Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
tiez Bosch takmer 2 roky ale plna spokojnost
Odpovedať
ja som sa vcera rozprávala s jedným technikom ohľadom umývačiek riadu, hovoril, že boschky už nie sú čo bývali a vraj je tam dosť drahý servis, súčiastky na ne.
Odpovedať
@iwet25 Súhlas na 100%.. ;-)
Odpovedať
že sa teraz kupujú spotrebiče tak na 5rokov, takže veľmi drahé netreba kupovať :)
Odpovedať
@iwet25 Na Whirlpool máš predlženú /po doplatení/ záruku na 8rokov na materiál. ;-)
Odpovedať
Odisla nam draha elektronika na Electroluxke takmer najvyssej rady, ma vraj zvlast riadiacu jednotku pre dotykove ovladanie. Cize vobec neodporucam dotykove ovladanie, cim jednoduchsia, tym lepsie. Inak ako Electrolux umyva uplne super, s akymikolvek tabletami. Urcite odporucam pozor dat na nejake veci - kupovat produkty urcene pre SK trh, cize cez SK distribuciu, aby neboli problemy so zarukami - hlavne eshopy! Dokupovat si predlzene zaruky!!! Neumyvat na EKO programoch a nizkych teplotach.
Odpovedať
@matorado Elektronika zvlášť v UMR je citlivá na teploty a vlhkosť...Neboj ani u práčiek,chladničiek to nie je lacná záležitosť...Kde sú tie časy keď strečkoval mechanický programátor na Tatramatke 353...Vybral si ho von, odvŕtal nit na kontakte-vymenil si ho z druhého dal novú skrutku 2.5mm a šla veselo ďalej..Teraz elektronika a zaliata v hmote a neurobíš s ňou nič až na relé, ktoré ešte dokážeš vymeniť- precínovať...aj to nie u každého spotrebiča... ;-)
Odpovedať
@technik007 Nam od novoty nepriliehal predny panel, tesnenie, comu som nevenoval pozornost. Takto to dopadlo. Este sa da pouzivat, ale dotykove tlacitka postupne odchadzaju, teraz sa uz neviem dostat do Options vobec.
Odpovedať
@matorado preco sa nema umyvať na eko programoch?
Odpovedať
@iwet25 To mi poradil naposledy servisak. Ide o usadzanie tukov hlavne. Akonahle sme prestali pouzivat Eco program, zistil som, ze umyvaju vsetky tablety, nie len JAR ;-) Aj najlacnejsie za 6 centov z DMka umyju plechy po mase, jensku misu, prepchatu umyvacku, proste cokolvek. Nepouzivat ECO programy, aj kratke len vynimocne. Velke riziko zvyseneho usadzania tukov, pricom nejde o filtre, ale o suciastky, ktore nevidime. Hrozi (pri lacnejsich) aj vytopenie. V zasade sa Eco ani neoplati, ked mu mas prisposobovat vyber (drahych) tabliet. Uspora veskera zadna, akurat riskujes poruchu.
Odpovedať
ja používam najčastejšie eco kvoli spotrebe vody a nevidím rozdiel v umytí pri použití rovnakých tabliet. Ale môže byť na tom pravdy ohľadne tukov, lebo je to na nízkej teplote umyté.
Odpovedať
@fajtka mozem sa spytat ako si spokojna s myckou? Tiez uvazujem o tejto, povodne mi bola doporucene ina - SX65P180EU, ale zda sa mi zbytocne draha - 739 €
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
:) ešte stále ju nemám zapojenú, tak o mesiac by už mala frčať, tak potom ti poviem, no mi ju dooosť doporučovali, a bosch má taký istý model, len tá bola o niečo drahšia, ale parametrovo je to isté.
Odpovedať
@fajtka nezapojene spotrebice vedia vydrzat riadne dlho, mam s tym skusenost :)
Odpovedať
@matorado umyvam prevazne na eko programe, myslela som, ze 50 stupnov staci aj na odburanie tukov, netusila som, ze to nie je to najlepsie, ktory program mam zacat pouzivat?
