Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Profilova fotka
@adamika ja som už objednávala aj u nich, no dala som si zaslať na dobierku, keďže majú iba české účty, nebolo mi jasné, či budem platiť aj poplatok banke za prevod alebo nie. Boli veľmi ochotní mi zmeniť platbu prevodom na platbu na dobierku :-)
Odpovedať
Ja mam Bosh a moja mama Siemens uz 5 rokov a bez jednej chybičky a umýva stále rovnako.
Odpovedať
@marta2610 ja chcem plne integrovanu, so suflikom na pribory a nizkou hlucnostou kedze mame kuchynu prepojenu s obyvackou. Zatial vyhrava SMV48M30EU za 499€. Ta hlavica na umyvanie plechov je dobra vec? Nemam s tym skusenost, preto sa pytam...
Odpovedať
@marta2610 nasla som este tieto dve, sice nad rozpocet ale mozno sa oplati priplatit, ci??? http://www.hej.sk/umyvacka-riadu-bosc... http://www.hej.sk/umyvacka-riadu-bosc...
Odpovedať
@adamika Bosch smv 48m30 je ok,plechy hlavica super to má máloktorá však raz za čas pečieme,či 44 alebo 46 dB to nie je až taký rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@adamika túto sme zvolili my SMV69N40EU a som nadmieru spokojná :-) ten časový senzor je na tom najlepší :-D ako samozrejme aj ostatné funkcie ;-)
Odpovedať
@marta2610 ta hlavica sa da dokupit, ci? Neviem, asi kupime SMV58N80EU za 587€. Oproti SMV48M30EU ma nizsiu spotrebu vody a energie...
Odpovedať
@sslavusaa kde ste kupovali?
Odpovedať
Profilova fotka
@adamika http://www.vstavanespotrebice.sk/p241... cez nich :-)
Odpovedať
My máme SX65N080EU už rok a za ten čas sme na 99% využívali program ECO. Vždy umyl všetko dokonale, max 3x sa stalo že niečo zaschnuté ostalo, tak som to dal ešte raz a bolo OK. Keby som si mal teraz vyberať, kúpil by som si najlacnejšiu s ECO programom, ktorý bohate stačí. Trvá niečo cez 3 hodiny, ale je mi to jedno, keďže ju púšťame v noci.
Odpovedať
@sslavusaa presne tam pokukujem po SMV58N80EU, rozdiel v cene oproti hej.sk 40€ :-) Ta je podobna s tou, kt. mas ty len je trochu lacnejsia. Preco ste sa rozhodli pre SMV69N40EU?
Odpovedať
Profilova fotka
@adamika tak je medzi nimi rozdiel cenový iba € 8,40 a tá naša ma o ten 1 program navyše + IntenzivZone (to je na tie plechy) + HygienePlus (to je kvôli deťom a detskému riadu). Ono je pravda, že najviac sa používa program ECO ... ale ja si zvyknem doplniť program podľa riadu, ktorý umývam, či už sú to plechy alebo detský riad. Na druhej strane, neviem posúdiť, či tie funkcie majú vôbec nejaký vplyv :-D :-D netestovala som to zatiaľ, iba sa spoznávame s Boženkou 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sslavusaa ved to, ze uz som z toho vyberu zmagorena. Na stranke vstavanespotrebice.sk mi vyhodilo 21 moznosti tak si vyber :-p Urcite nevyberam podla poctu programov, aj tak budem pouzivat len 1 :-)
Odpovedať
@sslavusaa Int.zona je program: riady v spodnom koši mastné atd je vyšší tlak oproti vrchnému košu,teda lepšie to umyje.Presne ako pí še niekto hore, neviem načo robia UMR s toľký mi programami stačilo by vyrobiť UMR s potrebnými a je to,ale prachy sú prachy. :-)ked si vyberiete UMR dať do googla a hladať,hladať sa s tý m pohrať niekedy rozdiel aj 100 e,ešte kuk na Bosch home com,toto píšem všeobecne.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 áno to viem, ale toto je doplňujúci program :-) ktorý si navolím k predvolenému programu. Ten jeden program navyše v porovnaní s tou SMV58N80EU je 40 °C glass. IntenzivZone , extra sušenie, HygienePlus sú všetko doplnkové programy. Ten program čo máš na mysli, je ten Intenzívny 70°C, toto je jeden zo základných programov, zvyšné sú doplnkové :-)
Odpovedať
@sslavusaa teraz mi odpisali z toho e-shopu, ze SMV58N80EU nie je dostupna a ze mi odporucaju presne tu co mas aj ty, tak sa mam rozhodnut :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@adamika ale tak podľa mňa je úplne jedno ktorú, nie je medzi týmito dvoma veľký finančný rozdiel :-) Jedine, žeby si našla ešte nejakú lacnejšiu s úplne iba základnými funkciami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte. prosim o radu, mate niekto skusenost alebo niekto vo vasom okoli s volne stojacou umyvackou, na ktoru ste nejakym stylom dali predny panel ako je kuchynska linka? da sa to nejako, neviem napr. nalepit? toto som nedomyslela... :-( dakujem za vsetky rady.
