Indukcna doska

Potrebujem poradit ohladom indukcnej dosky Elektrolux.Ked ju zapneme displejbsvieti, aj nastavime stupne ale potom zacuka a vypne sa, zasa sa sama zapne a zasa vypne..pritom vobec neohrieva..skjusala som hrnce, panvicu, tlakovy hrniec, vseetko ma napisane ze su na indukciu,akenic nefunguje... Dakujem
Odpovedať
mate na 220 alebo 380?
Odpovedať
Ahoj, jestli to dělají všechny varné zóny, tak je to na reklamaci. Ono je to na reklamaci i při jedné špatné zóně. Nicméně, chce to potvrzený záruční list, jinak se s Vámi nikdo nebude bavit. Pro stateopera - všechny indukce jsou pouze na 230 V. Ono jde akorát o to, které vodiče tam napojíš. Také je možné, že Vám to nějaký amatér zapojil na 400 V, ale to bych se divil, že to ještě neshořelo. ;-(
Odpovedať
To je uplna blbost,že všetky indukčne dosky su na 230V,zapájajú sa štandardne na 400V,na 230 sa zapájajú pri jednofázových bytoch alebo domoch.
Odpovedať
@poky80 škoda že je tu otázka , nebudeš už môcť reagovať, chceš povedať že cievku si napojil na 400V? čiže na 2 fázy?lebo 400V je medzi fázami, daj link aspoň na jednu ktorá sa tak zapája do novej témy, i v domoch kde je 400V sa každá zona napája na jednu fázu čiže cievka na fázu a nulák , výhoda 400V je tam preto že použiješ na druhú zonu aj druhú fázu aby nebola jedna veľmi zaťažená
Odpovedať
My mame indukcny varic a uz 2x sa nam pokazil. Niektore tlacidla boli nefunkcne, niektore po stlaceni vykonali inu funkciu nez maju. Opravili sme ho aj prvy aj druhy krat takto: 1. kupit v predajny s elektroinstalaciou sprej KONTAKT 2. rozobrat Indukcny varic 3. postriekat celu plosnu dosku na ktorej su suciastky, kontakty a mikrospinace sprejom KONTAKT z oboch stran 4. varic zlozit a nechat jeden den odpocivat, nech postrek pracuje :) Cez vikend sme takto opravili aj priatelke tiez uz dlhsiu dobu nefunkcny indukcny varic. Samozrejme, ze takto sa neda odstranit pokazena suciastka. Ale pokial je dovodom "skrat", ktory casom vznikne so zapecenej spiny a tepla, tak varic bude opät funkcny ako novy :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
dobryy den, mam tiez Elektrolux, rok staru, k tomu ind hrnce,, dnes som uvarila polievku,,, neskorsie idem zapnut na cestiviny vodu, zapla som P,,na rychlo,, mala som 2hnca,, po 2minutach mne vypli,,, teraz mi nejde zohrevanie, ale sveti,,nevyina sa,, na tch platničkach ked boli hrnce z vodou tam zapne dam na cislo a hned mi zapne F,, co to ma znamenat ?? prosim poradte
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Zdravím.Takisto mám Elektrolux 6 r. Pri zapnutí zasvieti E9 a nič.
Odpovedať
https://www.electrolux.sk/support/sup...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubo_gazdik Odpojenie ste skusali hadam ako prve, ci nie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@martina19877 Mam presne ten isty problem, ako sa vam to podarilo vyriesit?
Odpovedať
@iron261 klikni na @martina1987 a zistíš že je neaktívna, skontroluj nádobu magnetom a pozri na rovnosť dna napr. pravítkom, musí byť úplne rovné dno na celej ploche, nakoniec preveriť správnosť fungovania kontaktov, prečistiť kantaktom a zmerať ohmmetrom, pri varení vzniká s parou a prihorením mazľavá vodivá vrstva ktorá skratuje na plošnom spoji vodivé miesta medzi sebou ,musí sa to dokonale prečistiť,a všetko premerať mohla sa poškodiť celá elektronika, ak to sám nedokážeš , servis bude drahší ako kúpa novej,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?