Čistenie kondenzátora na sušičke

Ahojte.Cistile ste niekto kondenzatoe na susicke s tepelnym cerpadlom?Normalne sa rozobere cela susicka a vystrieka sa kondenzator.Ale vraj by sa to malo dat aj prusom vody v zlozenom stave.
Odpovedať
Nikto nic?
Odpovedať
@mcdog ja sice nemam susicku s tepelnym cerpadlom, no kondenzator normalne vyberiem zo susicky a v sprche ho vystriekam vodou...neviem si predstavit, ako by som ten kondenzator vystriekal priamo v susicke, vsak to by som mal vodu vsade po podlahe, nehovoriac o tom, ze mam susicku na pracke...vsak si zober navod a precitaj si ako sa to ma robit, u mna vybratie kondenzatora je otazka max 10 sekund...
Odpovedať
@mcdog tieto moderne susicky by mali kondenzátor čistiť automaticky, nazbieranu zkondenzovanu vodu na konci susenia by mala preliať cez kondenzátor a odpumpovať do odpadu.
Odpovedať
@marek_norway no v navode mas volat servis 🙂 A cena je 70€
Odpovedať
@spikerhc Túto správu máš skade ak sa smiem spýtať?? :-( Daj typ, ktorá to robí ako uvádzaš?? ;-)
Odpovedať
Fuu, to si ani nedokazem predstavit, ako sa "normalne vyberie kondenzator zo susicky", teda aspon u mojej nie. V navode pisane - povysavat. Samozrejme, pomoze iba ciastocne, mne sa osvedcilo vyfukat to kompresorom, ale pozor, bordel z toho lezie neskutocny
Odpovedať
@catscan Však kondenzátor je upevnený na "rýchlospojky" ako hadica na vodu :-D :-D ale keď niekto má na mysli kondezátor odrušovací tak ten dá dole netvrdím, že za pár sekúnd ale za pár minút áno.. ;-)
Odpovedať
@marek_norway vsak vytiahnes von,naklonis a striekas...tak mi to bolo vysvetlene od servisaka.Ak to nepomoze,tak len servisny zasah za 70e
Odpovedať
@mcdog @technik007 vidíš, nakloníš a striekaš. Som ti povedala, že som to čítala 😉
Odpovedať
@mateson aj ale nie prilis silnym prudom vody lebo ti uzavrie-ohne rebrovanie a je zarobene 🙂
Odpovedať
@mateson Keď si na to trúfaš tak kľudne striekaj s vodou ;-) ..Potom sa ale nesťažuj že si niekde omylom "pustila" vodu a sušička Ti nepôjde.. Ja radšej zaplatím servisákovi / hoci ja si vyčistenie urobím sám/ 70€ a viem že ak niečomu príde že sušička nepôjde je to na vrub servisáka...a pokiaľ je to v záruke tak to riešiť ja nebudem.... Dokonca bolo tak že do 2rokov od zakúpenia istej značky /ktorú mám aj ja/ bolo čistenie ZADARA v rámci záruky...Iné značky neviem ako to majú alebo mali poriešené.. ;-)
Odpovedať
@technik007 https://youtu.be/euVNls8qjfM Napríklad LG
Odpovedať
Článok sa načítava...
@technik007 aj naša Bosch má automatické čistenie kondenzátora. ;-)
Odpovedať
@spikerhc Aha..tak áno, zabudol som že Ty máš napojenú na odpad a nie do nádoby..Tak je to ok.. ;-)
Odpovedať
@mcdog Záleží či máš sušičku s automatickým čistením kondenzátora alebo nie. Ak nemáš, tak ten sa dá vyberať a opláchnuť. Ak máš automatické čistenie a máš s tým problém tak jedine servis.
Odpovedať
@kajo873 nie ked sme kupovali,tak na tehu bolo iba zopar s autocistenim a boli dost drahe.Teraz ich je veeeela...
