Aký kávovar odporúčate?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, aky mate kavovar doma? co by ste mi odporucili? aku znacku?
Odpovedať
Profilova fotka
máme v robote nový Saeco a je super....
Odpovedať
Profilova fotka
@epto: napriklad personifikacia kav, statistika, zber udajov, citanie parametrov...moznosti je vela...zrovna tie co si popisal nie
Odpovedať
Mali sme SEACO Rhóndo asi 12rokov a keď odišiel na "odpočinok" tak znova sme kúpili SEACO Vienna a máme ho už zopár rôčkov /hoci je vyrobený Made in Romania/ ale všetko je "Ita" a tak nám slúži viac než spokojne.. Denne urobí cca 4 kávy a nikdy nezlyhal, /pri návšteve 10-12/.. Je samozrejmosťou že ho mesačne prezriem, vyčistím..Škoda že nie je prívod vody priamo do kávovaru, ale to by som musel požadovať aj "stály" prísum kávy.. :-D Dokúpil som jeden kávovar na ND a tak sa nemusím báť že mi niečo odíde, nakoľko som ho spojazdnil a mám ho ako rýchlu náhradu že tento mi vypovie službu.. ;-)
Odpovedať
Ono sa vravi ,ze nad pakovy nieje,ale ma to hacik. Doma mam automaticku Nivonu ktora robi naozaj neskutocne dobre kapucino co premna neni kava,ale zena a navsteva jedine to piju takze pakovy na doma za mna urcite nie,nakolko to late ,capucino atd nespravi. Onk vela zalezi od mlynceka v tych automatoch,nakolko ma kazda kava predpisane mletie a na tychto su 3 stupne moznosti nastavenia ,ale to nestaci na kazdy druh kavy a v tom je hacik. V kaviarni mam rancilio a externy mlyncek ktory sa nastavuje kazdu chvilu,inak ta kava nieje taka. Spravil som skusku a doniesol domov cerstvo namletu podla doporucenia vyrobcu kavy a automat ju spravil nerozoznatelnu od tej za 5 litrov. Ked som dal zrnkovu do automatu uz tam v chuti maly rozdiel bol. A od vtedy tvrdim ,kvalitny mlyncek dobre nastaveny je zaklad.
Odpovedať
Cappucino...Kavovar Jura model 2020
Odpovedať
Z môjho pohľadu je pákový lepší. Ak tomu trosku rozumieš, tak s pákovým sa môžes naozaj pohrať a robiť fakt dobrú kávu. Ak si trochu jednoduchší, tak si kúpiš automat.. My sme si kúpili Sage BES 700 (neviem presne model). Ma zabudovaný mlynček.
Odpovedať
@andrejsto je to vec nazoru, ked mas cas a chces sa s tym pohrat, tak hej to suhlasim, ale ked si chces urobit kavu, vychutnat si ju a letiet do prace, tak je automat super, my mame od de longhi a vyhovuje nam v kazdom smere 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 ahoj. Môžeš mi prosím ta poradiť? Váham nad kúpou Magnifica S, no podľa návodu si urobim kávu napr.pre manžela silnu 240 ml podržaním tlačidla na pravo...voda dalej tečie a potom ho znovu zatlačím, voda sa zastaví a ono sa to ulozi do pamäte. No ja a dcery pijeme každý inu. A ak si po muzovi idem robit napr. slabu 40 ml, zapnem gombik na to urceny lavy a pojde mi to? Aj ked je v pamati manželova? Som z toho jeleň. Odradza ma to, no cena láka.. poradis mi ako to je? Vďaka A ak by som si dala naschval polovicnu davku množstva kávy, no vodu by som dala na dve salky, ale tieklo by mi to do jednej salky, to by som to vyriešila, ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 Pardon, pomýlila som sa. Ja som si pozerala DELONGHI ECAM 22.110 B, a ty máš asi iny😂
Odpovedať
@viktoria73 nie, mám tento druh ... Celkom nechápem, čo vlastne nechápete :D Prístroj má 4 tlačítka na voľbu kávy ... - espresso 40 ml - 2x espresso dokopy 80 ml - lungo 120 ml - 2x lungo dokopy 240 ml ... Pred každým výberom kávy si môžete nastaviť silu kávy otočným ovládačom ... Bežne máme nastavenú u náš doma 75 percentnú "silu" kávy ... Ak mám chuť na jednu 240 ml kávu, tak si znížim silu kávy napríklad na 25 percent a vyberiem si 2x lungo do jednej šálky ... Ak Vám tie "mililitráže" nevyhovujú, každé tlačítko si môžete nastaviť presne podľa seba návodom, ako ste napísali ... Tj napríklad na 1x lungo si nastavíte 200 ml = akonáhle to spravíte raz, už je to v pamäti ... Ostatné programy / tlačítka ale fungujú nezmenene, tj podľa pôvodnej "mililitráže" ... Aj na tie zvyšné tlačítka si môžete nastaviť toľko objemu, koľko chcete. Napríklad vy s dcérou pijete 100 ml kávu, tak si ju nastavíte na iné tlačidlo a rovnako to ostane pre Vás v pamäti ... A teda posledná vec, vždy môžete "výrobu" kávy prerušiť zatlačením tlačidla programu ... Napríklad pustíte "mužov" 200 ml program, a počas toho ako káva tečie a máte už "dosť" , stačí znova zatlačiť to isté tlačidlo a káva sa zastaví ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 dakujem za krasne vysvetlenie. Zvazovala som pakovy, no asi idem do automatiky. Vraj pakovy nie vzdy pretlaci uz kúpenú mletu kavu, napr.popradsku. ta nam chuti. A tak pri automatike asi budem musiet skúšať aj ine druhy káv..to bude zaujímavé. A odvapnovac ci filter pouzivas asi original? Ps: prepac, ze som "vam" tykala, 😉
Odpovedať
@viktoria73 ako nakoniec dopadlo rozhodnutie po akom si siahla? 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj. Kupili sme Delonghi MagnificaS. A teraz vobec nelutujem .