Odpovedať
@daniela15 myslím, že stačí raz za 10 ECO umytí použiť raz program s najvyššou teplotou to by malo usadený tuk spláchnuť
Odpovedať
Ak otvarate dvierka umyvacky po skonceni umyvania aby sa dosusil riad, tak AEG to uz bude robit za vas :-). https://www.youtube.com/watch?v=RRgaY... Napriklad model F88725VI1P toto uz vie.
Odpovedať
my máme atypickú značku a to zelmer manuálne ovládanie ale musím povedať že už jej ťahá na piaty rok a bez problémov funguje aj cenovo bola ok ešte sa technici čo linku montovali smiali že zvyknú dresy drahšie montovať ako moja myčka :-N :-D vyšla 40cm vstavaná na 260€ ... čo sa týka programov tak sme vyskúšali takmer všetky ale ostali pri 2ch na malo znečistené poháre zvyknem používať eco ale na bežné umývanie jedine auto kde je aj oplach teplou vodou a vyriešilo to aj počiatočný zápach z umývačky... z tabliet sa mi osvedčila najviac jar hlavne na pohároch prípravky z dm alebo lidlu boli fajn ale ostávali fľaky finiš neskutočne agresívny zničil mi 2 poháre na víno hneď pri prvom umytí zvyšok sady teraz pri jary možem dať v pohode do myčky nič im nieje trochu aj tie zničené ožili... somat bol tiež fajn ale ta jar je u mňa top... @matorado moja skúsenosť s predĺženou zárukou kupovali sme práčku a vysávač bola možnosť prikúpiť miesto 2ch rokov 5 rokov záruky ale ako to býva keď kúpiš byt hypotéka na krku peniaze sme použili inde a práčku šlak trafil 5 rokov aj týždeň a vysávač 2 mesiace na to takže sme zhodnotili že sme ušetrili lebo ta predlžená záruka by nám bola nanič ... ďalšia práčka paradoxne už ťahá 6ty rok aj keď už má svoje muchy a čakám kedy si povie dosť :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Caute, mate niekto mycku Bosch smi 59m25 alebo smi 63 n25? Rozmyslame nad jednou z nich. Pripadne nejaku inu podobnu s gombikmi vonku? Dik :-)
Odpovedať
@fajtka dakujem, skoda, musim si vybrat teraz, ale snad bude dobra
Odpovedať
Mam tuto zabudovanu umyvacku bosch SMV58N31eu. Ak bude dakto chciet vediet viac, mozem dat vediet. Je super. A ako bonus osvetlenie na podlahe, zobrazuje cas programu, fazu programu, atd atd ...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@technik007 hej? v pohode? na tu znacku poslednu dobu pocuvam aj od znamych len pomaly nadavky :-D :-D len to asi skor ide aj o typ nie len znacku, ze? @linda1984 biele spotrebice je uz asi aj tazsie zohnat ze? bosch je fajn, tie som aj pozerala, len kiezby sa ceny trosku inak pohybovali :-(
Odpovedať
@brunete ..tak Tvoji známi počúvajú asi rádio Jerevan...ale to je ich problém, ja som napísal svoju osobnú skúsenosť... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 neviem veru co pocuvaju :-) ja som rada ze si mi napisal tvoju skusenost, urcite si z nej nieco vezmem :-)
Odpovedať
a čo hovoríte na Beko? Ja som objednala hlavne kvôli 5 ročnej záruke.
Odpovedať
@technik007 ale pozor na reklamny tah.Oni sice daju 8 rocnu zaruku,ale len na tie casti,ktore sa statisticky najmenej kazia a ktore oni vedia,ze sa nekazia.ja mam tiez chladnicku s 10 rocnou zarukou,ale ta cast,na ktoru mam zaruku sa mi ani za 20 rokov nepokazi.Takze tieto tahy s reklamacnou zarukou by nemali byt smerodajne pri vybere spotrebica
Odpovedať
@rybkal Whirlpool dáva 8.ročnú záruku na všetky súčiastky-samozrejme nie tie čo sa opotrebuvavajú bežným spôsobom...Tesnenia, ložiská... :-)
Odpovedať
@technik007 Vsak prave,ze na vsetky suciastky,ktore sa za 8 rokov neopotrebuju
Odpovedať
@rybkal Nechápem čo Ti na tom nesedí?? :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?