Odpovedať
@mcdog Tak potom by malo byť aj v návode ako sa to dá vyčistiť. A ako si spomínam malo by sa to čistiť pravidelne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
V prvom rade chcem podotknúť že k zaneseniu došlo po cca 2 rokoch aj 2 mesiacoch. Prejavilo sa to vodou v zliabku filtra kondenzátora - a to podotýkam som poctivo vysaval horný filter po kazdom sušení a tak tiež spodné rebrovanie kondenzátora. Pomoc prišla v podobe autorizované servisu za spoplatnenie - preplach a prečistenie odvodového kanalika - žiaľ na vnútornej strane ostal aj naďalej prach a o dôvodnenie že to nie je alebo nemal by byt problém. Ja v tom problrm vidím a za cenu cca 600€ by mala byť kvalita prvoradá. Bežný užívateľ sa na šancu dostať k vyčisteniu, našťastie som sa zaucil od servisaka ako kde čo rozobrať, prepnúť odvod odpadu do nádržky, kam sttekat a koľko vody a ako robiť celý postup bez nutnosti kompletného rozobratia celej sušičky. Vy ako firma tvrdíte že nie sú opodstatnené obavy ohľadom zanasania sa kondenzátora - musím vyvrátiť vaše tvrdenie - po skoro roku som rozobral tu vrchnú časť kde sú kovové častice nakonektorovane asi na meranie teploty a vlhkosti a čuduj sa svete - na komplet zanesene všetko od prachu - tak láskavo netvrdte o skoro nevi akej dokonalej fitracii ktorá nie je absolútne na mieste v porovnaní s konkurenciou a o cene radšej pomlcim. Moja otázka znie, bol naozaj taký konštrukčný problém vložiť pred rebrovanie kondenzátora priedušny tenký filter typu horného filtra na na zmolky a prvotný prach alebo sa jedná o kemercny záujem absencie a následných drahých opráv už bez tak drahého spotrebiča - očakávam vašu odpoveď a taktiež očakávam riešenie môjho problému o ktorom viem ze nie som sám, ktorý má nasledovný problém. A to nehovorím o tom že ako zákazník som dodržal všetky dôležité informácie ohľadom údržby, funkčnosti, čistenia a nepoužívania zmekcovadiel prádla a iných chemických prípravkov. Dúfam a verím ze moje podnety pomôžu ďalším zákazníkom a očakávam skóre vyjadrenie z vašej strany a okamžite riesenie problémov s vasim výrobkom ktoré pre mňa moju rodinu zakúpením tohto produktu pre mňa plynú.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahojte, pisem sem kedze toto je asi najnovsia tema k danej veci. Odisla nam Cca 5 rocna susicka s tepelnym cerpadlom. Odisla elektronika. za ten cas som ju asi 3x rozoberal kvoli cisteniu kondenzatora, pvry krat na total, druhy krat uz len do tej miery aby som to vedel vonku wapkou vystriekat. Ale ked uz uplne posla tak rozmyslam ci to samocistenie skutocne riesi tento problem alebo len ho oddiali. U nas sa susi dost lebo male deti a aktivny zivot🙂. Pripadne ci existuju modely kde su normalne servisne otvory vzadu, zeby clovek nemusel cely zadn panel davat dole a tym aj budon a kablovacku odpajat. Mame Elektrolux/Aeg aktualne, ale uz len vystavny kus…. dakujem
Odpovedať
Hmmm, tak potom nechápem ľudí, čo majú sušičku dokonca bez filtra toho kondenzátorov, ako to musí tam byť problém so zanašaním... Viď Beko atď... Počas 10tich rokov sa u sušičky ten kondenzátor nečistil a ide zatiaľ bez problémov.