Odpovedať
Profilova fotka
@viktoria73 ano dobra znacka i ked jura je top, my tiez vlastnime DeLonghi uz druhy rok a spokojnost
Odpovedať
My máme DeLonghi plne automaticky a nevieme si vynachvalit. Kvalitna znacka, dobry servis, robi vybornu kavu, s filtrovanou vodou nevyzaduje extra vela cistenia, ale predsa ho precistime, funguje uz 6 rokov uplne v pohode🙂 Ako si vybrat ten najlepsi pre seba, zalezi podla poziadaviek, aku kavu radi pijete, ci s napenovacom, ci poloautomat /pákový, aky má clovek rozpocet atd. Mozu niekomu pomoct tieto tipy ako vybrat pre seba ten najlepsi https://etipy.sk/ako-si-vybrat-kavova...
Odpovedať
Všetko záleží od preferencií a času, koľko máte na prípravu kávy atď. Napríklad sestra má plnoautomatický, lebo pije cappuchino a máva veľa návštev. My máme pákový Gaggia classic a samostatný mlynček, s manželkou pijeme len espresso a návštev máme pomenej, tak ho mám vyladený na kavu, ktorú robím. Inak už by som nekupoval nikdy kávu z obchodov, ale beriem z miestnej pražiarne za 16€ kilo a tá káva sa nedá porovnať. Tie z obchodu vrátane tej popradskej páchnu ako popolník. Takže tiež závisí aj od kávy.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasr1 kde to je,,miestna praziaren,,?
Odpovedať
@radoslav78 ja momentálne objednávam z be cafe, to je z okolia Žiliny, dokonca rozvoz v okolí majú zadarmo, predtým som objednával s theccafe, to je na východe, ale platil som tam poštovné. V dobrej cene je aj freshkava- štúrbaks čo robia tiež chalani odtialto atď. Preto hovorím miestna, lebo teraz už sú pražiarne skoro všade.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasr1 my sme raz kupily v prahe asi 3x po 250g,no nejak ma to neoslovilo, teda rozdiel neviem,,, vona aroma intenzita, vsetko bolo, chut tiez cize neviem
Odpovedať
Profilova fotka
all- chcem sa opytat tych co maju sucastou kavovaru plastovu nadobu na mlieko, hocijaku znacku- stalo sa vam ze mlieko v tej nadobe vam skyslelo i ked bolo ,samozrejme, v chladnicke?
Odpovedať
@radoslav78 nestalo, ale keď sme kupovali kávovar, tak v obchode nás predajca upozornil na to, že sa neodporúča mať ho tam dlho aj keď je v chladničke, lebo že sa skôr pokazí, preto ja sa snažím aby sme ho spotrebovali čo najskôr. Po akej dobe sa ti to stalo?
Odpovedať
Profilova fotka
@danielitika asi na treti ci stvrty den. Dali sme tam skoro doplna, no odvtedy uz to robime inak. Skleneny pohar. Ked otoria obchody tak antikorova nadobka.Musi mat tenke dno,aby ta hadicka nebola ohnuta
Odpovedať
Profilova fotka
@danielitika ale skyslelo asi ked tam bolo 1,5 ci 2 deci
Odpovedať
@radoslav78 je to možné a by som povedala, že asi aj normálne, ja sa snažím dávať tak aby sme ho proste minuli čo najskôr, aby sa to nestalo, že by stálo v chladničke viacej ako dva dni. Predsa aj tá plastová nádobka nie je najlepšia, ale tak to už je vedľajšie.
Odpovedať
@danielitika a aký kávovar máš? Chcela by som aj ja taký s nádobkou na mlieko, nejaký taký už premakanejší, len neviem akým smerom sa vybrať, čo vybrať, do akej sumy, aby bol aj spoľahlivý.
Odpovedať
Profilova fotka
@natalyzero https://www.mall.sk/automaticke-espre... mame tento a spokojnost velka
Odpovedať
@radoslav78 túto značku som po pravde už pozerala, lebo veľa pozitívnych ohlasov som na ňu čítala avšak vyznať sa v tých typoch je pre mňa trochu komplikované. Rôzne čísla, pritom kávovary vyzerajú na pohľad cca rovnako, čo bolo pre teba dôležité pri výbere? Nie je problém, keď je to ovládanie dotykové? Myslím či doposiaľ si s tým nemal nejaký problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@natalyzero nie vsetko ok
Odpovedať
Profilova fotka
@natalyzero znacka, kvality, vybava servis - top kava
Odpovedať
@natalyzero my máme tento https://www.planeo.sk/katalog/1308601... a vôbec sa nemusíš obávať dotykového displeja, ovládanie je jednoduché a praktické, takže pohodka. Mne sedí aj to, že sa kávovar sám vypne, lebo u nás by bol zapnutý furt 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?