Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@zita19 skúsime dík.
Odpovedať
@zita19 díky za rady,ešte neskoro večer znovu naklonili UMR,vyčistili filter,naliali vodu,ujo google im tiež poradil a UMR ide.
Odpovedať
Tak nakoniec kupena elektrolux EEM48210L ešte vybavená zľava v e-shope takže spokojnosť. Ešte vyskusana pár krát ešte doladujeme nastavenia a programy ale spokojnosť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte hodím to sem nech nezahlcujem novou témou... chem sa spýtať tých čo máte umývačky tak okolo 8 rokov bez ohľadu na značku v akom stave mate tie výsuvné koše, nepopraskala vám "farba" hlavne zo spodnej strany? zatiaľ myčka umýva ako doteraz, nieje s ňou žiadny problém ale skrz tie koše rozmýšľam pomaly nad výmenou než sa hrdza presunie niekam kde to začne zapúšťať do riadov a napadlo ma urobiť si nejakú štatistiku či sa s tým niekto stretol či a pri ktorej značke to prevláda ... teraz mám Zelmer vstavanú 45cm každý deň spúšťaný min jeden cyklus ...
Odpovedať
@zuzanale mam boschku 15 rokov, koše sú absolútne v poriadku
Odpovedať
Jedna BOSCH ma 13 rokov a druha BOSCH 1 rok. Ziadny problem s kosom, ani s nicim inym. Bezia kazdy den, minimalne raz.
Odpovedať
Aj my mame Bosch a zatial ok 🙂
Odpovedať
@sofkabarbie My Whirlpool už 15.rok bez problémov...Menil som iba nedávno odpadové čerpadlo a zároveň som vyčistil aj hladinový spínač a to sú všetky opravy za tie roky.. ;-) Čakám /márne nejaký čas/ kým klikne ale sa k tomu nejako nemá :-D :-D
Odpovedať
@technik007 To máš šťastie. ja mám Elektrolux ESL 5330 LO , po 2r a 2 mesiacoch odišla špirála a ešte niečo s tým. A ani sa mi nelúbi vnútro ako je spravené prevedenie, rozloženie riadu atď. V práci máme whirpool a druhý krát by som šiel do tej.
Odpovedať
@kajo873 Ja som pred týždňom zohnal presne takú akú mám, /min. používaná/ dal som ju do poriadku /rozobral a vyčistil / a zabalil a uložil a keď odíde "táto starká" tak ju už na komplet vyhodím a zaradím UMR teraz uloženú.. ;-) ;-) No ale verím že to závisí aj ako UMR natrafíš.. Je fakt že teraz čo alebo kto vyrába špirály, tak sú ako z Alu fólie..V Tatramatkách odišla špirála po 5-6rokoch ale nebola výnimka 8-10rokov..Vyrábala sa na Sk a musela zodpovedať ISTÝM normám..Pamätám sa na práčky z PP ktorá mala "slabé krytie smaltu" tak ju zlacnili a predali ale na práčke to nemalo vplyv..Moja mama mala T 353 /programátor z býv. Juhoslávie/ ktorý keď sa pokazil opravil ju hocikto kto sa trošku vyznal v elektrike...A bola spoľahlivá.. ;-) Teraz nejde o to aby bola nejako kvalitná, pretože ak by tak bolo tak výrobcovia pračiek, UMR a inej spotreb.techniky sa snaží vyrobiť čo najviac..a šetria kde sa dá... Voľakedy prívodný kábel bol 2-3 metre, teraz ozaj tak že za chvíľu budeme práčku alebo UMR dávať /zavesiť/ na zásuvku ako mini nabíjačku na mobil.. :-D :-D
Odpovedať
takže zas ja musím mať šťastie na netypickú vadu 🤔 no nevadí kým to bude v únosnej miere nebudem riešiť medzitým sa poobzerám po novej tak aby mi to uloženie košov sedelo lebo niektoré sú otrasné ...
Odpovedať
@pier aky typ, dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janopopovec Prosím značku. Dakujem
Odpovedať
@astor73 https://www.hej.sk/umyvacka-riadu-gor... Stále nám výborne slúžy a bez poruchy.
Odpovedať
@janopopovec Doktore!!!! "slúžY" Vidim, ze uz aj ty mas toho dost...