Odpovedať
@lucyka1 ty si omylom kúpila voľne stojacu namiesto integrovanej?podľa mňa by ti mohol stolár vyrobiť na dvierka, dvierka,či?len potom aby to moc nevytrčalo z linky,však niekto ešte hádam niečo napíše.
Odpovedať
my máme od stredy umývačku riadu BOSCH SMV48M30EU,očakávala som že bude tip top a zatiaĺ som nespokojná ako spokojná, neviem kde je chyba či v značke alebo v nastavení, problém je ten, že ked sa doumýva riad večer a ráno vyberam, tak je mokré, žiaden suchý riad,že musím ešte utierat kuchynskou utierkou riady, Program máme nastavený na eco, nevýhoda je že hučí asi preto že máme kuchynu otvorenú s obývačkou tak počuť a na umývačke neukazuje čas, že kolko ešte má umývať len to svetielko svieti.Mohli aj čas dat, ked je svetielko. :-( :-(
Odpovedať
@livia341 nie je eco program to, ze v ramci programu nevysusa ale po umyti sa vypne? tiez tato umyvacka by mala zobrazovat zostavajuci cas na zem pred umyvacku
Odpovedať
@livia341 tiez umyvame v noci na ECO programe, ale nam program susi, riad je rano suchy, niekedy este vlazny. Ale mame inu mycku.
Odpovedať
Profilova fotka
@horsey podľa obrázkov má iba senzor (červenú bodku), neukazuje zostávajúci čas. ECO program by mal podľa mňa aj sušiť .... aspoň u mojej to tak je. Voda mi ostáva iba na plastových nádobách, poprípade ak má miska alebo pohár preliačinu na spodnej strane, čiže je otočená hore dnom, stojí tam voda. Ja si myslím, že problém u @livia341 bude v tom, že myčka ostane po umytí zatvorená celú noc ... keďže po skončení programu zostáva v myčke para, dvierka sa nepootvoria, tak sa tá para nahromadí naspäť na riad.
Odpovedať
@sslavusaa @livia341 My púšťame ECO cez noc, dvierka neotvárame po skončení a ráno nemáme riad mokrý. A ECO súší riad. Máme Siemens, ale to je to isté ako Bosch. Viem že Siemens mal verzie so svetelným senzorom (máme my) a aj so zobrazením zostávajúceho času, záleží kolko si ochotná zaplatiť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@livia341 my mame sice iny typ mam zanussi, ale tiez pustam mycku v noci na ECO a susi mi a rano mam riad suchy takze to nie je o tom ze ked ju mas zatvorenu celu noc tak sa ti ta para nahromadi a preto je mokre, ale problem bude niekde inde, skus sa spytat priamo v obchode - servis. mozno je chybna. tu na stranke som to citala ze to jednej robilo a vyriesila to tym servisom ze bola v umyvacke chyba. mne akurat plastove misky nevysusi, ale ked umyvam v noci tak do rana aj ta miska uschne ;-) a to mi mycku neotvara je zatvorena kym ju sama neotvorim.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ahoj. nie omylom, chcela som volne stojacu, ale rozmyslela som si robit novu kuchynu a tak teraz si bucham hlavu ze ako to s tou myckou napravit ;-) asi to skusim nalepit ten panel na nu len sa bojim ci to nebude tazke vahou. =-)
Odpovedať
@livia341 máš naliate leštidlo?mne ked doumýva a nemám čas,dám do pootvorených .dvierok špongiu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@livia341 po doumyvani vzdy otvorim dvierka a krasne vsetko doschne.... :) treba vypustit paru, je to aj prevencia hrdzavenia priborov :)
Odpovedať
@horsey po umývaní, sa vypne aj svietielko prestane svietiť, Niektoré typy umývačiek majú aj časy napísané na podlahe a naša bohužial nemá.Ten eco aj suší, len má flaky od vody na príboroch asi je to tým, že neotvorím hned ako skončí, Ale až ráno a ja chcem spat v noci a nie vstávať pre umývačku na otvorenie dvierok.
Odpovedať
@atlaska tak máte super dobrú umývačku,, ako my. Nečakala som že Boscha bude problém.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?