Odpovedať
@karci123 Tiež nad tým uvažujem, škoda že tie samočistiace nevybavili nejakým servisným otvorom aby sa tam človek vedel dostať a vyčistiť to. Teraz ma po 6 rokoch čaká druhé čistenie na LG, a aj výmena vodiacich kolečiek na bubni.. Stále mi príde že tá samočistiaca je šikovnejšia a ušetrí pracné čistenie toho filtra každú chvíľu. U nás záhrada, stavba/ dokončovanie domu a okolia, dve deti, sušička ide stále. AJ tak dlho vydržala na toľkú prevádzku. Ale už by som nešiel do LG alebo Samsung. Ťažko sa zháňajú náhradné diely.
Odpovedať
@kajo873 kupil som napokon Bosch, samocistiacu. Da sa otvorit predu klasicky, kedze pouzivaju ten isty skelet ako bez samocistenia. Zatial som spokojny, lebo je odost tichsia ako bola Electroluxka. Snad vydrzi. Klop,klop.
Odpovedať
@karci123 Aký model si kúpil? Je samočistiaca ale vieš sa dostať aj tak ku kondenzátoru? Ja som tú moju komplet rozobral, vyčistil nádžku pod kondenzátormi a v časti kde je čerpadlo. Tam na fotke je vidieť nános bordelu. Namazal som aj podperné kolečká bubna, lebo vydávali hrozný zvuk. Už som chcel kupovať nové.. 25€/kus. Nakoniec pomohol silikónový sprej a sušička ide ticho ako nová.
Odpovedať
@kajo873 píšeš ze po 6tich rokoch druhe čistenie....kedy si robil cca prve, kolko krat ide do tyzdna u teba susicka, a kvoli comu si ju vlastne cistil/resp ako si vedel ze potrebuje vycistit? Nemas nahodou aj foto kondenzatora pred cistenim? Diky
Odpovedať
@cukrik25 Pred dvoma rokmi bolo prvé čistenie. Ale Teraz bol poškodený ten filter prachu, to sítko čo sa pri každom sušení čistí a asi prešlo viac prachu až ku kondenzátoru. Ja neviem ako často chodí, ale máme dve malé deti, záhradu, stavbu.. proste chodí dosť. Kopy prádla sú stále. Foto kondenzátora pred čistením nemám, ale ten bol relatívne čistý, to samooplachovanie funguje vcelku dobre. Skôr je problém s tým prachom, ktorý zostane dolu v tej vaničke pod kondenzátormi, resp. aj v tej časti čerpadla ako je vidieť na fotke. To sa tam hromadí. A vedel som že treba čistiť preto, lebo mi stále zastavovalo sušenie, že zásobník na vodu je plný. Pritom sušičku mám pripojenú na odpad. A ako je na fotke vidieť ten priestor čerpadla, tam je snímač hladiny. A aj ked odčerpalo vodu, ten snímač ostal namočený v tom nazbieranom prachu a tvárilo sa to ako keby nevypustilo vodu. Prvý krát som sa to bál urobiť sám, lebo som nevedel čo všetko treba rozobrať, odpojiť. Ale sledoval som servisáka, a sám mi povedal, že nabudúce to dáte aj sám.
Odpovedať
@kajo873 Ďakujem. Logické. Aspoň viem, že ak sa bude kupovať ďalšia sušička, tak s výplachom kondenzátorov bude mimo úvahy.
Odpovedať
@kajo873 kupil som WTX87MW0CS bosch. Sa sa normalne dole otvorit vpredu, akurat filter je na spodku, a uplne dole je este jeden taky filter kde sa to vsetko splachuje a to sa da tiez vybrat (vraj ak 5 suseni). Filter sa nevklada sa zhora pri otvorenych dvierkach ako bolo na predoslej Electrolux. Je tam vsak taky dummy vrch, cize teoreticky by sa tam dal dat filter z nie autoclean susicky a mozno by som mal dvojnasobne filtrovanie? 🙂 Lepsie raz vidiet https://youtu.be/uNbQd0_MCmk . Inac ked by bol niekto zvedavy na creava Elektroluxu/AEG, tak tu mam nejake foto. https://drive.google.com/drive/folder...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?