Odpovedať
@zita19 ups, to som tomu dal !!! 🙂)
Odpovedať
@technik007 Kazdy vyrobca chce vyrobit co najlacnejsie. Ale viem co sa dava do praciek/umyvaciek na B...H. Hlavne elektronika sa testuje na ovela dlhsiu zivotnost nez iba na 2roky. Na motory je dam rozsirena zaruka... Su to kvalitne komponenty. Samozrejme, stane sa, ze sa niekomu pokazi aj skor, este v zaruke. Tomu sa pri takom vyrobenom mnozstve neda vyhnut. Mal som moznost vidiet rozobrate konkurencne vyrobky, ktore boli testovane podla B...H testov a nepresli... Takze umyvacku a pracku by som od nich bral, chladnicku radsej inu znacku 🙂
Odpovedať
Taku co sa po umyti otvori.
Odpovedať
@epto ano dávajú bezuhlikove motory. V podstate sa tam nemá čo pokaziť 😏
Odpovedať
@fugas20 Neboj ;-) na práčke či sušičke AJ keby bol "uhlíkový motor" ten sa Ti tiež tak ľahko nepokazí, ak áno, tak viac menej uhlíky, ich výmena je pár €, cena ktorá Ťa nezrujnuje ;-) ... Išlo o to vylúčiť prevody a motor je súčasť bubna,namontovaný na nádrži. Vylúčili prevody a znížili hlučnosť..Dali tam elektronickú reguláciu ako aj na "uhlíkové motory" vlastne je to FM..Naše motory dávali nakoľko boli veľmi kvalitné aj do Philco práčky ale už ložiská boli od Tal. výrobcu.. Na veci čo sú mechanického charakteru nedajú viac ako 2 roky /výnimka Míele/ ale to je iná cenová skupina..Na Míele Ti nepasuje hocijaké ložisko,/norm. typizované/ pretože si robia sami neatypické rozmery a tesnenia..A preto aj tá cena ND.. :-)
Odpovedať
Máme tú čo sem pridal odkaz @janopopovec a sme maximálne spokojní 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 🙂 tak sme dva spokojni zaksznici, my s napojenim na teplu vodu.
Odpovedať
@janopopovec my sme dali nakoniec len na studenú mali sme to tak pôvodne pripravené a nechcelo sa nám už prerábať kohútiky v stene 🙂
Odpovedať
My máme umývačku riadu od Bosch a sme veľmi spokojní.. dôležitý je aj správny umývací prostriedok a pridávať to čo treba, soľ a niekedy leštidlo. Je to naša druhá umývačka (po presťahovaní z bytu) - z našej skúsenosti, šírka 45 cm bola pre nás (aj keď sme boli vtedy len dvaja) veľmi malá a nepraktická, človek tam ledva strčil väčší hrniec a keď bola návšteva tak sa to tam niekedy všetko ani nezmestilo. Teraz máme 60 cm a to sa nedá porovnať. Takže rada, ak máte možnosť, určite voľte širšiu. Pri dvoch deťoch sa zapína skoro každý deň. Záleží aj koľko chcete investovať. Treba si dať aj pozor, čo všetko sa v nej môže umývať, tu je to prehľadne rozpísané https://etipy.sk/sprievodca-nakupom-n... plus praktické tipy pri výbere
Odpovedať
Ahojte viete mi poradit, umyvacka Bosch SMV46KX01E ma ju niekto ste snou spokojny ? hodnotenia na heureke ma celkom super,len ked pozeram ze vyrobena je v polsku tak neviem,kludne posielajte aj iny tip umyvačiek
Odpovedať
@andel1992 kuk na Heureka.sk za mna Bosch Smv 46 kx 05.
Odpovedať
@marta2610 mate snou skusenosti ? aky je tam najkratši program,alebo kde je je vyroba ? lebo na tu co som sa pytal je to vyroba poland 🙂
Odpovedať
@andel1992 a to je nejaký problém, že je vyrobená v Poľsku? 🙂
Odpovedať
@andel1992 Whirlpool ;-)
Odpovedať
@andel1992 no kde je vyrobená?! Ani srnky netušia,dajte si do porovnania Heureka.sk ja som mala tú 46 kx 01 preto píšem s 46 kx 05 lebo je tichšia,má 1 hod.program.Ja som ju darovala synovi a kúpila si lepšiu,mám tam 29 min.progr.ale cena trošku drahšia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?