Bosch POP616B81E - sklokeramická plynová varná doska

Ahojte, prosím vás, máte niekto túto varnú dosku? Ak áno, podeľte sa prosím o skúsenosti, okrem spokojnosti s ňou ma zaujíma tiež najmä ako sa čistí, či pri vykypení z hrnca nezateká ku a pod gombíky, či tie rošty pevne držia a neposúvajú sa ľahko, a či sa rošty dajú čistiť v umývačke riadu? ďakujem vám za každý názor..
Odpovedať
Pridávam link na dosku, o ktorú sa jedná: http://www.pricemania.sk/katalog/plyn...
Odpovedať
Ahoj @ivitom , ide o starý model varnej dosky, ktorý už iba ťažko zoženieš - pozri si radšej oficiálnu stránku bosch-u, tam je aj nový model PPP616B81E. Nemám skúsenosti presne s tvojou varnou doskou, ale teta má verziu 5-horákovú s liatinovými roštami (PPQ716B21E) a až na to, že na nej všetku nečistotu vidieť, keďže ide o sklokeramický podklad, je s ňou spokojná. Liatinové rošty umýva v umývačke. Okolo horákov je vyvýšená plocha nie sklokeramická, ale s čiernym smaltom aby lepšie rošty držali. Rošty smaltované, ktoré sú na tvojom vybranom modele, sú samozrejme lacnejšie a myslím, že sa budú dať bez problémov tiež umývať v umývačke. Gombíky majú gomové tesnenie, zatekať by tam nemalo. Ja sama budem čoskoro kupovať plynovú varnú dosku a určite to bude bosch alebo siemens.
Odpovedať
@bashbash Ďakujem pekne za radu, pozriem si tú stránku bosch, ale aj túto majú ešte v predaji...inak my sme mali sklokeramiku, a čistilo sa to lepšie ako smalt, stačilo to pretrieť hubkou, pokiaľ samozrejme niečo fest nevykypelo, ale ani tak to nebolo hrozne...a inak len po každom varení aj tak pretie človek tú dosku narýchlo a nie je tam ani prach..preto by som radšej sklokeramiku s plynovými horákmi...uvažujem aj nad smaltovou čiernou len neviem či sa nebude ten smalt poškriabaný ak tam bude treba niečo fest šúchať, toho sa obávam viac...
Odpovedať
@ivitom mne v nay povedali, ze uz sa neda zohnat, stary typ ja tiez vyberam, ale kedze velky horak musim mat vpredu, tak sa musim rozlucit s bosch a vyberam medzi: http://varne-dosky.heureka.sk/whirlpo... http://www.nay.sk/mora-vdp-645-gb1-vs... http://www.nay.sk/whirlpool-gos-6415-... http://www.nay.sk/beko-hisw-64225-s-p...
Odpovedať
@angel1979 Prosím ťa, a prečo musíš mať veľký horák vpredu? nie je praktickejšie mať ho vzadu, aby si sa bez problémov dostala k menšiemu hrncu vzadu?
Odpovedať
@ivitom kvoli zastene ;), mne to nevadi, len je malo na vyber
Odpovedať
@angel1979 Aha, to je tiež pravda...no tých sklokeramických plynových pekných je pomenej...mne sa páčia tie s tými pavúkmi, ale sú nepraktické, vraj sa hrniec môže ľahko zošuchnúť, a s tými mriežkami nie sú zas až tak moc oekné..
Odpovedať
@ivitom Inak teraz čítam, že som sa predtým pomýlila, keď som písala o veľkom horáku vpredu...myslela som tým, že sa vlastne horšie dostaneš k hrncu vzadu, som to trošku pomixovala:)
Odpovedať
@ivitom ano tie pavucikove su krajsie, ale neprakticke
Odpovedať
ja som ju zohnala a som spokojna...je nadherna, pevna...ma vsetko co som hladala...velky horak v predu kvoli zastene, gombiky na boku aby sa tam zmestili vsetky hrnce, sklo abz sa lepsie cistilo a posobilo modernejsie a Bosch co je kvalitka...a aj cena ktora je genialna....mrežky v celku nic sa nezosuva
Odpovedať
@angel1979 @ivitom tu je foto...je trosku spinava...lebo mi ju akurat namontovali...a este som ju nelestila...na foto
Odpovedať
@misana84 Ďakujem za tu foto, si zlata:) prosím ťa, a ešte jednu otázočku, tie mriežky sú ťažké alebo majú na spodku nejakú gumu, aby sa neposúvali, alebo ako sú prispôsobené, aby sa neposúvali, keď nie sú až do stredu ale je medzi nimi medzera? ďakujem pekne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ivitom Už som si všimla, keď som podrobnejšie skúmala foto, tá mriežka zapadá do medzierok na horákoch..
Odpovedať
@ivitom ano zapada medzi horaky ale je tam aj gumicka medzi mriežkami
Odpovedať
@ivitom @misana84 uz aj ja viem, preto je taka dobra cena, lebo mriezky su smaltovane, nie liatinove, dakujem, ze vraj liatinove su tazsie a lepsia udrzba
Odpovedať
@misana84 aby sa lepsie cistilo? musim ta vyviest z omylu, sklo a este k tomu cierne sa najhorsie udrziava, ale ja aj napriek tomu chcem cierne sklo, nic ma neodradi
Odpovedať
@misana84 aj ruru mas BOsch? ja mam vybratu hbn532e5
Odpovedať
@angel1979 vsetky spotrebice mam Bosch...ladila som na zaklade skla a nereze
Odpovedať
a ktory typ tj? ja som tiez chcela do jednej znacky, ale spodok bude bosch, varna doska whirpool a digestor bud mora aebo gorenje, ze vraj tj jedno, co tam je na tom napisane a nevadi, ze vsetko je inej znacky @misana84
Odpovedať
@angel1979 neviem presne...nepamatam...už som vyberala pred viac ako pol rokom...tak my mame aj umyvacku, chladnicku Bosch...digestor je vysuvaci a je Franke a to je k dresu...mne sa to paci, že je to jednej znacky a ladi to...ale sa mi pacia aj prave tie spotrebice, myslim dizajn
Odpovedať
@misana84 no lenze ja som nic nenasla rovnakej znacke, co by sa mi pacilo a vyhovovalo mi :D
Odpovedať
@misana84 Ahoj, prosím ťa, ešte mi napadlo, či sa mriežky dajú umývať v umývačke? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?