Chladnička Siemens KI 81RAF30 alebo Liebherr IKB 3510?

Mate niekto skusenost s chladnickou Siemens KI 81RAF30 resp. Liebherr IKB 3510? Myslite, ze sa oplati investovat cca. 1200 eur do tej Liebherr?
Odpovedať
1
2
@sprite001 porovnavas neporovnatelne, mame KI42FP60 a to je kvazi konkurent tej Liebherr, akurat ze ten Siemens ma viac zon (vitafresh na zeleninu, na maso a klasicku zonu)
Odpovedať
@sprite001 to 1200 eur za chladničku?? prosím? nie je to nejako veľa? či ja mám ešte nejaké skreslené predstavy? =-)
Odpovedať
@gresomajo aj bezne dostupne auta sa daju kupit od 8 - 200tis. a nikto sa nad tym nepozastavuje :)
Odpovedať
Profilova fotka
@horsey mas Siemens chladnicku? si spokojny? prave riesim v inej teme dilemu, ideme kupovat nove spotrebice a rozhodujem sa medzi SIEMENS KI 86SAD40 a Whirlpool ART8814/A+++
Odpovedať
@dusho malokto je so siemensom nespokojny, co sa ale neda povedat o whirpoole
Odpovedať
@stolverka myslis, ze Siemens KI 81RAF30 bude dobra volba?
Odpovedať
@sprite001 mne je sympaticka urcite. Je na zvazenie, ci nechces fresh zonu, ale tam samozrejme rastie cena. My sme ju nedali, ale napr. sme boli velmi prekvapeni, ze zelenina vydrzi v siemense ovela dlhsie cerstva ako v electroluxe co sme mali predtym. Vobec sme necakali taky rozdiel. My mame zeleniny fakt velku spotrebu, preto sme vahali, ale teraz nelutujeme. Sme spokojni s vyberom
Odpovedať
@stolverka a smiem vediet, ktory typ mate od siemensu?
Odpovedať
@dusho tazko definovat spokojnost pri niecom co funguje ako ma :) siemens sme chceli, lebo to bola jedna z mala monoklimatickych vstavanych s fresh zonou..poviem ti o 7 rokov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@horsey :) ok, za 7 rokov si tu vymenime skusenosti :)
Odpovedať
@horsey pises, ze mas KI42FP60, ona ma len 3 vyskovo nastavitelne police? Ostatne su len boxiky?
Odpovedať
@sprite001 nejaky s mrazakom. Nie monoklimu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Kazdy si bude preferovat tu svoju znacku s ktorou ma dobre skusenosti, tak to byva vzdy
Odpovedať
@sprite001 3 boxy vo vitafresh zone, 4 vysuvne boxy v normal zone, 3 policky z toho 2 len s 2 polohami vysky a 1 polica plne nastavitelna hore-dole podla potreby (ta je medzi nimi)
Odpovedať
@horsey tie 4 vysuvne boxy su cca ako hlboke? Nebola by lepsia policka?
Odpovedať
@horsey nie je moc hlucna? resp. kupil by si ju opat? Celkom sa mi pozdava :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, neviete niekto aky je rozdiel (teda okrem ceny) medzi Siemens KI 81RAF30 a KI 81RAD30? Vyzeraju rovnako tak neviem ci staci aj ta lacnejsia. A nemate skusenost s nakupom v Rakusku/Madarsku? Oplati sa? Dakujem pekne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@maminecka2 Určite si už zistila ale doplním rozdiel. KI 81RAD30 má systém softClose: dvere sa automaticky a jemne zatvoria od uhla otvorenia do 20°.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam tiez v kuchyni vsetky spotrebice okrem indukcie Siemens a nadmieru spokojnost. ;-)
Odpovedať
@tamo200 Dakujem pekne, ale nezistila, si prvy kto mi vedel odpovedat. Ani predajcovia mi neodpovedali... 8-( (A teda obehla som aj kamenne predajne a 0 bodov...) Skoda, uz mam tu lacnejsiu, z dopredaja. Ale keby som toto vedela, mozno by som tie evra aj investovala, pri malickych detoch by to bolo super. Akurat dnes si najmladsia privrela prstek :-x
Odpovedať
Profilova fotka
@maminecka2 skoda ze si niekde neobjevila parametre chladnicky. Softclose je parada aj biofresh zone ak to ma ten model... 8-)
Odpovedať
