/off. Mame 3 roky a teda este sme nepotrebovali regulovat. Vsetko vysavam na max. vykone, menim len hlavice podla toho co vysavam. Aj filter na susicke normalne na maximum, na to mam v technickej wally-flex na stene (odporucam). Dokonca aj synovi sople odsavame na max. vykone pretoze odsavacka si tlak sama redukuje. Za mna regulacia netreba.
Odpovedať
Profilova fotka
@rebecca363 ďakujem, lebo toto som nevedela odhadnúť či mi treba regulovanie. čo sme sa pýtali, tak regulovanie na hadici si treba priplatiť, inak v základe je len max. výkon. V technickej som aj povedala že potrebujem priamo z vysávača hadicu, wally-flex už nemôžeme dať, lebo na to nemáme predprípravu. Ešte do kuchyne zvažujeme vroom a štrbinové vysávanie na chodbu. a akú máš značku? zvažovali sme husky a ešte jedno ale nepamätám si výrobcu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?