@abobo No, ano, na strankach kde som pozerala toto specifikovane nebolo a predajne- ako som uz spomenula, cista katastrofa. A ked som mailom oslovila (pri inych otazkach u inych znaciek) priamo vyrobcu ani sa len neobtazovali odpovedat. Neviem, ale absolutne v kazdom ohlade vidim postupny a vyrazny upadok (od erudicie a ochoty predajcov a predavacov, cez sluzby realitnych maklerov, bankarov, az po remeselnikov a firmy)-- kupovali a rekonstruovali sme byt, skusenosti mame neurekom. Spokojni nie sme vobec, ale ako mi bolo niekolkokrat naznacene, mam si zvyknut, lepsie to nebude...??? Ked uz mi architekt povedal ze som detailistka, tak uz som nevedela ci sa mam smiat alebo plakat... No, trochu som sa nechala uniest... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maminecka2 no suhlasim, je to tu cista katastrofa. Je to dane aj tym ze v obcodoch sa zamestna prvy clovek co vezme ponukane peniaze (sikovnejsi tam nebudu uprednostneni) a zad druhe obchod nema elementarnu snahu skolit zamestnancov. Tomu ale trochu rozumiem, lebo ludia si v predajni "osahaju" produkt a potom si ho aj tak kupia na eshope, vskze... Takze mozeme nadavat s casti aj na seba aki sme... ;-)
Odpovedať
@abobo Ano, problemov tam je viac, to je jasne. Zial, sme (asi vacsina) v situacii ze cena rozhoduje, uz nas ponukane sluzby kamennych predajni "nezaujimaju", a teda uz tie sluzby ani neposkytuju- zacarovany kruh... Esteze existuju taketo fora, kde clovek moze najst pomoc ;-)
Odpovedať
@maminecka2 ja som oslovil priamo vyrobcu, odpovedal do 24h, (takto som sa pytal aj inych vyrobcov na rozne produky a vzdy odpovedali) Ja mam dilemu ci zobrat chladnicku KI 81RAF30/RAD30 alebo https://www.aeg.cz/kitchen/cooling/re... ktora ma 100% nulovu zonu len ma menej polic a nema drziak na flase ako Siemens, čo manzelke chyba. A čo mi ešte chyba ze vstavane spotrebice (ako napr. chladnicky) sa nazivo nedaju nikde pozriet, sem tam nieco v obchode.
Odpovedať
@tamo200 Aj ta AEG vyzera dobre, hlavne tie zakusky :-D Ale teda za mna- kazda polica navyse je velke plus, aj drziak na flase, aj mne by mozno chybal, aj ked v poslednej dobe kupujeme plechovkove pivo a to tam nedavam- pri mojej sikovnosti mi obcas prepadne dolu a to ma rozculuje x-), davame tam hlavne uhorky :-) , takze mozno by som ho uz aj ozelela. (A teda som Ti moc nepomohla :-N ) Ja som pisala viacerym vyrobcom, uz ani neviem komu kazdemu (Pri tom Siemense uz som rezignovala a zrovna toho som uz neskusala), a nic... Obehla som vacsinu velkych predajni u nas a vstavane spotrebice skoro nikde nemaju, fakt si clovek musi vystacit s internetom. My sme ale napr. nahodne v jednom kuch. studiu objavili u nas relativne neznamu znacku Brandt, tak som si aspon ruru a mikrovlnku "ochytala", aj sme ich potom vzali. A ked uz si myslis ze si dobre vybral a mas to doma, dokonca v jednom kuse, tak ti instalaciu dodr.. elektrikar, odpali varnu platnu, opravu si platis sam (bo vsak on chybu neurobil...), abo Ti kuchyniari zapoja digestor, ale huci ako turbina takze sa neda vobec pouzivat (samozrejme vyberany podla hlucnosti...) Inak k tym chladnickam, ja som najskor vyberala podla ceny, ale zamilovala som sa do toho Siemensu, tak mi ju manzel doprial x-) , ine som uz v tejto cenovej hladine ani nehladala. A ani nulove zony apod. som neriesila. Snad raz ked budeme vyberat iba jeden spotrebic to bude lepsie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravím Vás, aké máte prosím skúsenosti s otváraním dveri na chladničke Siemens KI 81RAF30 resp. KI 81RAD30? Stolar od toho odhovára...vraj tieto monoklimaticke chladničky majú podtlak a ťažko sa otvárajú...hlavne deťom. Pripadne riešili ste to pomocou servo drive od Blum? Vďaka
Odpovedať
@rostaman Prepanajana, to co ma stolar za nazory. Kup si chladnicku aku chces, na nazor stolara sa vykasli, on je tam od toho aby spravil skrinku a nie aby daval nazory na otvaranie chladnicky. Ja mam napriklad monoklimaticku, v obchode osahanu, v pohode sa otvara. Servo som aj pozerala, ale nie je to skor na to ju zavriet ked zostane pootvorena? Si napamatam detaily, prislo mi to vtedy uz fakt trochu blbe, aby sme na nic uz nepouzivali vlastnu silu...
Odpovedať
@rostaman Mam KI81RAD30 a ziaden problem s podtlakom pri otvarani. Okrem ineho je ku chladnicke prilozena taka plastova blbost, ktora to trochu riesi. Pisem trochu, lebo velky rozdiel som si nevsimol. Neviem ako chces vyuzit servodrive. To asi nepojde.
Odpovedať
Dikes za info. Stolárovi je to jedno, len mi povedal o skúsenosti pri montáži jednej monoklimat. chladničke. Servodrive je v podstate elektrický tip-on. Piest otvorí dvere. Ale ca. 300€ naviac a možno zbytočne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?